2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Rasos Barauskaitės mylimasis Petras Daunys išgirdo griežtą teismo verdiktą: skirtas namų areštas

Praėjusių metų rudenį Lietuvoje garsiai nuaidėjo žinia, kad dainininkui Petrui Dauniui iškelta byla, susijusi su jo meile verslininkei Rasai Barauskaitei. Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui dainininkas išgirdo teismo nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl fizinio skausmo sukėlimo, sistemingo grasinimo ir šmeižto.
Petras Daunys ir Rasa Barauskaitė
Petras Daunys ir Rasa Barauskaitė / „LT media room“ ir G.Skaraitinės BNS nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas P.Daunį pripažino kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo, dėl mylimosios Rasos Barauskaitės buvusio vyro Raimondo Arlausko bei jo pažįstamos moters bauginimo, taip pat dėl šių dviejų nukentėjusių asmenų šmeižto.

Dainininkui už įvykdytus nusikaltimus teismas skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Tiesa, dainininkui už grotų sėsti neteks, nes teismas nusprendė laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti dvejiems metams.

Šiuo laikotarpiu P.Dauniui taikomas namų areštas – be jo priežiūrą vykdančios Probacijos tarnybos leidimo atlikėjas negalės išvykti už gyvenamosios vietos miesto ribų. Taip pat dainininkas šiuos dvejus metus turės dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, taip pat nuo 22 iki 6 val. būti namuose, jei išvykti nereikia dėl darbo arba mokymosi tikslų.

Be viso to, atlikėjas turės gerokai patuštinti ir piniginę – teismas P.Dauniui skyrė 150 MGL (7 500 eurų) dydžio baudą, kurią per dešimt mėnesių nuo nuosprendžio įsigaliojimo dienos turės sumokėti į valstybės biudžetą.

Taip pat teismas tenkino ir nukentėjusiųjų ieškinius. P.Daunys nukentėjusiajam R.Arlauskui turės sumokėti 3 tūkst. eur, o jo pažįstamai moteriai – 6 tūkst. eur neturtinei žalai atlyginti. Dainininkas taip pat turės padengti ir nukentėjusiųjų bylinėjimosi išlaidas, kurios siekia daugiau nei 8 tūkst. eur.

Teismas taip pat priėmė sprendimą konfiskuoti P.Dauniui priklausantį kompiuterį.

Kol kas Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas nėra įsiteisėjęs, tad sprendimą P.Daunys gali per dvidešimt dienų skųsti apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

Portalas Žmonės.lt bandė susisiekti su P.Dauniu, tačiau nesėkmingai.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Rasa Barauskaitė, Petras Daunys
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Rasa Barauskaitė, Petras Daunys

Žmonės.lt primena, kad Vilniaus miesto apylinkės teisme praėjusių metų rudenį pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje Petras Daunys kaltinamas nežymiu sveikatos sužalojimu ar fizinio skausmo sukėlimu, sistemingu grasinimu ir šmeižimu.

Kaip tąkart pranešė portalas alfa.lt, šioje byloje – du nukentėjusieji – buvęs R.Barauskaitės sutuoktinis, verslininkas Raimondas Arlauskas, su kuriuo R.Barauskaitė išsiskyrė prieš kelerius metus, ir moteris, galimai R.Arlausko pažįstama ar naujoji gyvenimo draugė.

Petras Daunys ir Rasa Barauskaitė / Irmanto Gelūno nuotr.
Petras Daunys ir Rasa Barauskaitė / Irmanto Gelūno nuotr.

Pasak minėto portalo, tąkart parodymus byloje turėjusi duoti Rasa Barauskaitė į teismo salę neatvyko.

Iš bylos duomenų paaiškėjo, kad viskas galėjo įvykti dėl prieš kelerius metus pasklidusių kalbų, kad Rasa su tuometiniu vyru norėjo išsiskirti dėl įsižiebusios meilės jaunam atlikėjui. Neaišku, kaip vis dėlto baigėsi jų skyrybos, bet iš teismo salėje pasakytų kalbų galima suprasti, kad tarp dviejų R.Barauskaitės vyrų liko nuoskaudų.

Galiausiai teisme buvo paprašyta bylą nagrinėti už uždarų durų, todėl tolimesnės detalės nebus prieinamos visuomenei.

Pirmasis tokį iš anksto paruoštą prašymą išreiškė P.Daunio advokatas ir teigė, kad byloje yra medžiagos, susijusios su labai intymiais kliento gyvenimo aspektais, o P.Daunys, kaltinamas šmeižimu ir sistemingu bauginimu, laisvai gintis ir uždavinėti klausimus galės tik tada, jei bus garantuota jo teisė į privatumą.

Kad toks advokato prašymas yra pagrįstas, iš dalies patvirtino ir prokuroras Alvydas Markauskas, rašo alfa.lt.

„Prašymas pagrįstas, labai daug asmeninio gyvenimo bus“, – teisme teigė prokuroras.

Portalas Žmonės.lt dėl šios bylos dar rugsėjį susisiekė su Rasa Barauskaite. Moteris susilaikė nuo komentarų.

„Žinokit, neturiu jokios informacijos, negaliu pakomentuoti“, – sakė ji.

Žmonės.lt bandė susisiekti ir su Petru Dauniu, tačiau jo telefonas buvo išjungtas.

LNK nuotr./Petras Daunys
LNK nuotr./Petras Daunys

Primename, kad Rasa Arlauskienė ir Raimondas Arlauskas 2019 m. pasuko skirtingais keliais, o 2020 metais oficialiai išsiskyrė. Pora jau kurį laiką negyveno kartu. Moteris po skyrybų susigrąžino mergautinę Barauskaitės pavardę.

2020-aisiais po spėlionių apie artimus Rasos ir Petro Daunio santykius, Petras nutraukė tylą ir prisipažino meilėje.

29-ąjį gimtadienį viename sostinės restorane atšventęs atlikėjas pabrėžė, kad tai buvo viena geriausių jo gimtadienių švenčių ir dėkodamas ją suorganizavusiai Rasai, prisipažino meilėje: „Ypatingai didelis ačiū žmogui, be kurio tai iš viso greičiausiai nebūtų įvykę – Rasai Barauskaitei. Tu neeilinės širdies, gėrio ir aukščiausio profesinio kalibro žmogus“.

„Myliu Tave!“ – pridūrė Petras Daunys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką