Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 01, 08:00

Seriale „Stranger Things“ – lietuvis V.Martinaitis: dėl vaidmens keliavo ir į Atlantą

Žinia, kad pasaulinės šlovės sulaukusio serialo „Stranger Things“ viena iš filmavimo vietų tapo Lietuva, daugeliui sukėlė nuostabą. Tačiau dar didesnė nuostaba – tarp neseniai startavusio ketvirtojo sezono aktorių komandos pamatyti garsų lietuvį Vaidotą Martinaitį. Daugeliui iš lietuviškų serialų ar filmų atpažįstamą aktorių šįkart pasirinko žymioji „Netflix“ komanda.
Vaidotas Martinaitis seriale „Stranger Things“
Vaidotas Martinaitis / Asmeninio albumo nuotr.

Apie serialo „Stranger Things“ (liet. „Keistesni dalykai“) naujojo sezono filmavimą Vaidotas Martinaitis išgirdo daugiau nei prieš dvejus metus. Tuomet, kaip ir daugelis kitų lietuvių, jis pamatė ryškias antraštes, skelbiančias, kad šįkart kūrėjai filmavimo aikštelę įkurs ne kur kitur, o Vilniuje esančiame Lukiškių kalėjime.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lukiškių kalėjimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lukiškių kalėjimas

Greitai po šios žinios „Netflix“ paskelbė aktorių atranką, kurios tikslas – surasti rusiškai kalbantį aktorių. V.Martinaitis atrankoje taip pat dalyvavo ir sėkmingai ją praėjo, tačiau interviu portalui 15min teigia iki šiol nežinantis, kas buvo jo konkurentai.

Aktorius šmaikštauja, kad čia visai kas kita nei Mis rinkimai, kuriuose visi mato, kas dalyvauja: „Visa informacija buvo maksimaliai slepiama. Tai intelektuali nuosavybė, baiminamasi bet kokio informacijos nutekėjimo. Aš net nežinojau, kada pradės rodyti serialą.“

Stop kadras/Vaidotas Martinaitis seriale „Stranger Things“
Stop kadras/Vaidotas Martinaitis seriale „Stranger Things“

Apie tai, kad „Stranger Things“ ketvirtasis sezonas, kuriame ir pats įsiamžino, po pusantrų metų trukusių filmavimų ir montavimo darbų, pagaliau pradėtas rodyti, V.Martinaitis neslepia sužinojęs tik iš draugų. Bičiuliai atsiuntė jam transliuojamo serialo nuotraukas, kuriose matyti ir pats Vaidotas.

Stop kadras/Vaidotas Martinaitis seriale „Stranger Things“
Stop kadras/Vaidotas Martinaitis seriale „Stranger Things“

V.Martinaitis prisipažįsta, kad iki tol, kol nebuvo pakviestas į serialo aktorių atranką, jis jo nebuvo žiūrėjęs. Pirmuosius tris sezonus peržiūrėjo tik tada, kai nujautė, jog į ketvirtąjį bus pakviestas vaidinti ir pats. Pašnekovui serialas paliko teigiamą įspūdį, todėl laukė progos jame debiutuoti.

Nelaiko svarbiausiu vaidmeniu karjeroje

15min kalbintas žinomas lietuvis seriale „Stranger Things“ įkūnijo blogietį – atliko pikto kalėjimo viršininko Melnikovo vaidmenį. Tačiau pasak Vaidoto, tai jam sunkumų nesukėlė, priešingai – įsijausti į geriečio personažą būtų buvę daug sunkiau.

„Gerus žmones mes visi prisivaidiname realiame gyvenime. Stengiamės būti gerais, o blogąją pusę dažnai slepiame“, – įžvalgomis dalijasi žinomas lietuvių aktorius.

Vaidotas paskirtą vaidmenį atliko kalbėdamas nepriekaištinga rusų kalba, kuri anot pašnekovo, lydi visą gyvenimą – kaip teigia, ją nuo pat vaikystės praktikuoja beveik kasdien. Vyro tėveliai buvo tremtiniai, todėl šia kalba namuose dažnai būdavo pasakomi posakiai, atskiri žodžiai. Be viso to, aktorius jaunystėje yra dirbęs Lietuvos rusų dramos teatre.

Asmeninio albumo nuotr./Vaidotas Martinaitis serialo „Stranger Things“ filmavime
Asmeninio albumo nuotr./Vaidotas Martinaitis serialo „Stranger Things“ filmavime

Visgi, nors V.Martinaitis vaidmenį atliko viename garsiausių šių laikų pasaulio serialų, aktorius jo nepriskirtų prie svarbiausių savo karjeros vaidmenų.

„Sutinku tik su tuo, kad tai labiausiai matomas mano vaidmuo iš visų. Jau tik išėjus pirmoms trims serijoms, aš gavau daugiau dėmesio nei laimėjęs Nacionalinį kino apdovanojimą“, – kalbėdamas su portalu 15min pastebi aktorius.

Įvardijo skirtumus tarp Lietuvos ir Amerikos kino

V.Martinaitis savo karjeroje yra sukaupęs įspūdingą bagažą patirties – vaidino tiek įvairiuose lietuviškuose filmuose, tiek serialuose. Paprašytas palyginti „Netflix“ ir Lietuvos komandų darbą, jis pabrėžia vieną esminį skirtumą.

„Pinigai apsprendžia viską – ir serialo kokybę, ir sklaidą. Todėl jis tampa ir kokybiškas, ir įdomus, ir visiems labai matomas bei patrauklus“, – įsitikinęs Vaidotas.

Vis dėlto, aktoriaus teigimu, svarbu suprasti, kad dauguma lietuviškų serialų šiuo metu kuriami tik vietinei auditorijai.

„Viskas prasideda ir susiveda į pinigus bei anglų kalbą. Tokį serialą kaip šį žiūri visas pasaulis, o, pavyzdžiui, tokį lietuvišką serialą kaip „Giminės" žiūri tik giminės. Prieš bet kokį lietuvišką serialą jo kūrėjai jau nusistato, kokia auditorija jį matys. Be to, dar yra geografijos ribotumo faktorius. O kam čia stengtis, jeigu visa tai rodoma tik dviem milijonams žmonių?“ – ironiškai klausia garsus lietuvių aktorius.

Dėl vaidmens – į kitą pasaulio kraštą

Bendraudamas su 15min, „Netflix“ seriale sužibėjęs Vaidotas atskleidžia, kad ketvirtasis sezonas filmuotas ne tik Vilniuje. Dėl vaidmens aktoriui teko keliauti ir į kitą pasaulio kraštą – Šiaurės Ameriką.

„Turėjau vieną pamainą Lukiškėse, kitą Atlantoj, kur praleidau daugiau nei mėnesį laiko“, – prisimena V.Martinaitis.

Čia aktorius artimai susipažino su „Stranger Things“ ketvirto sezono aktoriais, režisieriais ir kūrybine grupe, kurioje – ir tokie žinomi vardai kaip Tomas Wlaschiha, Bradas Hillas, Winona Ryder. Visi šie pasaulinės šlovės sulaukę kūrėjai Vaidotui paliko puikų įspūdį – vyras teigia, kad „tiesiog kaifuoja nuo savo darbo".

Asmeninio albumo nuotr./Vaidotas Martinaitis su serialo „Stranger Things“ komanda
Asmeninio albumo nuotr./Vaidotas Martinaitis su serialo „Stranger Things“ komanda

Gausioje serialo aktorių komandoje Vaidotas Martinaitis nėra vienintelis lietuvis. „Netflix“ juostoje nusifilmavo ir kiti lietuvių aktoriai – Karolis Kasperavičius, Andrius Paulavičius, Artūras Svorobovičius, Saulius Bareikis, Tomas Žaibus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką