Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Po karinės tarnybos Ignas Krupavičius grįžta į televiziją

Rugpjūčio 24 dieną savanorišką šauktinio tarnybą baigiantis Ignas Krupavičius nutarė, ką veiks po jos. Jau kitą dieną žurnalistui teks vesti naujojo LRT sezono atidarymo koncertą, o šiame sezone jis vėl sveikinsis su laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovais. Igną „pavaduojantis“ Richardas Jonaitis pripažįsta, kad jam gaila palikti laidą, tačiau jau turi minčių apie naujus projektus.
Ignas Krupavičius
Ignas Krupavičius / Asmeninio albumo nuotr.

„Toks gyvenimas ir taip jau sutapo, kad kažko pabaiga yra kažko kito pradžia, todėl manau, kad susitvarkysiu“, – paklaustas, ar spės atsikvėpti po tarnybos prieš grįždamas į televiziją, sakė I.Krupavičius.

Lapkričio 11 dieną pradėjęs savanorišką šauktinio tarnybą jis devynis mėnesius praleido kariniame padalinyje Rukloje. „Atvirai pasakius, tikrai norėjosi padaryti pertrauką nuo televizijos, pailsėti. Žmonės sako „keisk darbą kas trejus metus“, aš „Labame ryte“ išbuvau beveik devynerius. Manau, kad natūraliai ateina toks laikas, kai nebejauti iššūkių, pats savęs nemotyvuoji. Nuo to gali kentėti tiek tavo darbas, tiek tavo aplinka“, – sakė žurnalistas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ignas Krupavičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ignas Krupavičius

Dabar jis tikina besijaučiantis subrendęs ir net išmokęs disciplinos, kurios trūko ir darbe. „Kai keliesi labai anksti ryte, reikia išmokti laiku nueiti miegoti, kas kartais būdavo labai sunku. Kariuomenėje viskas labai paprasta: eini miegoti 22 val., todėl 6 val. jau gali drąsiai mankštintis. Didžiausias minusas rytinėje laidoje – ankstyvas kėlimasis – dabar man tikrai neatrodo minusas“, – džiaugiasi I.Krupavičius.

Jis sako, kad pasiūlymų grįžti į televiziją netrūko ir iš komercinių kanalų. „Labai gerai viską apsvarsčiau ir nusprendžiau, kad šiandien mano širdis ir siela dar yra šioje laidoje, ir pasikrovęs naujos energijos smagiai kibsiu į darbus. Be to, tiek būdamas kariuomenėje, tiek laisvalaikiu pajutau, kad žmonės teiraujasi ir išreiškia pageidavimus, kad būtų malonu vėl mane matyti laidoje. Tai – man irgi labai svarbus argumentas, kad grįžčiau“, – sakė „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas.

I.Krupavičius neslepia, kad tarnybai einant į pabaigą jis svarstė įvairius pasirinkimus, o vienas jų – negrįžti į televiziją ir tęsti profesinę karo tarnybą. „Visada stengiuosi viską apsvarstyti. Buvo svarstymų likti profesinėje karo tarnyboje, tačiau tai šiek tiek sudėtinga, nes mano metai jau ne tie. Jei likčiau, norėtųsi siekti karjeros, o įstatymai nelabai tai leidžia, kai esi tokių metų. Tačiau išlieka visai kita galimybė, kurią rimtai svarstau – jungtis prie Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir būti tuo tikruoju savanoriu, nes dabar buvau šauktinis savanoris“, – atskleidžia pašnekovas.

Jis aiškina, jog tai – du skirtingi dalykai. Krašto apsaugos savanorių pajėgos įkurtos jau seniai ir funkcionuoja savanoriškumo principu. Ten gali dalyvauti visi, nepriklausomai nuo amžiaus. Skiriasi ir pajėgų struktūra. „Tai yra tos pajėgos, kurios turbūt pirmos sureaguotų į kontaktą su priešu. Tačiau savanorių pajėgose gali pakankamai gerai suderinti civilinį gyvenimą, gali dirbti, net priklausyti partijai ir būti Krašto apsaugos savanorių pajėgose, ką iš esmės draudžia profesinė karo tarnyba“, – kalba I.Krupavičius.

Be to, jo žodžiais, Krašto apsaugos savanorių pajėgose kaip tik yra Civilių ir karių bendradarbiavimo būrys, kurio Viešųjų ryšių skyriuje žurnalistas ir mato save: „Daugiau bendraujant su civiliais, informuojant, šviečiant, užsiimant tokia misija ir, žinoma, kartą per mėnesį dalyvaujant pratybose“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ignas Krupavičius, Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė ir Richardas Jonaitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ignas Krupavičius, Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė ir Richardas Jonaitis

Ateityje su krašto apsaugos savanorio pareigomis I.Krupavičius planuoja derinti ne tik rytinės laidos vedėjo darbą, bet ir svarsto apie naujus projektus. „Kol buvau kariuomenėje, galvoje gimė pora projektų, tad, kai būsiu televizijoje, žiūrėsime. Tikrai niekas nestovės vietoje. Dabar pagrindinis mano tikslas su jauduliu yra grįžti ir sveikintis ryte su žiūrovais, juos žadinti su Lietuvos himnu“, – tikina žurnalistas.

Žmonės.lt susisiekus su dabartiniu laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėju Richardu Jonaičiu, šis sakė, kad be darbo nelieka – grįš prie senųjų, o taip pat turi ir naujų televizinių idėjų.

„Kai grįš Ignas, grįšiu prie savo senesnių darbų „LRT Opus“ radijuje, turiu laidą „Paraštės“. Turiu ir televizinių planų – dar prieš vedant „Labo ryto“ laidą 5 metus kartais kurdavau jiems reportažus, tai, manau, kad dabar vėl tai tęsiu. Taip pat turiu porą televizinių idėjų – dabar pajūry būdamas bandysiu jas išplėtoti, pasižiūrėti, kiek turiu energijos ir pajėgumo tai įgyvendinti, ir tada siūlysiu vadovybei“, – sakė Richardas Jonaitis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Daugėlaitė ir Richardas Jonaitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Daugėlaitė ir Richardas Jonaitis

Ar liūdna palikti laidos vedėjo kėdę? „Labai dvejopi jausmai. „Labas rytas“ – labai įdomi laida, daug informacijos, įdomių pašnekovų. Pajutau, kad ir žmonės mane atpažįsta, vieną kitą žodį pasako, Nidoje net žuvimi pavaišino. Jaučiu tokį malonų dėmesį. Jausdavausi atsakingas vesdamas laidą, nes „Labą rytą“ dažnas lietuvis įsijungia.

Bet kita vertus, tai buvo nelengvas darbas. Kai žadintuvas suskambėdavo 04.30 ryte, kartais galvodavau – geriau jau Ignas greičiau grįžtų. Bet po to įsibėgėdavau ir man patiko. Žodžiu, gyvenimas viską dėlioja į savo vietas, man dabar bus postūmis daryti kitus dalykus“, – Žmonės.lt kalbėjo Richardas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius