Po teismo verdikto audringos meilės byloje – Petro Daunio reakcija: „Tai visiškas absurdas“

Petras Daunys praėjus kelioms dienoms po paviešinto teismo sprendimo sureagavo į jam skirtą namų areštą. Praėjusį rudenį dainininkui buvo iškelta byla, susijusi su jo meile verslininkei Rasai Barauskaitei. Galiausiai jis buvo pripažintas kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo, dėl R.Barauskaitės buvusio vyro Raimondo Arlausko bei jo pažįstamos moters bauginimo, taip pat dėl šių dviejų asmenų šmeižto. Petras Daunys ketvirtadienį portalui Žmonės.lt pateikė savo „oficialų pareiškimą“.
Petras Daunys ir Rasa Barauskaitė
Petras Daunys ir Rasa Barauskaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr. ir Gretos Sakaraitienės / BNS nuotr.

„Mirgant antraštėms apie mano teistumą ir nepagrįstas baudų sumas, paties mano oficialus pareiškimas yra aiškus, be interpretacijų:

Aš, Petras Daunys, nesutinku nei su vienu kaltinimu, nei su paskirtomis baudomis. Tai visiškas absurdas.

Manau, kad teismas akivaizdžiai buvo šališkas, galimai papirktas ar kitaip įtakotas. Įvardintoje ieškovų situacijoje nebuvo nei psichiškai, nei fiziškai nukentėjusių, todėl sprendimas yra absoliučiai niekuo nepagrįstas, ir tai yra tik bandymas pasipelnyti, naudojantis viešo asmens statusu.

Neabejotinai, bus pateikiama apeliacija, o jei reikės, bylą vieną dieną nagrinės ir Aukščiausiasis Lietuvos teismas. Nors išpūstas burbulas, pateikti kaltinimai ir pirmos instancijos sprendimas mano karjerai garbės neprideda, savo kaltės nepripažįstu ir tai bus įrodyta“, – rašė Petras Daunys.

LT Media Room nuotr./Petras Daunys ir Rasa Barauskaitė
LT Media Room nuotr./Petras Daunys ir Rasa Barauskaitė

Žmonės.lt primena, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas P.Daunį pripažino kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo, dėl mylimosios Rasos Barauskaitės buvusio vyro Raimondo Arlausko bei jo pažįstamos moters bauginimo, taip pat dėl šių dviejų nukentėjusių asmenų šmeižto.

Dainininkui už įvykdytus nusikaltimus teismas skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Tiesa, dainininkui už grotų sėsti neteks, nes teismas nusprendė laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti dvejiems metams.

Šiuo laikotarpiu P.Dauniui taikomas namų areštas – be jo priežiūrą vykdančios Probacijos tarnybos leidimo atlikėjas negalės išvykti už gyvenamosios vietos miesto ribų. Taip pat dainininkas šiuos dvejus metus turės dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, taip pat nuo 22 iki 6 val. būti namuose, jei išvykti nereikia dėl darbo arba mokymosi tikslų.

Be viso to, atlikėjas turės gerokai patuštinti ir piniginę – teismas P.Dauniui skyrė 150 MGL (7 500 eurų) dydžio baudą, kurią per dešimt mėnesių nuo nuosprendžio įsigaliojimo dienos turės sumokėti į valstybės biudžetą.

Dariaus Kučio nuotr./Rasa Barauskaitė ir Petras Daunys
Dariaus Kučio nuotr./Rasa Barauskaitė ir Petras Daunys

Taip pat teismas tenkino ir nukentėjusiųjų ieškinius. P.Daunys nukentėjusiajam R.Arlauskui turės sumokėti 3 tūkst. eur, o jo pažįstamai moteriai – 6 tūkst. eur neturtinei žalai atlyginti. Dainininkas taip pat turės padengti ir nukentėjusiųjų bylinėjimosi išlaidas, kurios siekia daugiau nei 8 tūkst. eur.

Teismas taip pat priėmė sprendimą konfiskuoti P.Dauniui priklausantį kompiuterį.

Kol kas Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas nėra įsiteisėjęs, tad sprendimą P.Daunys gali per dvidešimt dienų skųsti apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką