2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Pristatyti pirmą lietuvišką saviugdos knygą Leonorai Blekaitytei padėjo Jurgita Jurkutė

Trečiadienio vakarą Vilniaus prekybos centre „Go9“ esančioje kavinėje „Soul & Pepper“ vyko pirmosios lietuviškos saviugdos knygos „Sielos aritmetika: praktinis gidas teigiamų pokyčių link“ pristatymas. Renginį vedė į viešumą su nauju socialinės atsakomybės projektu moterims „Trys seserys“ sugrįžusi Jurgita Jurkutė-Širvaitė.
Leonora Blekaitytė ir Jurgita Jurkutė-Širvaitė
Leonora Blekaitytė ir Jurgita Jurkutė-Širvaitė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Temos: 1 Jurgita Jurkutė

Knyga „Sielos aritmetika“ – ne išversta, o parašyta lietuvių autorių. Asmeninių pokyčių konsultantė Leonora Blekaitytė jau penktus metus veda praktinius mokymus, seminarus, konsultuoja individualiai. Susitikimai su jos pasekėjais vyksta Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje, taip pat Ispanijos saloje Ibisoje, kurioje Leonora praleidžia didžiąją metų dalį. L.Blekaitytės mintis išgrynino ir surašė Elena Nikonovaitė – 14 metų žurnalisto darbo patirties šiuo metu jai praverčia viešųjų ryšių srityje. 

„Ji paklausė apie mano svajonę, o aš prasitariau, kad būtų šaunu kada nors gyvenime parašyti knygą. Ji išsidavė, kad turi lygiai tokią pačią svajonę. Pradėjome bendrauti ir rašyti ją ėmėme kartu: ji užrašė, o aš pasakojau savo pačios, klientų gyvenimų potyrius“, - Žmonės.lt pasakojo L.Blekaitytė.

Parašyti knygą ji sugalvojo po sukrečiančios patirties: „Knygą ėmiau rašyti po kardinalių, kraštutinių išgyvenimų, tokių kaip mirtis. Mirtis neatsiejama nuo gyvenimo, tačiau kad gyvenimas yra dovana mes kartais pamirštame. Su gyvenimu tarsi susitikau iš naujo, pamačiau jį kitomis spalvomis, kai teko išgyventi mirtį ir sugrįžti į gyvenimą. Pamačiau daug kitokių prasmių, įdomių dalykų. Vienas jų yra pokyčiai. Per pokyčius mes augame, tobulėjame, keičiamės, artėjame link savęs, įprasminame gyvenimą. Tas įvykis visų pirma privertė mane sustoti, po to – rasti gyvenimo receptą ir prasmę. Mano knyga yra praktinė, tarsi vadovėlis. Visad sakau, kad gyvenimas yra mokykla – kai išmokstame pamoką, einame prie kitos. Jei neišmokstame, ją kartojame. Knygoje daug pamokų, kurias besimokant galima pažinti save.“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Leonora Blekaitytė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Leonora Blekaitytė

Metų pradžioje išleista knyga jau per pirmas savaites pateko į „Pegaso“ knygynų negrožinės literatūros perkamiausiųjų dešimtuką. Knyga populiari ir tarp svetur gyvenančių lietuvių. „Greitai pasirodys antrasis knygos tiražas, - žadėjo „Alma litera“ leidinio vadovė Ugnė Gudaitytė. – Šios knygos pasirodymas ir jos populiarumas dar kartą parodo didėjantį lietuvių autorių bei mūsų rinkai skirtų knygų poreikį“. 

Renginyje pakartotinai pristatytas ir J. Jurkutės-Širvaitės kartu su bendraminčiais pradėtas projektas „Trys seserys“, teiksiantis šviečiamąją ir psichologinę pagalbą moterims. „Pripažinkime: kartais pagalbos reikia kiekvienam iš mūsų. Ir jei vienu atveju tai – šalia esančio žmogaus ar visuomenės parama, tai kitu tai gali būti gera saviugdos knyga, kuri įkvėps keistis ir, galbūt, nukreips  gyvenimą gražesne, šviesesne kryptimi“, - sakė J.Jurkutė-Širvaitė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką