Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Saulės muzikos“ festivalis skelbia šių metų programą: keturios dienos – 10 pasirodymų

Lapkričio 9–12 dienomis Vilniaus senamiestyje skambės pasaulio muzikos festivalis – „Saulės muzika“. Pilnas meilės ir šviesos, slėpingiausių pasaulio instrumentų bei melomaniškų garsų, festivalis kvies į keturias dienas trunkančią šventę – koncertus bei muzikines edukacijas, skirtas visai šeimai. Renginiai vyks Mokytojų namuose bei Šv. Kotrynos bažnyčioje.
Triuka
Triuka / Kerttu Kruusla nuotr.
Temos: 2 Muzika Festivalis

„Festivalio pagrindas – šiaurietiška folk muzika, skambanti Skandinavijos šalių grojaraščiuose. Norime įkvėpti šeimas muzikavimui, atrasti world music grožį ir transcendenciją, pasišildyti saulės muzikos atokaitoje“, – kalba trečius metus gyvuojančio festivalio vadovas, kompozitorius, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

Kartu jis priduria, jog į world music žanrą telpa ko ne visi stiliai. Nuo archajiškų sutartinių, aistringų latino ritmų, džiazo iki epinių kino garso takelių ar eksperimentinių simfonijų su sintezatoriais.

Vytauto Suslavičiaus nuotr./Rahel Talts Quartet
Vytauto Suslavičiaus nuotr./Rahel Talts Quartet

Organizatoriaus teigimu, didelis dėmesys, ruošiant festivalio pasirodymus, skiriamas artistiškumui. „Atlikėjus visuomet renkamės pagal jausmą, kurį jie transliuoja scenoje. Mums svarbu, kad muzikantai gebėtų įkvėpti, sukurti mažą stebuklą gyvo pasirodymo metu“, – pasakoja S. Petreikis.

„Saulės muzikos“ festivalio scenoje šiais metais pasirodys 10 pasaulio muzikos grupių ir atlikėjų. Šeši kviestiniai svečiai iš užsienio ir keturi – iš Lietuvos. Pagrindiniai festivalio partneriai ir bendraminčiai – Vilniaus mokytojų namai, remiantys renginį nuo pat pirmųjų koncertų.

A.Kovzan nuotr./„Liepaitės“ ir Mačiulskis
A.Kovzan nuotr./„Liepaitės“ ir Mačiulskis

„Daugelis svečių nėra žinomi, tačiau yra puikiai atpažįstami Skandinavijoje. Turėsime ir kelis naujai susikūrusius, labai įdomius ir perspektyvius atlikėjus. Kviečiu atrasti visus – ateiti, net jei pirmąsyk išgirstumėt juos koncerte. Pasaulio muzika yra skirta klausytis gyvai, ir atlikti gyvai. Joje užkoduoti jausminiai dalykai, kurių negali perteikti įrašai“, – sako festivalio vadovas.

Festivalio programoje klausytojų lauks kylanti jaunosios kartos Estijos džiazo pianistė Rahel Talts, užkietėjęs norvegų instrumentalistas Lassi Logrén, šiaurietišką dvasią spinduliuojantis suomių kvartetas „Freija“, kurs surengs net du koncertinius pasirodymus, vienas kurių bus skirtas mažiesiems klausytojams.

Saulėtus pasirodymus ruošia ir Lietuvoje žinomi scenos vardai. Pirmą festivalio dieną su grupe į sceną žengs sostinėje retai koncertuojanti hito „ŽGŽ“ kūrėja žemaitė Austieja. Aksominis atlikėjos balso tembras, minimalistinė estetika ir jautri lyrika festivalio atmosferą nuspalvins ryškiomis šiaurės pašvaistės spalvomis.

Į elektišką folk-soul audinį auditoriją įsups dainininkė, atlikėja Elena Stonkutė-Jausmė, kurios pasirodymai su kanklėmis vadinami dieviškais. Iš Bristolio į Lietuvą sugrįžusi kūrėja pernaimet sužavėjo plačiąją auditoriją, muzikinio projekto „X faktorius“ finale iškovodama penktąją vietą.

Hattie Ellis nuotr./Jausmė
Hattie Ellis nuotr./Jausmė

Klausytojai taip pat galės išgirsti ir ypatingą, unikalų bei vienetinį projektą – merginų chorą „Liepaites“, atliekančias lietuviškas sutartines, pritariant „Afrikos būgnams“. Kenijoje lietuvių liaudies sutartinės UNESCO buvo pripažintos kaip unikalus, saugotinas tradicinės polifoninės muzikos fenomenas. Tai inspiravo chorą sukurti programą, grįstą lietuviškų sutartinių pirmapradės melodikos ir Afrikos būgnų ritmų sinergija.

Išskirtinė šeimoms skirto „Muzikos festivalio“ dalis – muzikinės edukacijos, į kurias ypač kviečiami jaunieji melomanai bei ateities kūrėjai, muzikai – vaikai.

E.Jasiūno nuotr./Austieja
E.Jasiūno nuotr./Austieja

„Vakarinių koncertų metu vaikai turės savo erdvę, kur žaisdami galės mėgautis garsų jūra, o dieną labai kviesime visus sudalyvauti interaktyviose edukacijose, susipažinti su įvairiais pasaulio instrumentais – neįprastų formų, dydžių, pagamintais iš keisčiausių medžiagų, atsiradusiais šiaurės kraštuose, o, galbūt, netgi atrasi savo mylimą instrumentą. Edukacijas bei meistriškumo mokymus ves festivalyje dalyvaujantys atlikėjai, todėl tai bus proga artimiau susipažinti ir su jais“, – sako S. Petreikis.

Festivalio metu bus surengtos 9-ios muzikinės edukacijos bei specialus koncertas vaikams. Festivalio programą rasite čia.

„Labai laukiame tos ypatingai jaukios ir šviesios festivalio auros, kuri užpildo sales koncertų metu, ir drąsiname žiūrovus atrasti festivalį – patirti tą muzikos šilumos gūsį žiemos prieangyje“, – kviečia Mokytojų namų komanda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?
Reklama
Sporto veiklų įvairove ir dalyvių gausa Telšiuose pažymėta Sporto diena
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito