2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Po pernykščių skandalų „Naisių vasaros“ programoje – štilis: kur dingo garsios grupės ir atlikėjai?

Po praėjusių metų skandalų festivalio „Naisių vasara“ rėmėjas Ramūnas Karbauskis nusprendė nepasiduoti ir kasmet surengti net du festivalius. Visgi liepos 8-ąją vykstantis pirmasis festivalis dalyviams pasiūlė itin kuklią koncertinę programą.
„Naisių vasara“ 2023
„Naisių vasara 2022 – Žolinė“, Ramūnas Karbauskis / Socialinių tinklų nuotr.

Praėjusiais metais apie festivalį „Naisių vasara“ buvo kalbama daug ir garsiai. Iš pirmojo koncerto, vykusio liepą, dėl festivalio rėmėjo Ramūno Karbauskio pažiūrų pasitraukė daug atlikėjų ir dalyvių susirinko nedaug. Vis tik R.Karbauskis nepasidavė ir rugpjūčio 15-ąją surengė antrą festivalį, kuris buvo gerokai sėkmingesnis.

Politikas tai nutarė paversti tradicija – kasmet surengti du „Naisių vasaros“ festivalius. Kaip tarė, taip ir padarė – į festivalį jis pakvietė liepos 8-ąją ir rugpjūčio 15-ąją.

Visgi akivaizdu, kad praėjusių metų skandalas atsiliepė ir šiemet. Šeštadienį vykstantis pirmasis festivalis dalyviams siūlo kur kas kuklesnę programą nei praėjusiais metais.

Nors lūkesčiai šiemet buvo ne ką mažesni, festivalio svečiai kviečiami klausyti kiek mažiau populiarių grupių ar atlikėjų. Savo pasirodymus liepos 8-ąją rengia Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras ir choreografinė grupė, „Kitava“, „Quorum“, Ona Kolobovaitė ir Egidijus Bavikinas bei kiti.

Čia pasirodys ir grupė „el Fuego“.

Socialinių tinklų nuotr./Festivalio „Naisių vasara“ programa 2023
Socialinių tinklų nuotr./Festivalio „Naisių vasara“ programa 2023

Akimirkos iš šių metų liepos 8-osios „Naisių vasaros“ festivalio:

Primename, kad dar pavasarį Ramūnas Karbauskis feisbuko paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame atskleidė šių metų „Naisių vasaros“ festivalio datas ir negailėjo aštrios kritikos valdžiai.

„Naisiai. Vasara. Festivaliai.

Vasarą Naisių bendruomenė Lietuvai vėl padovanos du festivalius visai šeimai. Pirmasis „Naisių vasara 2023“ įvyks liepos 8 dieną, antrasis „Naisių vasara 2023–Žolinė“ – rugpjūčio 12 dieną.

Kaip sako lietuvių liaudies patarlė – „nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“. Po praėjusių metų bandymo sunaikinti „Naisių vasaros“ festivalį, prižadėjau, jog tą pačią vasarą įvyks antrasis festivalis ir tai taps ne vienerių metų akcija. Taigi jau šiais metais Naisiai vėl kviečia į du „Naisių vasaros“ festivalius“, – dalijosi R.Karbauskis.

Savo įraše jis negailėjo ir karčių žodžių dabartinei valdžiai, kuri esą „nemyli tradicinių šeimų, blaivybės, kultūros“. „Naisių bendruomenė deda milžiniškas pastangas, kad didžioji mūsų visuomenės dalis galėtų švęsti gyvenimą taip kaip ji nori – be narkotikų, be alkoholio, be „liberalaus elito“ prievarta primetamos kultūros“, – teigė R.Karbauskis.

Jis taip pat užsiminė apie šių metų festivalių atlikėjus.

„Lenkiuosi prieš tuos kūrėjus, kurie lieka ištikimi savo pašaukimui ir nepaklūsta jokiam spaudimui. Sakau tai todėl, jog ir šiais metais „Naisių vasaros“ festivalyje pasirodys tie, kurie nebijo dabartinės valdžios arba taip vadinamo „liberalaus elito“, kuris siekia kontroliuoti ir valdyti viską, nemalonės.

Tokių menininkų tikrai yra ir mes juos pamatysime „Naisių vasaros“ festivalio scenoje..“, – rašė politikas.

Žmonės.lt primena, kad pernai įvyko du „Naisių vasaros“ festivaliai. Pirmas renginys vyko liepos 8–9 dienomis, jame tąkart turėjo pasirodyti Saulius Prūsaitis, Donatas Montvydas, grupės „The Roop“, „Graži ir ta galinga“, „TaRūta“, „jautì“.

Visgi minėti atlikėjai sulaukė kritikos dėl to, kad sutiko dalyvauti renginyje, kurį remia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, mat pastarasis ne kartą yra pasisakęs prieš LGBT+ žmonių teises. Galiausiai iš liepą vykusios „Naisių vasaros“ pasitraukė visi minėti muzikantai.

Festivalyje atsisakius dalyvauti beveik visiems atlikėjams, „Naisių vasaros“ renginio mecenatas R.Karbauskis nepasidavė ir ant scenos pareiškė, kad surengs antrąjį festivalį, kuris įvyks rugpjūčio 15-ąją.

„Šįkart atlikėjų Grinčas iš festivalio nebepavogs“, – tikino R.Karbauskis.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Festivalis „Naisių vasara 2022: Žolinė"
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Festivalis „Naisių vasara 2022: Žolinė"

Ir iš tiesų, tąkart vaizdas visiškai nebepriminė matyto liepą, kai atkritus didžiajai daliai atlikėjų, buvo susirinkęs palyginti nedidelis žiūrovų būrys.

Į festivalio „Naisių vasara 2022: Žolinė“ sceną lipo būrys garsių Lietuvos atlikėjų – Steponas Januška su grupe „Studija“, Edgaras Lubys, Violeta ir Vilius Tarasovai, Aistė Pilvelytė, Gytis Paškevičius, Liudas Mikalauskas.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką