2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ryčiui Cicinui – 50: apie apšaudytą automobilį, lemtingą susitikimą ir „Misterį Šlagerį“

Kiekvienas gimtadienis yra ypatingas ir įsimintinas, o jei tai jubiliejus ir dar lietuviškosios popmuzikos princu tituluojamo Ryčio Cicino – tą dieną švenčia turbūt kone visa Lietuva. Balandžio 11-ąją estrados karaliaus titulo jau nusipelnęs atlikėjas sutinka 50-metį. Gražia proga dainininkui skrieja ne tik glėbiai gėlių, bet ir bičiulių linkėjimai.
Rytis Cicinas
Rytis Cicinas / BNS Foto nuotr.

50-ąjį gimtadienį R.Cicinas sutinka toli nuo Lietuvos – su mylimąja Neringa ir sūnumi Adu kruiziniu laivu plaukioja po Viduržemio jūrą. Vis dėlto linkėjimai dainininką pasiekia ir čia.

Jubiliejaus proga R.Cicino kolegos ir draugai sutiko su portalu Žmonės.lt pasidalinti savo prisiminimais apie lietuviškąjį popmuzikos princą. Pokalbių metų netrūko ir juoko, ir svajingų pasidalijimų, ir griausmingų linkėjimų.

Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr./Rytis Cicinas
Luko Grušecko ir Evelinos Sabaliauskaitės nuotr./Rytis Cicinas

Dainininkė Liveta Kazlauskienė drąsiai gali būti vadinama Ryčio Cicino scenos krikštamote. Prieš porą dešimtmečių būtent L.Kazlauskienė pastūmėjo tuomet dar tik didžiuliu noru būti žvaigžde degusį atlikėją sėkmės paukštės link. Liveta portalui Žmonės.lt pasakoja, kad pirmąkart energingą ir charizmatišką Rytį pamatė legendinės dainininkės Nijolės Tallat-Kelpšaitės namuose.

„Prisimenu, kadaise buvome pas Nijolę Tallat-Kelpšaitę svečiuose ir ten netikėtai atradome Rytį. Tiesa, tuo metu jis dar buvo niekam nežinomas vaikinas ir, kiek prisimenu, su Nijole kartais pasirodydavo scenoje, su ja šokdavo, dainuodavo. Aš puikiai prisimenu, kai jis tik atsisėdo prie pianino, užgrojo savo kūrybos dainą ir netikėtai pasakė: „Aš irgi noriu tapti žvaigžde. Ką man daryti?“. Tada jam patarėme nuvykti pas Jadvygą Pūkienę, – prisimena Liveta. – Tiesa, iš pradžių nutariau aš pati pas ją nuvykti, papasakoti apie tą talentingą ir jauną atlikėją. Taip ir padariau. Nuvykau aš pas Jadvygą, papasakojau, kad yra toks jaunas perspektyvus dainininkas, o ji ir sako: „Gerai, tegul atvyksta.“

Liveta juokiasi tuomet Ryčiui davusi patarimą – nuvežti Jadvygai didelę puokštę gėlių. „Taip jis ir susitiko su Jadvyga, išleido pirmąją savo dainų plokštelę ir pamažu pagavo tą savo sėkmės paukštę“, – prisimena L.Kazlauskienė.

Asmeninio albumo nuotr./Nelly Paltinienė, Rytis Cicinas, Liveta Kazlauskienė. 1999 metai
Asmeninio albumo nuotr./Nelly Paltinienė, Rytis Cicinas, Liveta Kazlauskienė. 1999 metai

Liveta džiaugiasi, kad su R.Cicinu prieš du dešimtmečius užsimezgė ne tik kolegiškas ryšys, bet ir nuoširdi draugystę. Ji tęsiasi iki šiol. „Ne kartą visi kartu vykome atostogauti, esame ir pas mano gimines į Vokietiją vykę“, – tarsteli ji.

Prisiminusi tuos gražius metus, L.Kazlauskienė nusijuokia, jog nuotykių kelyje tikrai buvo ne vienas. Vis dėlto jai šiandien labiausiai šypseną kelią įvykis, kuris tuomet kaip reikiant išgąsdino.

„Prisimenu, esame koncertavę ir vedę Ryčio mamos gimtadienio šventę. Rytis tada nupirko fejerverkų, o aš jam sakiau: „Ryti, reikia fejerverką apstatyti plytomis.“ Jis tik atsakė: „Ne, ne, viskas bus gerai.“ Aha, kai pradėjo šaudyti tas fejerverkas! Tik nugriuvo ir taip apšaudė mūsų automobilio šoną, stogą. Važiavome po to sušaudyta mašina“, – nusijuokia Liveta.

O ar R.Cicino šlovė per tuos dešimtmečius nepakeitė? Liveta tik nusijuokia: „Oi, ne! Aš apskritai dažnai pasidžiaugiu, kad į mūsų gyvenimą atėjo toks draugas. Nors esame visi veiklūs žmonės ir nebendraujame dažnai, retai susitinkame, bet tas ryšys nuoširdus ir jei tik kažko reikia, greitai susiburiame. Rytis tikrai ne kartą prisidėjo prie labdaros koncertų. Jis labai atsišaukiantis, visada padės, kai tik reikės“, – su portalu Žmonės.lt dalijasi L.Kazlauskienė.

Asmeninio albumo nuotr./Liveta Kazlauskienė ir Rytis Cicinas
Asmeninio albumo nuotr./Liveta Kazlauskienė ir Rytis Cicinas

R.Cicinui gražių žodžių negaili ir „Patrulis“ Algirdas Radzevičius, su estrados princu pažįstamas jau daugelį metų. Būta ir koncertų, ir smagių pokalbių, sako atlikėjas. Ne vienerius metus bičiuliu Rytį vadinantis Algirdas šypsodamasi sako, kad estrados princas visus kone iškart užburia savo nuoširdumu ir draugiškumu. Būti jo draugu yra tikras malonumas!

„Ryčio humoro jausmas nuostabus. Visada labai smagu jį susitikti, – su portalu Žmonės.lt dalijasi A.Radzevičius. – Jis labai išlaikytas, labai diplomatiškas žmogus. O ir labai pedantiškas, tikras perfekcionistas. Toks, koks ir turi būti tikras artistas. Rytis išties yra puikus pavyzdys jaunajai kartai, kaip reikia mylėti publiką.“

Asmeninio albumo nuotr./Žilvinas Žvagulis, Rytis Cicinas ir Algirdas Radzevičius
Asmeninio albumo nuotr./Žilvinas Žvagulis, Rytis Cicinas ir Algirdas Radzevičius

A.Radzevičius dažnai vadinamas scenos chuliganu, o R.Cicinas užkulisiuose garsėja ramesniu ir itin diplomatišku būdu. Paklaustas, ar jo išdaigų scenos princas nebando sutramdyti, Algirdas tik nusijuokia.

„Mes vienas kito nemokome, kaip gyventi. Suprantame ir priimame“, – kvatoja jis.

O kokiu epitetu A.Radzevičius apibūdintų scenos princu vadinamą bičiulį? „Manau, kad jau princų pakanka. Jis jau nusipelnė karaliaus titulo. Laikas karūnuoti“, – šypsosi Algirdas.

Asmeninio albumo nuotr./Algirdas Radzevičius ir Rytis Cicinas
Asmeninio albumo nuotr./Algirdas Radzevičius ir Rytis Cicinas

Rytį Ciciną ne tik kolega, bet ir sielos bičiuliu gali laikyti ir dainininkė Asta Pilypaitė. Kalbėdama su portalu Žmonės.lt, ji šypsosi – su Ryčiu susibičiuliavo nuo pat pirmųjų pažinties akimirkų, o tam, atrodo, nereikėjo jokių pastangų.

„Prisimenu, kai kažkada kartu dainavome Žilvino Žvagulio organizuotame koncerte, kurį transliavo per televiziją. Tąkart mudu duetu atlikome vieną dainos „Skriskit, balti balandžiai“ partiją. Nuo to laiko taip susibičiuliavome...“ – prisimena A.Pilypaitė.

Dainininkė neslepia – nors susitikti su R.Cicinu pavyksta gan retai, draugiškas ryšys išties stiprus. „Apskritai Rytis yra toks žmogus, su kuriuo bendraujant nesijaučia jokio atstumo. Net jei ir ilgai nesimatome, vos susitikus atrodo, kad kalbėjomės dar vakar – ryšys toks pat. Jis kaip tie vaikystės draugai, kur gali ilgus metus nesimatyti ir vis tiek viskas būna puiku. Turbūt labai atitinkame vienas kitą“, – šypsosi ji.

Asmeninio albumo nuotr./Asta Pilypaitė ir Rytis Cicinas
Asmeninio albumo nuotr./Asta Pilypaitė ir Rytis Cicinas

Prisimindama gražią draugystę su R.Cicinu, A.Pilypaitė tarsteli, kad buvo visko – ir nuoširdžių pašnekesių, ir juoko. Tiesa, netrūko ir malonių staigmenų.

„Man labai įsimintina staigmena buvo vienas jo skambutis. Kažkada jis paskambino ir pakvietė mane kartu daryti koncertinį turą. Tuomet galvojau: o, kaip faina, kaip smagu. Aš šlagerių karalienė, jis šlagerių karalius, tai ir išvykome į turą. Buvo labai smagus laikas“, – prisimena atlikėja.

O ko A.Pilypaitė palinkėtų savo bičiuliui R.Cicinui? Išgirdusi tokį klausimą, Asta ilgai nesvarsto.

„Jis yra tikras šlagerių karalius ir jam tai labai tinka. Galima sakyti, kad jis yra Lietuvos „Misteris Šlageris“ visa savo esybe. Jis toks vienintelis. Tai ir palinkėčiau tos neblėstančios energijos. Tegul išlaiko tai, ką turi, tas mūsų „Misteris Šlageris“, – linkėjimu dalijosi A.Pilypaitė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rytis Cicinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rytis Cicinas

Ne kartą su Ryčiu Cicinu į sceną žengė ir estrados legenda Birutė Dambrauskaitė. „Oi, jis tikras scenos princas, karalius – visos tos etiketės tinka, bet jis visų pirma – žmogus. Tai svarbiausia. Būti geru žmogumi“, – vos išgirdusi klausimą apie R.Ciciną, portalui Žmonės.lt išberia dainininkė.

B.Dambrauskaitė susimąsto, kada buvo susitikusi su R.Cicinu. Jau tikrai seniai, tik tarsteli ji. Vis dėlto, jei tik galėtų mielai šiandien pasveiktų su jubiliejumi ir apkabintų.

„Mes dažniausiai susitikdavome jungtiniuose koncertuose, kuriuose suburdavo daugybė atlikėjų. Deja, dabar tokių koncertų nedaug, tai ir nesusitinkame. Tikrai sakau, mielu noru pasveikinčiau, jei jis tik būtų Vilniuje, bet mes skirtinguose miestuose gyvename. Toks geras ir draugiškas žmogus, moka priimti aplinkinius. Tokių reta“, – su portalu Žmonės.lt dalijasi B.Dambrauskaitė.

Birutė Dambrauskaitė / Irmanto Gelūno nuotr.
Birutė Dambrauskaitė / Irmanto Gelūno nuotr.

Paklausus, ar prisimena akimirką, kai R.Ciciną pamatė patį pirmąjį kartą, Birutė sako, kad tas prisiminimas gana ryškiai įstrigęs atmintyje. O ir smagu matyti, kiek daug per tuos metus R.Cicinas pasiekė!

„Aš dainuoju jau šešiasdešimt metų, o jis dar jaunas, – juokiasi ji. – Prisimenu patį pirmąjį kartą, kai jis atėjo į mano vieną koncertą ir paprašė kasetės. Tai jis tada buvo dar tik pradedantis atlikėjas, o dabar prašau. Žvaigždė“, – prisiminimu dalijasi atlikėja ir čia priduria, kad nors pasiekimai dideli, R.Cicino jie nė kiek nepakeitė.

„Nesvarbu, kad jį vadina princu, jis tiesiog paprastas ir nuoširdus žmogus, visuomet pasitinkantis su šypsena. Linkiu jam ir toliau būti tokiu pačiu.“

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką