15min be reklamos
2015 01 08, 13:59 Atnaujinta 2015 01 08, 14:38

Prokuroras įrodinėja: po avarijos Petras Dimša gudobelės tinktūrą gėrė jau būdamas girtas

Vilniuje toliau teisiamas 76 metų aktorius Petras Dimša, užpernai sostinėje per avariją pražudęs dviračiu važiavusį 24 metų dailininką Šarūną Surblį. Aktoriui kategoriškai neigiant, kad vairavo girtas, teisme ieškoma P.Dimšos girtumo įrodymų.
Petras Dimša
Petras Dimša / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Po Naujųjų metų teismas sostinėje toliau narplioja baudžiamąją bylą dėl avarijos, per kurią užpernai vasarą buvo pražudytas 24 metų dailininkas Š.Surblys. Prieš teismą dėl tragiško eismo įvykio yra stojęs 76 metų aktorius P.Dimša, kuriam po įvykio medikai nustatė 1,67 promilės girtumą. Tačiau vairuotojas neigia vairavęs girtas, o prisipažįsta tik po avarijos gurkštelėjęs gudobelių tinktūros, taip esą gelbėdamas stojančią širdį. 

Eismo nelaimė įvyko 2013 m. liepos 17 d., kai sostinės Oslo gatvėje P.Dimšos vairuojamas automobilis „VW Polo“ partrenkė dviratininką Š.Surblį. Į pakelės stulpą nublokštas 24 metų dviračio vairuotojas patyrė itin sunkių traumų ir medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Ketvirtadienį teisme apklaustas teismo medicinos ekspertas, kuris, pasak prokuroro, pasiryžęs patvirtinti: po avarijos P.Dimša gudobelės tinktūrą gėrė jau būdamas girtas.

Į teismo tribūną buvo pakviestas teismo medicinos ekspertas Jonas Mindaugas Paliulis.

Ekspertas aiškinosi, per kiek laiko į organizmą patekęs 100 ml gudobelės ekstrakto kiekis pasiekia didžiausią alkoholio koncentraciją kraujyje. J.M.Paliulio atsakymas – maždaug per valandą. Pasak eksperto, tiksliau galima būtų pasakyti tik žiniant, ko, kada ir kiek žmogus buvo valgęs. Tai taip pat priklauso nuo konkretaus asmens organizmo savybių įsisavinant ir šalinant alkoholį.

Prokuroras: „Buvo geriama ant viršaus“

Prokuroras teiravosi, kaip skaičiuojamos promilės, žinant duomenis apie P.Dimšą: 165 cm ūgis, 70 kg svoris.

Pasak J.M.Paliulio, yra specialios formulės, jos ir buvo taikomos šiuo atveju, kai po dviejų valandų nuo įvykio aktoriui buvo nustatytas 1,67 promilės girtumas. Eksperto teigimu, po dviejų valandų nuo avarijos P.Dimšos organizme buvo 79 miligramai gryno alkoholio. Jei buvo geriama 65 proc. tinktūra, gudobelių gėrimo buvo suvartota maždaug 122 gramai.

„Aš suprantu, kad buvo geriama ant viršaus“, – sakė prokuroras ir prašė eksperto šią mintį patvirtinti. „Matematiškai aš skaičiuoju, kad prieš avariją promilių skaičius buvo didesnis nei 0,4“, – pridūrė prokuroras.

Tačiau J.M.Paliulis kraipė galvą: taip tiesiogiai skaičiuoti negalima, nes trūksta objektyvių duomenų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Petras Dimša
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Petras Dimša

Advokatas: girtumas – tik nuo gudobelių!

P.Dimšos advokatas teismui įrodinėjo, kad jo klientas išgėrė pusantro buteliuko gudobelių tinktūros. Gynėjas skaičiuoja paprastai: viename buteliuke yra 80 ml, vadinasi, išgerta apie 120 ml.

Be to, advokatas akcentuoja, kad gudobelių tinktūros stiprumas yra ne konkrečiai 65 proc. stiprumo, o „mažiausiai 65 proc.“

Advokatas teiravosi medicinos eksperto, ar jis galėtų apskaičiuoti, kiek būtų promilių, jei gudobelių tinktūros stiprumas šiuo atveju buvo maksimalus, t.y. 70 proc.

Pagal paties advokato naudojamas metodikas, tokiu atveju P.Dimšai po dviejų valandų nuo avarijos turėjo būti nustatytas 1,72 promilės girtumas. Tuo tarpu iki avarijos, anot gynėjo, jo ginamasis buvo blaivutėlis.

„Ar yra nors vienas matęs, kad Petras Dimša po įvykio buteliukais ar kažkaip kitaip vartojo gudobelės ekstraktą?“, – prokuroras kėlė klausimą, ar apskritai verta gilintis į teorines metodikas. Gali būti, kad vairuotojas nuo pat pradžių buvo neblaivus, o po įvykio ne svaiginosi, o atvirkščiai – tik blaivėsi.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Petras Dimša
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Petras Dimša

Neatvykusią liudytoją atvesdins

Gudobelės preparatų vartojimo pradžiamoksliu virstančią baudžiamąją bylą teismas žada toliau nagrinėti sausio 19 d.

Į kitą posėdį bus atvesdinta šiandieną neatvykusi svarbi liudytoja, be to, esminių papildomų klausmų žadama užduoti jau anksčiau P.Dimšos teisme apklaustiems žmonėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką