2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

R.Norvilė ir V.Skaisgirė išsakė poziciją dėl Rugsėjo 1-ąją neįleidžiamų tėvų: skatina nedramatizuoti

Jau pusmetį ramybės neduodanti koronaviruso pandemija neišvengiamai pakeitė ne tik kasdienį gyvenimą, bet ir švenčių tradicijas. Šįsyk kitokia ir Rugsėjo 1-oji – daugelyje mokyklų ji bus minima labai simboliškai, o kai kuriose minėjime net negalės dalyvauti tėvai. Ir nors prie padėties tenka prisitaikyti, ji įplieskė diskusiją – jei sėkmingai vyksta daug svečių pritraukiantys pramogų pasaulio renginiai, kodėl išskiriama Rugsėjo pirmoji?
Renata Norvilė, Rugsėjo 1-oji, Vaida Skaisgirė
Renata Norvilė, Rugsėjo 1-oji, Vaida Skaisgirė / 15min ir tomasfoto.lt nuotr.

Pastaruoju metu pramogų pasaulio, politikos, verslo ir kitų sričių atstovai vėl sutinkami įvairiuose renginiuose – parduotuvių atidarymuose, kolekcijų pristatymuose, filmų premjerose, vakarienėse. O Rugsėjo 1-ąją kai kuriose mokyklose vaikai minės be tėvų arba tik su vienu iš jų – kitas turės laukti, pavyzdžiui, prie mokymosi įstaigos vartelių.

Būtent tai ir sukėlė savo atžalų naujų mokslo metų šventėje negalėsiančių išvysti tėvų, tarp kurių ir žinomi žmonės, apmaudą. Rugsėjo 1-ąją su pramogų pasaulio renginiais ėmusios lyginti garsios mamos teigė pastebėjusios, kad Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų esą laikomasi ne visuose, pavyzdžiui, svečiai nedėvi kaukių.

Kilo diskusija – jei galima lankytis minėtuose renginiuose, kodėl negalima iš arti stebėti vienos gražiausių vaiko švenčių?

Arno Strumilos / 15min nuotr./Rugsėjo 1-osios akimirka
Arno Strumilos / 15min nuotr./Rugsėjo 1-osios akimirka

Vis dėlto ne visos mamos tokios kategoriškos. Štai ir su 15min kalbėjusi atlikėja Renata Norvilė teigė į situaciją besistengianti žiūrėti ramiai, nors Rugsėjo 1-ąją kartu su Deiviu gėlėmis mokytojai nešiną sūnų Emilį galės palydėti tik iki mokyklos.

„Šiokia tokia šventė vyks, bet tėveliai į ją nebus įleidžiami. Tačiau ką padarysi, tokios taisyklės. Jeigu turi būti apsauga, saugomasi dėl sveikatos, tai duok Dieve, kad tik jiems gerai būtų“, – padėties nesureikšmina R.Norvilė.

Renata pabrėžė tikrai nesanti iš tų mamų, kurios dėl situacijos piktinasi ir lygina Rugsėjo 1-ąją su pramogų pasaulio renginiais.

„Gyvenime ir taip yra visokių dramų, tai tokių dalykų gal nedramatizuokim. Nesinori gadintis nuotaikos ir nėra dėl ko piktintis, nes viskas daroma ne dėl kažkokio principo, o dėl vaikų, tėvų ir mokytojų saugumo. Saugokime save, saugokime kitus ir anksčiau ar vėliau viskas atsistos į savo vietas“, – 15min teigė Renata.

Pašnekovė svarstė, kad apmaudžiau būtų nebent tada, jei Emilis eitų į pirmą klasę, tačiau dabar jis bus jau ketvirtokas. Tiesa, šiokių tokių pokyčių yra, nes nuo šio rudens sūnus pereina į naują, greta senosios pastatytą mokyklą.

„Prieš tai lankė gimnaziją ir kadangi ten buvo didelis vaikų skaičius, jie visi sunkiai tilpo, atidarė šalia progimnaziją. Tad dabar jis lankys nebe antrą, o pirmą pamainą“, – atskleidė R.Norvilė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deividas Norvilas ir Renata Norvilė su sūnumis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deividas Norvilas ir Renata Norvilė su sūnumis

Dėl to Renata ir Deivis tiktai džiaugiasi, o didelio jaudulio dėl naujų mokslo metų patikino tikrai nejaučiantys. Labiau kankina nežinomybė, nors Renata pridūrė besitikinti, kad tokio griežto karantino, koks buvo, jau nebeprireiks.

„Bet kokiu atveju, blogiau nebus, tad jei prireiks, važiuosim į sodybą ir vėl ten gyvensime. Nors, aišku, norisi, kad vaikai daugiau išmoktų, norėtųsi, kad mokslai vyktų mokykloje, o ne namie, kaip praėjusiais metais, kai tuo klausimu tikrai ne vienas stipriai vargo ir tėveliai turėjo įsijausti į mokytojų vaidmenis“, – mintimis dalijosi R.Norvilė.

Tiesa, šiuo atžvilgiu labiau atlikėja jaudinasi dėl dukters, kuri bus jau dvyliktokė. Pusę vienuoliktos klasės ji mokėsi nuotoliniu būdu, todėl, pasak Renatos, būtų liūdna, jei ir artėjantys mokslo metai, po kurių laukia egzaminai, būtų tokie patys.

Dar kita situacija – dėl mažiausios atžalos. Jaunėlis lanko darželį, į kurį tėvai kol kas taip pat nebus įleidžiami, todėl adaptuotis po vasaros gali būti sudėtingiau.

„Galėsime jį tik palydėti iki darželio ir staigiai atsisveikinti. O Emilis jau vis tiek vyrukas mūsų, nebe mažiukas, už rankos nereikia vesti. Jam jau toks amžius, kad gal, mamyte, jau eik namo“, – palyginusi skirtingo amžiaus atžalas nusijuokė R.Norvilė.

Tačiau nors visa šeima Rugsėjo 1-osios šventėje mokykloje šiemet dalyvauti ir negalės, tradicijos ją gražiai paminėti tikrai negriaus.

„Prisėsim, kokį torčiuką nusipirksim ir vis tiek reikės atšvęsti Rugsėjo 1-ąją. Kad ir namuose, nes nesame mėgėjai vaikščioti po kavines. Norisi ramiai, juk tai šeimos, vaiko šventė. Pasilepinsim saldumynais“, – šyptelėjo Renata.

Kadangi mokyklos pačios sprendžia, ar įleisti tėvus į Rugsėjo 1-osios šventę, truputį kitokia padėtis mokymosi įstaigoje, kurią lanko Vaidos Skaisgirės sūnus Atas. Minėjime tėvai dalyvauti galės, tačiau jis vyks keliais srautais, ne visoms klasėms iš karto, ir truks po pusvalandį.

„Tokia didelė šventė, kokia įprastai, nevyks, bet bus tam tikras pasveikinimas laikantis saugių atstumų, su kaukėmis. Aišku, gaila, nes man nuo vaikystės Rugsėjo 1-oji buvo ta šventė, kurios be galo laukdavau. Su tėvais turėjome gražių tradicijų, valgydavome šventinius pietus.

Deja, šįkart bus kitaip, tačiau mes jau turėjome emociškai labai sunkias Velykas atskirai nuo šeimų, tai tiesiog reikia suprasti, kad dabar tokia realybė, nėra kur dėtis ir visa tai daroma tam, kad virusas nebekeltų tokio pavojaus, kokį kelia šiandien“, – įžvalgomis su 15min dalijosi V.Skaisgirė.

Organizatorių nuotr./Vaida Skaisgirė su sūnumi
Organizatorių nuotr./Vaida Skaisgirė su sūnumi

Vis dėlto paklausta apie internete kilusią pasipiktinimo bangą, Vaida sakė mananti, kad lyginti Rugsėjo 1-ąją su pramogų pasaulio renginiais nėra teisinga. Ji ir pati neseniai dalyvavo viename tokių renginių, tad spėjo įsitikinti, kad jų organizatoriai rūpinasi saugumu, užtikrina, jog svečiai turėtų kaukes.

„Aišku, žiūrint kokie renginiai, tačiau mokykla yra didžiulis darinys ir vienetas. Į Rugsėjo 1-osios šventę dažnai ateina ne tik mama ir tėtis, bet ir seneliai, broliai, sesės. Taigi ji būna labai masiška, o kad ateina 30 žmonių į renginį, rizika užsikrėsti procentaliai vis tiek yra kitokia“, – svarstė Vaida.

Todėl ji paragino ne piktintis, kas yra beprasmiška, o priimti tai kaip laikiną gyvenimo etapą, kuris kažkada praeis: „Labai tikiuosi, kad tada vėl kaip anksčiau galėsime džiaugtis tokiais dalykais kaip Rugsėjo 1-oji.“

O kol kas teks susidurti ne tik su pasikeitusia Rugsėjo 1-ąją, bet ir priprasti prie sugriežtintos kasdienės tvarkos. V.Skaisgirė pasakojo, kad jos sūnaus lankomoje mokykloje skirtingų amžiaus grupių mokiniams pamokos nuo šiol prasidės skirtingu metu, o tėvai, nors ir galės dalyvauti Rugsėjo 1-osios minėjime, nuo rugsėjo 2 dienos vaikus galės palydėti tik iki durų.

„Mokslo metų pradžia, tai aišku, kad norėtųsi vaikui, pavyzdžiui, spintelę sukrauti, sudėlioti avalynę, guašus, teptukus, bet šįkart jam teks anksčiau laiko pasimokyti visapusiško savarankiškumo ir pačiam viską susidėti į vietas. O ir šiaip pas mus propaguojama, kad mokykla yra vaikų, tad tėvai ir taip nebūdavo labai laukiami mokykloje.

Daug naujų nurodymų, kurie galbūt nėra patys patogiausi ir priimtiniausi, bet šiuo klausimu aš pasitikiu tiek SAM, tiek kitomis institucijomis ir manau, kad reikia saugotis ir ypač saugoti savo vaikus“, – savo nuomonę išsakė V.Skaisgirė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vaidos ir Rolando Skaisgirių sūnus Atas pradėjo eiti į pirmą klasę: mokysis prestižinėje gimnazijoje

TAIP PAT SKAITYKITE: Deiviui – 40. Apie tai, ką teko paaukoti dėl šeimos, žilstančius plaukus ir ryšį su vaikais

TAIP PAT SKAITYKITE: Renata ir Deividas Norvilai įsileido į savo ramybės oazę Zarasuose: čia svarbūs tampa visai kiti dalykai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką