Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Plagijavimu kaltinamas dizaineris Aleksandras Pogrebnojus nesiteisina: „Aš juk visąlaik taip darau“

Naują mini kolekciją Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių proga pristatęs dizaineris Aleksandras Pogrebnojus tučtuojau sulaukė internautų kaltinimų, neva jo kurtus marškinėlius papuošę vitražų atvaizdai – plagiatas. Tačiau pats dizaineris iš tokios kritikos tik juokiasi: „Kuo daugiau skandalų, tuo geriau.“
Aleksandras Pogrebnojus
Aleksandras Pogrebnojus / Asmeninio archyvo nuotr.

Drabužius iš naujos mini kolekcijos A.Pogrebnojus parodė trečiadienį. Kolekcijoje – suknelė ir keli vyriški bei moteriški marškinėliai, papuošti vitražus menančiomis aplikacijomis.

Kuo daugiau skandalų, tuo geriau. Tada pardavimai geresni.

Būtent marškinėliai internautams ir užkliuvo: socialiniuose tinkluose tuojau pasirodė kaltinimai, kad vyriškus A.Pogrebnojaus kurtus marškinėlius papuošusi aplikacija – Šv. Jurgio vitražo, puošiančio Visų Šventųjų bažnyčią Maldone, Anglijoje, plagiatas.

O pats A.Pogrebnojus ir neneigia, kad idėjų sėmėsi iš šio meno kūrinio.

„Nieko nekopijavau. Aš paėmiau vitražą ir jį perdariau, ir viskas. O jei pasižiūrėsite mano senas kolekcijas, taip aš naudoju ir Leonardo Da Vinci darbus, ir Marko Šagalo... Aš manau, kad tai visiškai normalu. Aš pakeičiau 30 procentų viso vaizdo, ką reikia padaryti. Be to, šimtas metų jau praėjo. Aš juk visąlaik taip darau. Dažnai naudoju senus viduramžių darbus“, – Žmonės.lt sakė dizaineris.

Asmeninio archyvo nuotr./Aleksandro Pogrebnojaus kurti marškinėliai
Asmeninio archyvo nuotr./Aleksandro Pogrebnojaus kurti marškinėliai

Socialiniuose tinkluose pasirodžiusi kritika jo nejaudina: „Tegul sau žmonės piktinasi. Man absoliučiai vienodai. Jei jie pažiūrėtų senas kolekcijas, išvis pasiustų. Ten ko tik nori yra. Ir aš ruošiuosi tai naudoti toliau. Svarbiausia turėti skonį. Ačiū Dievui, kas nors išvis sužinojo, kas yra vitražai. Kuo daugiau skandalų, tuo geriau. Tada pardavimai geresni. Aš niekur ir nesakiau, kad pats nupiešiau. Tegul žmonės piktinasi, kiek nori. Man vienodai. Ir toliau ruošiuosi taip daryti. Žinodamas, kiek kartais visko prišneku ir kiek priešų turiu, visai nesistebiu šiuo puolimu, ir man jis juokingas.“

Be to, A.Pogrebnojus ragina sekėjus atkreipti dėmesį ir į moteriškų marškinėlių nugaras papuošusias aplikacijas. „Ten pavaizduota tokia pati emblema, kaip kad yra Aušros Vartuose Vilniuje. Ten išvis nieko nekeičiau. Man fotografas Ramūnas Danisevičius padovanojo nuotrauką ir tai panaudojau“, – sakė dizaineris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius