2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Paskutinė Donato Čižausko daina – lyriška ir pilna gilių minčių: siunčia svarbią žinutę

Metų pradžioje Lietuvą apskriejo liūdna žinia – sausio 2-ąją iš gyvenimo pasitraukė tekstų autorius, grupės „2 Donatai“ narys Donatas Čižauskas. Gedintys gerbėjai prisiminė naujausią ir paskutinį grupės kūrinį „Esu Žmogus“, kuriame – daug klausimų keliančios frazės.
„2 Donatai“
„2 Donatai“ / Asmeninio albumo nuotr.

Grupės „2 Donatai“ narys Donatas Čižauskas po savęs paliko ne vieną kūrinį. Naujausias jų – lyriškas „Esu Žmogus“. Kartu su juo pasirodė ir Donato gimtinėje Plungėje nufilmuotas vaizdo klipas.

„Noriu, kad ši daina skambėtų lyriškai ir rimtai. Noriu, kad mūsų koncertuose žmonės suklustų ir įsiklausytų į žodžius. Daug kas galvoja, kad dainuojame tik linksmas dainas ir esame plevėsos „balių muzikantai“. Bet mes taip pat galime būti rimti, o ypač savo asmeniniuose gyvenimuose“, – dainos premjeros dieną teigė D.Čižauskas.

Asmeninio albumo nuotr./„2 Donatai“
Asmeninio albumo nuotr./„2 Donatai“

Kaip pristatydami dainą teigė grupės nariai, jokia paslaptis, kad dažnai gerbėjai iš savo mėgstamų atlikėjų tikisi per daug, nors jie, kaip tada sakė Donatas, yra visiškai tokie pat žmonės.

„Aš esu paprastas žmogus. Niekada nenoriu, kad kiti mane įsivaizduotų kitokį, nei esu, niekada nebandau savęs pateikti kitaip, nei yra realiame gyvenime. Visi esame vienodi – visi turime silpnybių, visiems pasitaiko nesėkmių, visi taip pat vaikštome ant šios žemės, – šypsojosi jis. – Tačiau vis tiek kartais galima pajusti spaudimą iš aplinkos, kad jei esi „žvaigždė“, turi elgtis kitaip.“

D.Čižauskas prieš keletą mėnesių tikino, kad toks spaudimas kartais slegia pečius. Todėl kūrinyje ir skamba žodžiai: ir aš esu žmogus, neteisk manęs, negi neklydai tu?

„Kai iš tavęs nuolat tikimasi, kad visose situacijose ir gyvenimo atvejuose būsi idealus, pasidaro sunku. Juk mes nė vienas nesame idealus. Dažnai skubame vienas kitam aiškinti, kaip kas turėtų elgtis, tačiau tuomet norisi paklausti: ar to tikiesi tik iš kitų, ar ir pats visada teisingai elgiesi? Bet juk dažniausiai tik kitiems keliame aukštus reikalavimus…“ – kalbėjo Donatas.

Išgirskite kūrinį „Esu Žmogus“:

VIDEO: 2 Donatai - Esu Žmogus

Grupė „2 Donatai“ garsi dėl šių hitų: „Na, o kaip dabar?“, „Prisėdai šalia“, „Keista spalva“ ir kt.

Apie Donato Čižausko mirtį sužinoję bičiuliai feisbuke dalijosi užuojautos žodžiais ir prisiminė savo pažintį su atlikėju.

„Per anksti, bičiuli… Ilsėkis ramybėje“, – rašė dainininkas, grupės „Patruliai“ narys Juozas Butnorius.

Kitas „Patrulių“ narys Algirdas Radzevičius paviešino paskutinę bendrą nuotrauką su D.Čižausku. Joje – ir Žilvinas Žvagulis, Rytis Cicinas.

„Paskutinė mūsų bendra nuotrauka... Skauda... Labai skauda... Keliauk ir rask ramybę, Brolau... Užuojauta Tavo Šeimai“, – liūdesio neslėpė A.Radzevičius.

Atlikėja, grupės „69 danguje“ narė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė taip pat sukrėsta netekties.

„Dieve, kas čia vyksta. Ilsėkis ramybėje, Donatėli... buvo smagu tave pažinti... visada daug juoko ir smagių istorijų“, – teigė moteris.

Primename, kad skaudi žinia apie grupės „2 Donatai“ nario Donato Čižausko mirtį pasiekė pirmadienio rytą.

Žinią apie bičiulio ir kolegos netektį savo feisbuko paskyroje pranešė ir Karolis Akulavičius.

„Noriu pranešti labai liūdną žinią. Mus paliko talentingas, nuostabus tėtis, vyras, mano kolega DONATAS ČIŽAUSKAS… Išliksi mano atmintyje kaip talentingas kūrėjas ir dainininkas. Tavo dainos išliks mūsų visų širdyse.

Ilsėkis ramybėje, mano mielas Drauge.“

Kitą dieną K.Akulavičius pranešė, kur ir kada bus galima atsisveikinti su 33-ejų mirusiu atlikėju Donatu Čižausku.

„Atsisveikinimas su Donatu.

Gedulo namai „Žemaitijos gralis“ (A.Jucio g. 3, Plungė), sausio 5 d. nuo 12 val.

Išlydėjimas į Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią sausio 6 d. 13 val.

Šv. Mišios nuo 13:30 val.

Urna bus laidojama Plungės Jovaišiškės kaimo kapinėse“, – feisbuke rašė K.Akulavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką