Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Palengvink sau kančias po švenčių

Gydytojai ir įžymybės 15min.lt pasakoja, kaip pasveikti, kai po švenčių plyšta galva ir pykina.
L.Tamulytė-Mama Rock'nRoll pagirias gydo angliuko tabletėmis ir citramonu.
L.Tamulytė-Mama Rock'nRoll pagirias gydo angliuko tabletėmis ir citramonu. / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Gydymas

Populiari dainininkė Laima Tamulytė-Mama Rock‘n‘Roll pagirias gydo vaistais. Atlikėja tikina išbandžiusi daugybę pagirių gydymo būdų ir atradusi vienintelį, kuris iš tiesų jai padeda.

„Svarbiausia yra nesusipykti su savo smegenimis ir vartojant alkoholi neužsimiršti, ką veiki, bei laiku sustoti. Pasitaiko, kai šventi smagioje kompanijoje ir tiesiog padaugini. Atradau veiksmingą būdą gydytis nuo pagirių. Prieš eidama miegoti išgeriu 10 aktyvuotosios anglies tablečių ir porą tablečių citramono, todėl iš ryto neskauda galvos. Angliuko tabletes, manau, reiktų gerti taip: 10 – čiai kilogramų kūno masės – viena tabletė. Nebijokite, jei išgėrėte keliomis tabletėmis per daug. Tai – tikrai nepavojingas vaistas. Specialūs vaistai pagirioms gydyti man atrodo nepatikimi, paprastai jaučiuosi tik dar blogiau jų išgėrusi. Paklausite, kodėl citramoną geriu iš vakaro? Ogi todėl, kad apsinuodijusi alkoholiu kitą rytąnepakelčiau galvos ir neturėčiau jėgų jo pasiimti. Pasirūpinti prieš gulant tikrai pravartu“, – kalbėjo Mama Rock‘n‘Roll.

 Visagalis mineralinis

„Scanpix“ nuotr./D.Virbilaitei geriausias vaistas - mineralinis vanduo.
„Scanpix“ nuotr./D.Virbilaitei geriausias vaistas - mineralinis vanduo.

Atlikėja Donata Virbilaitė nujienų portalui 15min.lt pasakojo, esą jai niekuomet netenka po vakarėlio griebtis vaistų. D.Virbilaitė vartodama alkoholį stengiasi gerti mineralinį vandenį. „Kiekvieno vakarėlio metu reikia neprarasti seiko proto ir jausti, kada yra riba. Kam save nuodyti?“,  – sako dainininkė.

„Gerdama alkoholio visuomet greta turiu ir mineralinio vandens. Jis puikiai atgaivina. Be to, kai geriu alkoholį ir mineralinį vadenį, rytą po šventės nebūna bloga, jaučiuosi puikiai, todėl tą patį galiu rekomenduoti visiems“, – kalbėjo D.Virbilaitė.

„Scanpix“ nuotr./L.Pačkauskui po vakarėlio pasijusti geriau padeda grynas oras.
„Scanpix“ nuotr./L.Pačkauskui po vakarėlio pasijusti geriau padeda grynas oras.

Grynas oras 

Prodiuseris ir grupės „Kastaneda“ dainininkas Lukas Pačkauskas sako, kad pagirios jį kankina itin retai. Vyrukas stengiasi nepadauginti, o jeigu nepavyksta, esą kitą dieną nebūna bloga. „Gal kitą dieną tik negaliu sukoncentruoti dėmesio ir trūksta energijos“, – sako muzikantas. L.Pačkauskas prasitarė, kad galvos skausmai kitą dieną po vakarėlio kankina tik tuomet, jei vakarėlis vyko smarkiai prirūkytoje patalpoje. „Jeigu ilgą laiką būnu pridūmintoje aplinkoje, tuomet ne nuo vartoto alkoholio, bet nuo rūkalų galvą skauda. Niekuomet po vakarėlio nepuolu virti aštrių sriubų ar kopūstienės, nes paprasčiausiai neprireikia. Jei savijauta vis dėlto būna ne pati geriausia, išeinu į lauką pasivaikščioti. Grynas oras akimirksniu išgydo visus negalavimus“, – tikino L.Pačkauskas.

Gerkit daug vandens 

Pasak Baltijos ir Amerikos klinikos bendrosios praktikos gydytojos Indrės Kukarėnienės pagirios – tai organizmo reakcija į didelį alkoholio kiekį. Pagirių simptomai yra šie: prakaitavimas, padidėjęs širdies plakimas, galvos skausmas, nerimas, troškulys.

Pasak gydytojos, po vakarėlio svarbiausia atstatyti organizmo skysčių pusiausvyrą. Vertėtų gerti daug vandens, saldžios arbatos, saldžių sulčių. Energijos suteiks arbata su medumi arba cukrumi bei citrina. Kavos nepatartina gerti, nes ji sukelia dar didesnę dehidrataciją. Jei norisi valgyti, gydytoja siūlo valgyti košės su cukrumi, šokolado ar sausainių.

Gydytoja primena, kad labai svarbu vengti vartoti alkoholinius gėrimus nieko nevalgius, nes kitą rytą pagirios bus garantuotos. Vakarėlio metu nereikėtų maišyti alkoholinių gėrimų. Pavyzdžiui, išgėrus stipraus alkoholio, vėliau gurkštelėti silpnesnio. Ypač varginančias pagirias sukelia kokteiliai. Mat jie maišomi iš stipraus alkoholio ir sirupo ar kito saldaus gėrimo. Išgėrus daug tokių kokteilių, pagirių neišvengsite.

Specialistų teigimu, viską, ką vartojame su saiku – nekenkia. Todėl jei vakarėlio metu išgersite kelias taures vyno ar porą kokteilių ir lengvai užkandžiausite puotos metu, tikėtina, kad ryte pagirių simptomų nejausite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Užsisakykite
15min naujienlaiškius