15min be reklamos
2015 01 01, 21:00

Pergalę „Auksiniame balse“ šventė žiūrovų simpatijas užkariavusi Aistė Lasytė

Šventinį sausio 1-osios vakarą LRT muzikinis projektas „Auksinis balsas“ pasiekė kulminaciją: keturi finalininkai paskutinįkart susirungė scenoje dėl geriausiojo vardo.
Aistė Lasytė
Aistė Lasytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Edgaras Lubys, Jurga Šeduikytė, Aistė Lasytė ir Deivis Norvilas – šie keturi dalyviai projekte išliko iki pat finalo - nugalėtojas paaiškėjo prieš pat vidurnaktį.

Visi iki tol atlikėjų surinkti balai buvo anuliuoti. Rezultatas atiduotas į televizijos žiūrovų ir komisijos narių rankas. Apie pasirodymus savo nuomonę išsakė Sigutė Stonytė, Zita Kelmickaitė ir Gintaras Rinkevičius. Orkestrui šį vakarą dirigavo G.Rinkevičiaus mokinys Ričardas Šumila.

Pirmajai į sceną teko lipti J.Šeduikytei. Pristatymo siužete dainininkė kalbėjo pristigusi balso jėgos, kurios reikalavo operos žanras, todėl planuoja to mokytis. Už šį apsisprendimą ir palaikymą atlikėja tikino esanti dėkinga savo mamai, kuri, sujaudinta dukters pasirodymo operos vakare, apsiverkė.

„Manau, kad kiekvienas sutrikote: pirmas numeris, o žmogus pasirinko tokią dainą, kai išeini į sceną tarsi nuogas“, – pastebėjo Z.Kelmickaitė. Komisijos narė kūrinį įvertino kaip labai skaudų ir svarbų. „Jurga nėra paviršutiniškas žmogus. Tas, kas į vandenį žvelgia giliai, žino, kad gelmės spalva yra tikriausia“, – sakė muzikologė.

V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Jurga Šeduikytė
V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Jurga Šeduikytė

S.Stonytė pastebėjo dainininkės pažangą tiek vokaline, tiek menine prasme. „Jurga įdomi vidumi, pritraukianti ir priverčianti klausyti“, – tikino operos solistė. G.Rinkevičius pripažino, kad jam artimas kūrybinis dainininkės stilius. Jis džiaugėsi įtaigumu ir pasirinktu kūriniu. 

„Auksiniame balse“ jau pristatytą savo kūrybos kūrinį „Karnavalas baigėsi“ pakartoti nutarė E.Lubys. „Ant scenos esu ramesnės prigimties, nesu šalies linksmintojas“, – pristatymo siužete kalbėjo dainininkas. Jis atskleidė, kad kituose koncertuose ir renginiuose nejaučia tokios atmosferos, kokia tvyro „Auksiniame balse“.

V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Edgaras Lubys
V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Edgaras Lubys

Z.Kelmickaitė pakartojo, kad šis atlikėjas konkurse jai yra didysis atradimas. „Buvote visiškai kitoks. Jūsų balsas įgavo daug spalvų, man patinka dramatiškas, padūkęs Edgaras“, – teigė komisijos narė. S.Stonytės manymu, E.Lubys turėtų būti pavyzdžiu jaunimui. Ji žavėjosi sveiku atlikėjo gyvenimo būdu, geru balsu ir atsakingumu.

„Pakeliate „Auksinio balso“ kartelę“, – liaupsino operos solistė. G.Rinkevičius turėjo pastabų kūriniui, tačiau pasirodymą įvertino palankiai.

„Kiek visko pridainavau“, – siužete stebėjosi Deivis Norvilas. Jis dėkojo gerbėjams už palaikymą ir tikino puikiai praleidęs laiką projekte. Jis nutarė pakartoti Erodo ariją iš miuziklo „ Jėzus Kristus superžvaigždė“. 

V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Deivis Norvilas
V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Deivis Norvilas

„Esate patyręs vilkas“, – sakė Z.Kelmickaitė. Pasak jos, scenoje profesionalius dainininkas jaučiasi kaip žuvis vandenyje. „Buvote labai išraiškingas, atlikote labai įtaigiai“, – vertino muzikologė. Jai pritarė ir dirigentas G.Rinkevičius. Jis palinkėjo atlikėjui dar tobulėti. „Puikiai parodytas miuziklo žanras, labai daug spalvų balse, labai ryškiai jį parodėte“, – tvirtino S.Stonytė.

„Pradžioje galvojau – tris laidas pabūsiu, gerai, įdomu“, – atviravo Aistė Lasytė. Tačiau atkaklus darbas ją atvedė iki finalo. „Pirmą kartą lentelėje pakilau po operos vakaro, kai iš vis nėriau į karštą vandenį“, – šmaikštavo aktorė. Visiem padėkoti atlikėja nutarė su Anthony ant Johnson kūriniu „Thank you for your love“. 

V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Aistė Lasytė
V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Aistė Lasytė

Pasak Z.Kelmickaitės dalyviai komisijos nariams davė sunkų uždavinį, nes visi keturi pasirodė puikiai. Muzikologė tvirtino, kad nei vienas iš dalyvių nėra banalus, o A.Lasytė rizikavo pasirinkdama tokį subtilų kūrinį. „Anokia čia rizika dėkoti žmonėms“, – atsakė A.Lasytė. „Mane jumyse žavi nesureikšminimas to, kas vyksta, tai labai brangintinas bruožas“, – kalbėjo S.Stonytė.

Antrąjį pasirodymų etapą taip pat pradėjo J.Šeduikytė. Ji pristatė Moriso Ravelio „Bolero“, kuriuo sakė siekusi nustebinti komisiją. Z.Kelmickaitė tikino esanti labai nustebusi. „Jūs labai drąsi moteris“, – vertino muzikologė. Jai pritarė ir S.Stonytė.

„Man labai patiko: daug istorijų, daug personažų pamačiau“, – kalbėjo operos solistė. Pasak G.Rinkevičiaus reikėtų rašyti du pažymius – vieną už atlikimą, kitą už idėją. „Žiauriai įdomus sumanymas, norėjote padaryti neįmanomus dalykus. Tai genialus kūrinys ir staiga – J.Šeduikytė nori jį padainuoti“, – stebėjosi dirigentas.

V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Jurga Šeduikytė
V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Jurga Šeduikytė

E.Lubys scenoje pasirodė su AHA daina „Stay on these roads“. S. Stonytės žodžiais kūrinys buvo sunkus, o natos atrodė tarsi nesibaigiančios. „Romantiškas kūrinys tikrai nunešė į pajūrį“, – manė operos solistė. „Labai graži, labai sudėtinga daina, atlikote labai gerai“, – įvertino G.Rinkevičius. Z.Kelmickaitės manymu dainininkas projekte parodė, kad gali ir sugeba daug siekti.

V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Edgaras Lubys
V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Edgaras Lubys

Antrasis D.Norvilo pasirinkimas – kūrinys „Dance mon Esmeralda“. „Gyvenime komisijoje neturėjau tokios situacijos, kai nežinau, ką daryti“, – pripažino Z.Kelmickaitė. Pasak jos, D. Norvilas šio vakaro parodymuose parodė visą savo balso paletę. „Puikus pasirodymas“, – nedaugiažodžiavo S.Stonytė. Su komisijos kolegėmis sutiko ir G.Rinkevičius.

V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Deivis Norvilas
V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Deivis Norvilas

Jau pademonstruotą savo ir grupės „Liūdni slibinai“ kūrinį „Jeigu aš būčiau vyras“ pakartojo A.Lasytė. Z.Kelmickaitės manymu, aktorė netinkamai pasirinko finalinį kūrinį. Jos teigimu, jis neatskleidžia jos balso subtilybių bei išskirtinumo. „Tokie kaip Aistė neturėtų dalyvauti konkursuose, ji turėtų eiti į žmones ir rodyti savo meną“, – pastebėjo S.Stonytė. Ji tikino supratusi, kad atlikėjai buvo svarbu pasakyti tai, ką ji norėjo.

V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Aistė Lasytė
V.Radžiūno/LRT.lt nuotr./Aistė Lasytė

Po antrojo etapo, orkestro manymu, geriausiai pasirodė D.Norvilas, antrąją vietą jie skyrė A.Lasytei, trečiąją – E.Lubiui, ketvirtąją – J.Šeduikytei. 

Z. Kelmickaitė įvertino taip: pirmoji vieta – D.Norvilas, antroji vieta – E.Lubys, trečioji vieta – J.Šeduikytė, ketvirtoji – A.Lasytė. 

S.Stonytės pasirinkimas: pirmoji vieta teko D.Norvilui, antroji – E.Lubiui, trečioji – A.Lasytei, ketvirtoji – J.Šeduikytei. 

G.Rinkevičius pirmąją vietą paskyrė D.Norvilui , antrąją – J.Šeduikytei , trečiąją – E.Lubiui , ketvirtąją – A.Lasytei.

Muzikinį gyvo garso konkursą „Auksinis balsas“ po įnirtingos kovos laimėjo Aistė Lasytė. Aktorę labiausiai palaikė televizijos žiūrovai, skambučiais ir trumposiomis žinutėmis balsuota net 113455 kartus. Tai ir lėmė jos laimėjimą, nes bendroje lentelėje ji ir D.Novilas surinko vienodą skaičių balų. 

Galutinė dalyvių rikiuotė, susumavus žiūrovų ir komisijos balsus:

Pirma vietaAistė Lasytė

Antra vieta – Deivis Norvilas 

Trečia vietaEdgaras Lubys

Ketvirta vietaJurga Šeduikytė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką