Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 01 04, 11:14

Pirmoji Lietuvos atstovė „Vaikų Eurovizijoje“ Lina Jurevičiūtė-Joy ruošiasi studijoms Niujorke

Lina Jurevičiūtė (18), geriau žinoma Linos Joy sceniniu vardu, jau gerus metus pradingusi iš žiniasklaidos ir muzikos pasaulio radaro. Pirmoji „Vaikų Eurovizijos“ nacionalinės atrankos nugalėtoja patikina, kad į muzikinę sceną ji grįš nebent trumpam. Mat praėjusius mokslo metus praleidusi JAV kaip tik ir vėl kurpia planus išvykti studijuoti į Manhataną. Ir, rodos, jai visai sekasi.
Lina Jurevičiūtė-Joy
Lina Jurevičiūtė-Joy / Žmonės.lt / Asmeninio albumo nuotr.

„Pirmiausia aš mėginu to „Joy“ atsikratyti. O šiaip dabar, kai jau prabėgo beveik metai, kai šią vasarą grįžau iš Amerikos, vėl tvarkausi dokumentus kelionei atgal. Mat aš noriu studijuoti Niujorke. Kol kas tai yra mano prioritetinis dalykas ir aš esu į tai susikoncentravusi. Dėl to nelabai ir lieka laiko dainavimui“, – portalui Žmonės.lt pasakojo dainininkė.

Asmeninio archyvo nuotr./Lina Jurevičiūtė-Joy
Asmeninio archyvo nuotr./Lina Jurevičiūtė-Joy

Ne vienam kilo klausimas, ką gi ji veikė tokioje tolimoje šalyje ir kodėl nusprendė baigti sėkmingai besiklostančią jaunos dainininkės karjerą? „Metus mokiausi menų mokykloje 12-oje klasėje. Mano profilis buvo – drama ir džiazo šokiai. Visi tie metai buvo pagal mainų programą. Bet, nors ten ir baigiau paskutinę klasę, vis tiek turiu baigti čia, Lietuvoje, ir išsilaikyti brandos egzaminus, gauti brandos atestatą“, – savo sprendimą pakomentavo ji.

Lina pripažįsta, kad Amerika visuomet ją traukė, tad pasiryžti ten išvykti sunku nebuvo. O ir ten praleisti metai nenuėjo perniek. Ji ne tik mokėsi menų mokykloje, bet ir turėjo progą savo vokalinius sugebėjimus pademonstruoti kultiniame miuzikle „Lakas plaukams“.

„Mane Amerika visą laiką žavėjo. Po šitų metų supratau, kad ten yra mano vieta ir ten norėčiau likti. Ten besimokydama dalyvavau dviejuose miuzikluose. Gavau vieną pagrindinių vaidmenų miuzikle „Lakas plaukams“ (angl. „Hairsprai“. Miuziklas pagal 1988 metų Johno Samuelio Waterso jaunesniojo to paties pavadinimo filmą – aut.past). Nepaisant to, kad mane visur supa muzika, noriu studijuoti muzikos verslą ir jos vadybą. Pasinerti į visą šou verslo  pasaulį, o ne vokalą“, – pasakojo mergina.

Maža to, svajonės apie studijas Niujorke Linai jau beveik tapo realybe. Ji užklausą siuntė net į penkis universitetus, o vienas ją jau priėmė studijuoti.

Asmeninio archyvo nuotr./Lina Jurevičiūtė-Joy
Asmeninio archyvo nuotr./Lina Jurevičiūtė-Joy

„Mano paraišką patvirtino „Marymount Manhattan“, universitetas mane priėmė, bet tai tik vienas iš penkių universitetų į kuriuos aš noriu stoti. Iš kitų dar vis laukiu žinių. Nepaisant to, kad aš labai norėčiau patekti į tą universitetą, dar turiu laukti ir sąlygų iš kitų. Tad tikrai žinau, kad išvažiuosiu, tačiau dar nežinau, į kurį iš universitetų“, – džiugia žinia pasidalino Lina.

Tikrai ne kiekvienas drįstų leistis į tokią tolimą šalį – be draugų, giminių ir su visiškai kitokia kultūra. Geriau pagalvojus, juk tai net ne kelionė į Didžiąją Britaniją, kur skrydis tetrunka porą valandų ir ištikus bėdai ant kiekvieno kampo rasi lietuviškai čiauškančių tautiečių.

„Iš tiesų, pradžioje buvo truputį baisoka. Tačiau praleidus metus JAV, aš susiradau labai daug pažinčių, kontaktų ir draugų. Dabar išvykus aš tikrai nebūsiu viena. O ir šiaip kai išvažiavau pirmą kartą net nebuvo didelio namų ilgesio. Buvau gana užsiėmus ir ruošiausi miuziklams. Tiesa, dar nepaskaičiavau pragyvenimo išlaidų, nes dabar kol kas išvykus gyvenau šeimoje. Tad visas maisto ar pragyvenimo išlaidas apmokėdavo šeima, kurioje gyvenau. Žinoma, įstojus į universitetą bus kitaip. Kita vertus, juk egzistuoja visokios stipendijos už užklasinę veiklą, o aš, žinia, veiklos turėjau itin daug, tad tikiuosi, kad tam tikrą dalį pinigų padengs universitetas, – teigė ji ir patikino, kad po mokslų į gimtinę ji grįžti nenorėtų. – Studijos truks ketverius metus, tad per juos tikiuosi bent metus praleisti besimokydama kur nors Europoje ir tikrai trumpam sugrįšiu į Lietuvą. Tiesa, po studijų tikrai norėčiau dirbti Niujorke. Trumpiau tariant, emigruoti.“

Kol kas būdama Lietuvoje ji rūpinasi ne tik studijų reikalais, bet ir kartais dar vis padainuoja. Štai per Kalėdas ji dalyvavo LNK koncerte „Kai žvaigždės sapnuoja Kalėdas“ bei dalyvaus to paties kanalo šeštadienį transliuojamoje laidoje „Vaikų svajonių miestas“. „Planuoju išleisti porą dainų, bet dar kur nors dalyvauti tiesiog neturiu laiko“, – savo pastarųjų mėnesių darbotvarkę reziumavo ji.

Siūlome jums prisiminti Linos Joy pasirodymą „Vaikų Eurovizijoje“ 2007 metais:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką