2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ramūnas Greičius įvertintas Rusijoje – jis tapo pagrindiniu naujųjų „Sėkmės džentelmenų“ operatoriumi

Vienas garsiausių lietuvių operatorių Ramūnas Greičius nuo šiol bus žinomas ir Rusijoje – šioje šalyje jis darbuojasi prie vienos laukiamiausių Rusijoje šių metų juostų – naujosios legendinių 1971-ųjų „Sėkmės džentelmenų“ (rus. „Džentelmeny udači“) versijos.
Ramūnas Greičius
Ramūnas Greičius (kairėje) ir Donatas Ulvydas / Nuotrauka iš „Taurus Films“ archyvo

Naujieji „Sėkmės džentelmenai“ – pirmasis R.Greičiaus filmuojamas vaidybinis filmas Rusijoje. Žinomas operatorius portalui Žmonės.lt tikino didelio skirtumo dirbdamas kitoje šalyje nejuntantis. „Viskas priklauso nuo pagrindinių kūrybos ir gamybos žmonių talento. Visur dirbdamas susiduri su panašiomis problemomis ir iššūkiais. Labai svarbus filmo biudžetas. Kai tik jis didesnis, aikštelėje atsiranda daugiau profesionalų, sudaromos geresnės kūrybinės darbo sąlygos, filmo kokybė akivaizdžiai išauga. Darbas Rusijoje man išskirtinis tuo, kad esu čia vienas, be savo kūrybinės bei techninės grupės. Teko rinktis operatorius iš visiškai nepažįstamų žmonių. Džiaugiuosi, kad pavyko“, – įspūdžiais iš Sankt Peterburgo, kur šiuo metu verda filmavimo darbai, dalijosi R.Greičius.

Kino kūrėjų nuotr./Ramūnas Greičius vadovauja filmavimui
Ramūnas Greičius vadovauja filmavimui

Bendradarbiavimą pavėlino... nuskendęs telefonas

Šiuo metu, anot jo, filmo gamyba jau įpusėjo ir kol kas lietuvis yra pagrindinis filmo operatorius. R.Greičiaus teigimu, garsaus rusų režisieriaus ir prodiuserio Timuro Bekmambetovo kompanija „Bazilevs“ kurianti naujuosius „Sėkmės džentelmenus“ jau kelis kartus mėgino su juo sutarti dėl bendradarbiavimo. „Pirmą kartą jų skambučio sulaukiau prieš trejus ar ketverius metus. Tuo metu buriavau su dukra ir pokalbio metu mūsų sportinis laivas apvirto. Telefonas su kontaktais  paskendo. Nei telefono, nei pasiūlymo nebandžiau atgaivinti. Tada pavadinimas „Bazilevs“ man nedaug ką sakė. Vėliau mūsų keliai vėl susikirto kai buvo filmuojama komedija „Eglutės“ (rus. „Jolki“), bet tuo metu turėjau kitų projektų. Vienas iš jų buvo pažadas nufilmuoti filmą „Tadas Blinda. Pradžia“, – pasakojo operatorius.

Anot R.Greičiaus, rusų kino kūrėjų ir jo interesai pagaliau sutapo šią vasarą. „Taip susiklostė aplinkybės, kad mano režisieriai negavo finansavimo, o tie, kurie gavo, Lietuvoje filmus filmuoja su operatoriais užsieniečiais. Tad nutariau pamėginti jėgas Rusijoje“, – kalbėjo jis.

Kino kūrėjų nuotr./Naujojo filmo Sėkmės džentelmenai filmavimas
Naujojo filmo „Sėkmės džentelmenai“ filmavimas

Filmas – išbandymas sau

Didžioji naujųjų „Sėkmės džentelmenų“ dalis bus filmuojama Rusijos kultūros sostine vadinamame Sankt Peterburge,  o dalis – Afrikoje. R.Greičius pasakojo, kad šiuo metu filmavimo darbai suplanuoti iki rugsėjo pradžios, o iki gruodžio jis kuruos postprodukcijos darbus. Filmo premjera numatyta šių metų pabaigoje.

Operatoriaus teigimu, būti vieno iš didžiausių Rusijos regiono filmų pagrindiniu operatoriumi – didelis savęs išbandymas. „Filme vaidina Rusijos kino žvaigždynas. Senojo filmo pavadinimas dėl vienų ar kitų priežasčių atves žiūrovus į kino teatrus. Aš filmuoti sutikau perskaitęs scenarijų. Jį skaitydamas juokiausi, tad manau, kad „Sėkmės džentelmenai“ bus linksma komedija ir draugiškas reveransas tam kinematografui, kurį vaikystėje dievinau“, – sakė R.Greičius.

Apie naujuosius „Sėkmės džentelmenus“:

Veiksmas vyksta mūsų laikais Egipte. Policija, ieškanti iš muziejaus pavogtos senovinės relikvijos priversta į pagalbą pasikviesti inteligentišką mokytoją, kuris kaip du vandens lašai panašus į dingusį nusikaltėlių, susijusių su neįkainojamos vertybės vagyste, bosą...

Naujojo filmo anonsas dar nepristatytas, kol pasirodė tik trumpas filmukas gerbėjų paerzinimui:

Nostalgiškai prisimenantiems senąjį filmą, siūlome užmesti į akį į 1971-aisiais nufilmuotus „Sėkmės džentelmenus“ (visas filmas):

VIDEO: Джентльмены удачи к/ф

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką