Sportas gyvai

Laima Mertinienė gailisi po vaišių Pirčiupių užeigoje pabėgusi iš avarijos: „Kalta!“

Verslininkė Laima Mertinienė stojo prieš teismą, nes ne tik sukėlė smulkią avariją, bet ir nuvažiavo iš įvykio vietos Varėnos rajone. Didelį juodos spalvos visureigį vairavusi prezidento Algirdo Brazausko dukra pripažįsta kaltę ir atgailauja.
Laima Mertinienė
Laima Mertinienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Antradienio rytą L.Mertinienė stojo prieš teismą sostinėje.

Tuo, ką pasakojo pati 57 metų vairuotoja, buvo sunku patikėti – eismo dalyvės įžūlumu galima tik stebėtis.

Nukentėjusi šeima prieš avariją matė L.Mertinienę, pietaujančią su sutuoktiniu. VW savininkų dėmesį atkreipė trenksmas automobilių aikštelėje.

Avarija įvyko birželio 24 d. pavakarę. Tą Joninių penktadienį po vaišių užeigoje „Pirčiupių karčema“ į savąjį „Nissan X-trail“ visureigį sėdusi verslininkė atbulomis rėžėsi į stovintį „VW Jetta“, išlipo pažiūrėti, ką padarė, o tada tiesiog pasišalino iš įvykio vietos.

Už pasitraukimą iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotoja yra susijusi, vietos pažeidžiant Kelių eismo taisykles – L.Mertinienei dabar gresia nuo 868 iki 1 158 eurų bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų.

Ankstų antradienio rytą į Vilniaus miesto apylinkės teismą moteris atvyko be advokato ir buvo linkusi tik atgailauti. „Kalta!“, – keletą sykių pripažino jau anksčiau už greičio viršijimą bausta vairuotoja.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Laima Mertinienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Laima Mertinienė

Tik apie savo gailėjimąsi moteris kalbėjo ir tuomet, kai teisėja pasiteiravo, ar iškart po įvykio vairuotojai nekilo minčių susirasti apgadintos transporto priemonės šeimininkų ir užpildyti su jais avarijos deklaraciją. Beje, „Volkswagen“ savininkų šeima policijai buvo paliudijusi, kad girdėjo trenksmą mašinų stovėjimo aikštelėje. Prieš tai ši šeima matė L.Mertinienę, pietaujančią su sutuoktiniu.

Atkreipę dėmesį į garsą žmonės nustėro pamatę, kad L.Mertinienė išlipa apžiūrėti avarijos padarinių, o tada vėl sėda prie vairo ir išvažiuoja.

Vairuotoja teisme miglotai teisinosi, kad išvažiavo, nes avarijos aplinkybių forminimas būtų ilgai užtrukęs.

Bylos nagrinėjimo metu verslininkė prašė, jei galima, skirti jai kuo mažesnę bausmę. „Baudą aš galiu sumokėti, bet teisių tai man tikrai labai reikia“, – pareiškė žinoma moteris.

Šį poreikį L.Mertinienė argumentavo tuo, kad pastaruoju metu gydosi jos vyras.

Teisėja teiravosi, ar Dalius Mertinas pats nevairuoja.

„Jis vairuoja, bet kai sunkiai serga, aš jį turiu vežioti“, – aiškino L.Mertinienė.

Teisėja Nijolė Žimkienė pirminį nutarimą šioje byloje žada paskelbti jau trečiadienį. Esant tokioms bylos aplinkybėms, išvengti vairuotojos teisių atėmimo mažiausiai trejiems metams pažeidėja neturi jokių šansų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius