2023 01 23, 20:04

Prievartavimu įtariamas K.Bartoševičius išgarsėjo „Dviračio šou“: vaidino „Mėslitos“ vadovą

Pirmadienį Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimo ir tvirkinimo šokiravo Lietuvą bei daugumą jį pažinojusių žmonių. Vis tik gatvėje jis dažniau atpažįstamas ne kaip politikas, o kaip humoristinės laidos „Dviračios žinios“ personažas Saulius Poška, dešras be mėsos gaminančios įmonės „Mėslita“ direktorius.
Saulius Poška
Saulius Poška / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

K.Bartoševičius aktoriumi televizijos laidoje „Dviračio žinios“ darbavosi net 10 metų, o jo sukurtas „Mėslitos“ vadovo Sauliaus Poškos, įžūlaus ir pašaipų negailinčio verslininko vaidmuo galbūt net ir paklojo pamatus į Seimą.

Apie savo vaidmenį K.Bartoševičius 2012 m. pasakojo žurnalui „Žmonės“. Interviu jis atskleidė, ką bendro jis turi su arogantiškojo Sauliaus Poškos personažu. Skirtingai nei šis, Kristijonas nenešiojo nei auksinės grandinėlės, nei masyvių žiedų, kuriuos per filmavimus jo herojus vis mėgdavo pasukioti. Vis tik tai nepadėdavo pabėgti nuo populiariojo personažo.

„Gatvėje žmonės vis nori paklausti, kaip ten tos dešros. Matyt, tokia pirma mintis mane pamačius šauna, nors Poška vis sako, jog pats neina į savo gamyklas – ten smirda. Nežinau, ką jiems atsakytų mano personažas“, – juokėsi Kristijonas.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Saulius Poška
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Saulius Poška

Televiziniu „Mėslitos“ direktoriumi jis tapo baigęs rimtus mokslus: studijavo ISM vadybos ir ekonomikos universitete, būdamas 21-ų pagal mainų programą išvyko gilinti ekonomikos žinių į Indiją, paskui – į Paryžių, atliko praktiką Maltoje, ten domėjosi vynininkystės plėtra šioje šiltojo klimato saloje.

Žurnalui „Žmonės“ jis pasakojo, kad žvelgdamas į „Dviračio šou“ kameras, scenos baimės nejaučia. Jos atsikratė nuo mažens dainuodamas „Ąžuoliuke“ ir dirbdamas teatre. Į kūrybos procesą Kristijonas įnešdavo improvizacijos, o parinkta tema, žodžiai būdavo sudėlioti tekstų rašytojų. Dėl rekvizito, vietos, kur bus filmuojama, jis tardavosi su „Dviračio šou“ režisieriumi Augustinu Griciumi. Jei Poškos personažo ir Kristijono, kaip aktoriaus, atradėjas Tadas Vidmantas matydavo, jog nukrypstama nuo jo vizijos, iškart išklodavo pastabas.

„Nemažai svarstėme, ar verta mums tą Pošką leisti į televiziją – filmukai su juo internete nemažai kartų peržiūrėti. Galvojome tęsti tokią idėją, bet surizikavome su „Dviračiu“ ir šiandien nė vienas nesigailime. O tada, pradžioje, negalėjome žinoti, projektas bus sėkmingas ar – ne, nes žmonių skonio nenuspėsi. Poška jiems įtiko, nes visus traukia ne vidutinybės, o ekstremumai, kurie stebina“, – mano vaidmens kūrėjas.

Iš pradžių visais klausimais nuomonę turintis „Mėslitos“ direktorius žiūrovams pasirodė toks tikroviškas, kad nemaži jų manė, jog išties kažkoks pasipūtėlis verslininkas išsipirko eterio laiko ir naudoja savo reklamai. Kadangi Poškos postringavimai vis nesiliovė, buvo tokių, kurie piktinosi: „Na, kaip tas tipas drįsta?!“ Komentarai padrąsino: produktas sukurtas sėkmingai. „Kai reikia, įsigyvenu į personažo kailį, bet džiaugiuosi, kad mudu skiriamės. Ir kad žmonės mus atskiria“, – šyptelėjo Kristijonas.

Primename, kad generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K.Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Generalinė prokuratūra teigia, kad, remiantis pernai lapkritį pradėto ikiteisminio tyrimo duomenimis, „būtina spręsti klausimą dėl leidimo patraukti šios kadencijos Seimo narį Kristijoną Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo teises“.

Anot prokuratūros pranešimo, tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius, numatančius atsakomybę už seksualinį mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimą, tvirkinimą.

BNS žiniomis, tyrime figūruoja mažiausiai du nukentėję nepilnamečiai vaikai, vienam jų yra iki 14 metų.

K.Bartoševičius į Seimą išrinktas 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. 2020 metų Seimo rinkimų anketoje politikas nurodo, kad yra nevedęs.

Pagal išsilavinimą jis yra anglų kalbos mokytojas, dirbo Kauno Jono Jablonskio, Kauno technologijos universiteto, Kauno Veršvų gimnazijose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje, aštuonerius metus ėjo direktoriaus pareigas berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką