2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

R.Čivilytė atvėrė širdį, kaip jautėsi pagimdžiusi 17-os: sudėtingiausia – nusikratyti nusikaltėlės kaukės

Pirmąjį gegužės sekmadienį Lietuva tradiciškai švęs Motinos dieną ir sveikins mamas, kurių darbas trunka nuo aušros iki sutemų, neturi laisvadienių, todėl pelnytai vadinamas sunkiausiu pasaulyje. Šiuolaikinių mamų rūpesčiai, džiaugsmai ir kasdienybės iššūkiai – šį vakarą LNK laidoje „KK2 penktadienis“.
Rosita Čivilytė
Rosita Čivilytė / LNK nuotr.

Šiuolaikinių mamų rūpesčiai, džiaugsmai ir kasdienybės iššūkiai – šį vakarą LNK laidoje „KK2 penktadienis“.

Laidoje dalyvavusi dainininkė Donata Virbilaitė mama turėtų tapti jau birželio 20-ąją. „Iš dalies tai stebuklas, iš dalies planavome, norėjome, kad vaikelis gimtų iki vasaros darbymečio, bet pusė vasaros darbų jau bus uždaryta. Gerai, kad spėjome įsigyti būstą, tiesa, nespėjome įsirengti trečio kambario, bet išsiaiškinau, kad iki 7 metų vaikai miega su mamom, tai dar laiko turim“, – laidoje kalbėjo Donata, kuri juokdamasi pridūrė, kad ne tik ji pati, bet ir jos artimieji kartais negali patikėti, kad Donata laukiasi. – Nužvelgia ir sako: man atrodo, kad tu sustorėjai“.

LNK nuotr./Donata Virbilaitė
LNK nuotr./Donata Virbilaitė

Pasiryžti motinystei šiais laikais išties nelengva. Juk tai – ne tik džiaugsmas, bet ir milžiniškos investicijos.

„Kas dėl finansų, man, dirbančiai savarankiškai, sunku gauti motinystės išmokas ir jaustis patogiai bei saugiai. Šiuo metu tvarkausi visus dokumentus, atidaviau paskutines savo santaupas mokesčiams, ir tikiuosi, kad pavyks gauti motinystės išmokas. Nesu tikra, ar pavyks užsidirbti, kai gims vaikas, mano draugas – vidurinės klasės žmogus, kuris neuždirba tūkstančių, kad vienas išlaikytų visą šeimą. Vien patogus vežimas kainuoja pusantro tūkstančio, o jį naudosi ilgiausiai pusmetį. Kol kas man viskas puikiai išsprendžia socialinių tinklų pagalba, esu prisijungusi prie visų mamyčių grupių, o mano dainavimo studijos vaikų tėvai jau prinešė visokių dovanų, pagalvėlių, rūbelių, kad atrodo, kad kol kas jokių išlaidų neturėsiu“, – pasakojo D.Virbilaitė.

Pusšešto mėnesio dukrelę auginanti TV laidų vedėja Dalia Belickaitė sakė sunkiai galinti patikėti, kad tapo mama. „Man atrodo, kad tai didžiausias mano gyvenimo pasiekimas, didžiausias tikslas, nesitikėjau, kad vaikas suteikia tiek daug laimės. Visko būna, ir bemiegių naktų, bet ta šypsenėlė viską atperka“.

Dalia vaikelio atėjimui ruošėsi paskutinę minutę tiesiogine to žodžio prasme. „Kai prasidėjo sąrėmiai, aš planavau filmavimą, o statybininkas dar dažė sieną. Sakau jam, jau gimdau, o jis: palaukit, tuoj pabaigsiu“, – kvatojo Dalia.

LNK nuotr./Dalia Belickaitė
LNK nuotr./Dalia Belickaitė

Kupiną išbandymų istoriją vos 17 metų tapus mama prisiminė talentingoji dainininkė, „Lietuvos balso“ vokalo mokytoja Rosita Čivilytė. „Išėjusi iš gimdymo namų turėjau labai greitai suprasti, kad jau esu suaugusi moteris, nors mamai dar pačiai reikėjo mamos. Nebuvo kur dėtis, teko mokytis greitai, nes pirmagimė Agneta prašė visko – meilės, dėmesio, maitinimo, priežiūros. Bet nieko, aš visko išmokau“.

Jauną mamą žeidė aplinkinių apkalbos. „Buvau tas sugertukas, kuris sugerdavo daug negatyvo, paskalų, nes aš, pagimdžiusi per anksti, tarsi nusikaltau. Atsikelti iš nusikaltėlės kaukės buvo pats sudėtingiausias dalykas. Labiausiai pakirto medikai, kurie manęs ligoninėje klausė: Imsi vaiką? Skauda? Tai prisidirbai? Tie žodžiai buvo skaudūs. Medikai leido sau pagaląsti liežuvį į pažeidžiamą vaiką, kuris raitosi nuo skausmo, nes gimdymas buvo sudėtingas“, – širdį atverė R.Čivilytė.

LNK nuotr./Rosita Čivilytė
LNK nuotr./Rosita Čivilytė

„KK2 penktadienyje“ dalyvausiančiai fotografei Rūtai Andre, susilauksiančiai vaikelio 47-erių, Rosita Čivilytė sakys: „Gailiuosi, kad nesu 47-erių, nes dar gimdyčiau“.

„KK2 penktadienio“ laida, skirta Motinos dienai – jau šį vakarą 19.30 val. per LNK.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką