15min be reklamos
2022 12 03, 19:05

Raudondvario dvare kaip miegančioji gražuolė prabudo Kalėdų eglė: šiemet virto žibintu

Gruodžio 2-ąją Raudondvario dvare įvyko įspūdingas reginys – Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventė. Jos dalyviai pamatė šokio spektaklį apie Miegančiąją gražuolę, linksminosi grupės „El Fuego“ koncerte ir DJ Jovani diskotekoje, išbandė čiuožyklos ledą, ką nors mielo įsigijo kalėdiniame prekybininkų miestelyje ir, žinoma, pirmieji pamatė, kaip atrodo šiųmetė pagrindinė Kauno rajono Kalėdų eglutė.
Raudondvario Kalėdų eglės įžiebimas
Raudondvario Kalėdų eglės įžiebimas / Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Kalėdos turi kažką pasakiško. Bet kad pasaka užburtų ir įsileistų į savo magišką pasaulį, reikia ypatingos auros – tokios, kokia pasitinka šventiškame Raudondvario dvare.

Čia, skambant Kalėdų dvasią žadinančiai muzikai, nuo senų parko medžių lyja šviesos lašais, spindi sietynai ir girliandos, kalėdinis miestelis kvepia kava ir meduoliais, apšviestoje čiuožykloje sukasi čiuožėjai, o visą šį Raudondvario dvaro kalėdinės pasakos gyvavimą tarsi Miegančiąją gražuolę pažadinęs bučinys įsuko stebuklų ir staigmenų šventė – Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimas.

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Raudondvario Kalėdų eglės įžiebimas
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Raudondvario Kalėdų eglės įžiebimas

Penktadienio vakarą Raudondvario dvare buvo įžiebta pagrindinė Kauno rajono Kalėdų eglutė. Šiemet ji virto didžiuliu žibintu. Visi žinome, kokia užburianti tamsoje skleidžiama žibinto šviesa, kiek joje vilties, tikėjimo, bendrystės simbolikos.

Kalėdos Raudondvario dvare kasmet turi kitokią spalvą. Buvo ir purpurinės, ir smaragdinės, ir ledo bei kitokių spalvų Kalėdos.

„Šiemet spalvos karališkos, heraldinės – auksinė ir raudona, – atskleidė Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė. – Raudondvario pilyje gyveno grafai ir mes per Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventę sugrįšime į tą epochą.“

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Raudondvario Kalėdų eglės įžiebimas
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Raudondvario Kalėdų eglės įžiebimas

„Kartą, seniai seniai, ant Nevėžio stačio kranto senoje Raudondvario pilyje gyveno grafas ir grafienė“ – taip prasidėjo scenoje sekama Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto trupės pasaka. Joje buvo burtų, fėjų, stebuklingų dulkių, kurios grafams padovanojo ilgai lauktą įpėdinę grafaitę, pilies princesę. O paskui, kaip nutinka pasakose, užklupo negandų viesulas, tamsa, pūga ir prakeiksmas grafaitei: „Tu užmigsi ir miegosi 100 metų.“

Pasakos kulminaciją sužinojo atvykusieji į Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventę.

Raudondvario dvare šventės dieną skambėjo ne tik Kauno valstybinio muzikinio teatro muzika – pasibaigus baleto spektakliui, laukė grupės „El Fuego“ koncertas, o vėliau žiemišką šerkšną tirpdė DJ Jovani diskoteka.

Šiemetės Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventės naujovė – Kalėdų radijas. Raudondvario dvaro svečiai galės savo telefone nemokamai išsirinkti dainą, kuri netrukus nuskambės per Kalėdų radiją.

Eglutės įžiebimo dieną Raudondvario dvaro parke startavo ir pačiūžų entuziastų pamėgta čiuožykla su profesionale trenere Agne Poškevičiūte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką