Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 27, 18:51

R.Mikelkevičiūtės Joninės: prisiminimai apie senelį Joną ir dvaro gyvenimas

Joninių šventę laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė atšventė neįprastai. Jai ši diena ypatinga ne tik dėl to, kad pačios sūnaus vardas yra Jonas, bet ir dėl seniai šį pasaulį palikusio senelio. Dėl šių priežasčių šeima šventę paminėjo nepamirštamai – matavosi dvaro gyvenimą žiesdami puodus, matuodamiesi to laikmečio rūbus bei klausydamiesi istorijų.
Rūta Mikelkevičiūtė su dukra Dominyka ir sūnumi Jonu
Rūta Mikelkevičiūtė su dukra Dominyka ir sūnumi Jonu / Socialinių tinklų nuotr.

Trumpa Joninių šventės ištrauka Pakruojo dvare Rūta Mikelkevičiūtė pasidalijo savo socialiniuose tinkluose. Ja leido pasidalyti ir su 15min skaitytojais.

„Nepykit, bet gražiausias vardas man yra Jonas. Ir labai džiaugiuosi, kad vis dažniau sutinku aplink Jonų ir Jonukų. Net sūnaus ledo ritulio treniruotėse, o ir klasėje turim Jonų! O jums koks vyriškas vardas prie širdies?

Mano senelio vardas buvo Jonas. Žinau, kad sunku patikėti, bet iki šiol labai jo ilgiuosi (mirė, kai man tebuvo 18), iki šiol prisimenu kaip skamba jo balsas ir visada žinojau, kad mano sūnus bus Jonas! O, štai, taip atrodė mūsų Joninės. Ne, tikrai nesibrovėm prie jūros – norėjosi nuotykių, istorijos, šiek tiek žinių ir pamatyti kaip gražiai Lietuva atrodo! Pasirinkome Pakruojo dvarą ir fantastišką avantiūrą gyventi muziejuje tarsi 19 amžiuje – patikėkit, žavesio daug, nes tik ir dairaisi, kad Jonas kokios lėkštės neužkabintų!

Labai smagu pavaidinti baronus ir pasimatuoti dvaro gyvenimą. Klausėme nuostabių istorijų (na, ir padykusios buvo to laiko kilmingos panelės), mokėmės žiesti puodus ir net matavomės to laikmečio sukneles – mums, merginoms buvo smagu! Nuo 8 iki gerokai per 20 kg. sveriančios suknios – tai ne dabartiniai suplyšę džinsai, dėl kurių mano mama vis bara, kad vaikams padorių drabužių nupirkčiau! Oi, dar lankėmės bausmių rūsyje, bet čia jau tikro siaubo mėgėjams!

Nuostabios Joninės, nuostabioje vietoje ir net oras, kokio, matyt, nebuvo per Jonines daugybę metų. O jūs ką per ilgą savaitgalį?“, – rašė R.Mikelkevičiūtė savo instagrame.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką