15min be reklamos
2018 08 20, 12:19 Atnaujinta 2018 08 20, 17:35

S.Grafininos nužudymu įtariamo N.Westo suėmimą pratęsęs teisėjas: „Tai neeilinė, rezonansinė byla“

Baigėsi dar papildomas 7 dienas trukęs brito Nigelo Westo (kurio vardas dokumentuose – Nigelas Jeremy Macaulay) suėmimas. Šiaulių apylinkės teismas jau du kartus leido jį suimti septynioms dienoms. Prokurorai visą laiką laikėsi savo – prašė dviejų mėnesių nuo suėmimo dienos. Pirmadienį paaiškėjo, kad brito suėmimas pratęstas dar dviem savaitėms.
N.Westas atvesdinamas į teismo posėdį
N.Westas atvesdinamas į teismo posėdį / Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr.

Pastaruosius du pirmadienius Šiaulių apylinkės teismo teisėjas Mantas Liesis privalėjo priimti sudėtingą sprendimą – suimti arba paleisti britą Nigelą Westą, kuris įtariamas savo sutuoktinės Sandros Grafininos nužudymu.

„Penktadienį buvo kreiptasi į teismą dėl įtariamojo suėmimo dviem mėnesiams, skaičiuojant nuo jo sulaikymo – rugpjūčio 4 dienos“, – BNS sakė prokuratūros atstovė Gabrielė Gendvilaitė.

Pirmadienį Šiaulių apylinkės teisme N.Westui kardomoji priemonė – suėmimas – buvo pratęsta ne dviem mėnesiams, kaip prašė prokuratūra, o dviem savaitėms.

„Aš kaip teisėjas, įvertinęs prokuroro surinktus duomenis, remdamasis duomenimis ir tuo pagrindu, kad įtariamasis gali slėptis, paskyriau tokią kardomąją priemonę“, – sakė teisėjas M.Liesis.

„Mes ikiteisminio tyrimo metu kiekvieną dieną gauname naujų duomenų ir juos pateikėme teismui“, – teigė prokurorė Jūratė Tamašauskienė.

Teisėjas Mantas Liesis 15min teigė, kad tai nebejotinai sudėtingiausia jo byla per trejus metus: „Visada būna daugmaž aišku – įtariamasis, kūnas, nusikaltimas. Šiuo atveju nerastas žmogus ar jo kūnas – neeilinė rezonansinė byla.“

Teisėjas priminė, kad įtariamojo gynėjas apskundė anksčiau buvusias teismo nutartis dėl kardomosios priemonės skyrimo. Per savaitę trijų teisėjų kolegija iš Šiaulių apygardos teismo spręs, ar kardomoji priemonė buvo skirta teisingai. „Mano nuomone, vadovaujantis surinktais duomenimis, kardomosios priemonės pratęsimas yra reikalingas“, – dar kartą pabrėžė M.Liesis.

Teismo posėdyje įtariamasis N.Westas neatsisakė duoti parodymų, tačiau teigė tai darysiąs kitą dieną, kai jo gynėjas turės tam laiko.

„Neatsirado jokių naujų aplinkybių. Dabar esame tame pačiame taške, kur buvome ir per pirmąjį posėdį. Duomenų atsirado daugiau, bet aplinkybės tokios pat. Duomenų, kad buvo nusikaltimas, aš nemačiau“, – komentavo įtariamojo gynėjas Erikas Pavlovičius.

Siekė nušalinti teisėją

Pirmadienį Nigelui Westui atvykus į teismą, jo gynėjas Erikas Pavlovičius pateikė raštišką prašymą teisėjui M.Liesiui, kad šis nusišalintų.

Kadangi gynėjas prašymu kreipėsi į teisėją, o ne teismo pirmininką, šis prašymo nenagrinėjo, o pats teisėjas nusišalinti nesutiko. M.Liesis grįžo į posėdį ir toliau sprendžia klausimą dėl kardomosios priemonės skyrimo N.Westui.

Iki šio posėdžio situacija iš esmės nebuvo pasikeitusi. Kriminalistai neranda dingusios moters kūno ir vadovaujasi niekur nepaskelbtomis detalėmis, kurios prokurorus verčia prašyti suimti britą dviem mėnesiams, o teisėją įtikina N.Westo nepaleisti.

Pirmame posėdyje dėl kardomosios priemonės viskas vyko gana greitai – teisėjas priėmė kompromisinį variantą – suimti septynioms paroms.

Praėjus šiam kardomajam laikui posėdis užtruko jau kelias valandas, tačiau baigėsi lygiai taip pat – teisėjas leido suimti N.Westą analogiškam dienų skaičiui.

Prokurorė J.Tamašauskienė prašė N.Westą suimti dviem mėnesiams, motyvuodama tuo, kad įtariamasis gali slėptis nuo atsakomybės.

Po pirmo posėdžio N.Westo gynėjas advokato padėjėjas Erikas Pavlovičius kalbėjo nuosaikiai, pareikšdamas, kad nemato priežasties laikyti jo ginamąjį suimtą. Po antrojo posėdžio ji griežtai pareiškė, jog šįkart skųs abu teismo sprendimus dėl kardomosios priemonės skyrimo.

Teisėjas po antrojo posėdžio kalbėjo panašiai kaip ir po pirmojo „Teismas yra nuoseklus. Rasta tam tikrų duomenų, bet reikia dar laiko. Šią nutartį dėl kardomosios priemonės pratęsimo galima skųsti“, – sakė teisėjas.

15min rašė, kad buvusiai „Olialia pupytei“ Sandrai Grafininai (28) dingus kaip į vandenį, jos 7 mėnesių dukra birželio pabaigoje buvo apgyvendinta Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose.

Moters artimieji kūdikiu iš pradžių atsisakė pasirūpinti. Tačiau galiausiai apsigalvojo – kreipėsi į Vaikų teisių tarnybą ir jau po kelių mėnesių mažylę turėtų pasiimti į savo namus.

N.Westas areštinėje atsidūrė rugpjūčio 4 dieną. Prieš tai, liepos 17 dieną, į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi buvusios „Olialia pupytės“, Didžiojoje Britanijoje gyvenančios S.Grafininos sesuo ir pranešė, kad nuo šių metų liepos 1 d., kai S.Grafinina turėjo grįžti į Lietuvą, negali su ja susisiekti. S.Grafininos paieška paskelbta visoje Šengeno zonoje.

Nustatyta, kad S.Grafinina liepos 1 dieną grįžo į Lietuvą. Tai užfiksuota tikrinant į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos atskridusio orlaivio keleivius, rašo BNS.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką