Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 02 08, 08:00

Po teismų maratono galutinė bausmė Mariui Jovaišai už pasišalinimą iš avarijos vietos – tik 100 litų bauda

Fotoalbumo „Neregėta Lietuva“ kūrėjo Mariaus Jovaišos avarijos bylą trečią kartą išnagrinėjęs Vilniaus teismas nutarė, kad limuzino BMW vairuotojas nepiktybiškai klaidingai įvertino situaciją, todėl nubaudė jį tik už avarijos sukėlimą, bet išteisino dėl pasitraukimo iš įvykio vietos.
Foto naujienai: Marius Jovaiša: ji žino, kad nedarysiu kvailysčių
Marius Jovaiša / zmones24.lt

Už tai, kad vairuodamas limuziną BMW Vilniuje padarė avariją – minimali 100 litų bauda.

O už tai, kad nesusiorientavo, kaip turi elgtis ir pasišalino iš įvykio vietos – tik pabarimas.

Tuo žinomam fotomenininkui Mariui Jovaišai baigėsi teismų maratonas dėl nelemtos 2011 m. paskutinę vasaros dieną įvykusios avarijos.

Vilniaus apygardos teismo teisėja Angelė Ikasalienė nutarė tenkinti M.Jovaišos apeliacinį skundą iš dalies.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Marius Jovaiša ir jo limuzinas BMW.
Marius Jovaiša ir jo limuzinas BMW.

Aukštesnės instancijos teisėja ryžosi pakeisti Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo 2012 m. gruodžio 3 d. nutarimo dalį, pagal kurią M.Jovaišai dėl pabėgimo iš avarijos buvo skirta 3 000 Lt bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 3 metams.

„Nutraukti Mariaus Jovaišos atžvilgiu administracinio teisės pažeidimo (ATP) teiseną dėl kaltinimo pagal Lietuvos Respublikos ATP kodekso 130 str. 1 d., nesant administracinio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties“, – rašoma jau įsiteisėjusioje teismo nutartyje.

Konstatuojama, kad M.Jovaišos veiksmuose nebuvo tyčios pasišalinti iš įvykio vietos, siekiant išvengti atsakomybės.

„Galima spręsti, kad M.Jovaiša sąžiningai suklydo vertindamas eismo įvykio aplinkybes ir po jo sekusią situaciją. M.Jovaiša, klaidingai manydamas, kad eismo įvykio kaltininkė yra Diana S., bei matydamas, kad automobilių apgadinimai nedideli, įsitikinęs, jog pastarajai daro paslaugą, pasiūlė išsiskirstyti. Diana S. jam pretenzijų nekėlė. Galima spręsti, kad M.Jovaiša sąžiningai suklydo, manydamas, kad dėl eismo įvykio susitarta, todėl iš eismo įvykio vietos išvažiavo“ – sprendimą motyvuoja teisėja.

Apie M.Jovaišos avariją ir ilgas teisines peripetijas Žmonės.lt išsamiai pasakojo ankstesnėse publikacijose (žr. susijusius straipsnius).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką