Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 04, 16:09

Smulkieji verslininkai valstybės paramą vadina katino ašaromis: dėl ribojimų žada teikti milijoninį ieškinį

Smulkieji verslininkai sako iš valdžios gavę antausį, kuomet žadėjusi atlaisvinti karantino ribojimus, vyriausybė nusprendė šios temos nė nesvarstyti. Jie skundžiasi, kad neleidžiama dirbti, o stambieji prekybos tinklai klesti, jų pelnai auga.
Grožio salonų darbas karantino metu
Karolis Murauskas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Aš neįsivaizduoju, kaip išgyventi kirpėjai ar manikiūrininkei, kuri turi du ar tris vaikus už skiriamą 260 eurų paramą. Dėl ribojimų ir nelygios konkurencijos ketinama teikti milijoninį ieškinį“, – piktinosi smulkiųjų verslininkų atstovė.

Valdžiai neseniai iškepus pirmąjį paramos verslui pyragą, verslininkai šį 180 mln. verslo gelbėjimo paketą vadina katino ašaromis ir tikina, kad smulkiesiems jo tikrai neliks – esą sistema tokia, kad ir vėl turtingas bus arčiau lovio.

„Parama – tiesiog juokinga! 25% nuo sumokėto GPM padengs vos vienos savaitės nuostolius“, – piktinsis kino teatrų „Forum Cinemas“ vadovas Gintaras Plytnikas, kuriam antrins smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, suskaičiavusi, kad tokios paramos pakaks vos trijų mėnesių telefono sąskaitos apmokėjimui.

Tiesa, verslininkus piktins ne tik paramos menkumas ar aiškumo kaip ja pasinaudoti stoka, bet ir verslų segmentacija, kam galima ir kam draudžiama dirbti. Kodėl moterų krūtų dydis svarbiau už jų plaukus, stebėsis grožio salonų savininkai ir tikins, kad reikalaus viešai tirti ir paviešinti, į kieno kišenes nukeliaus paramos pinigai.

„Kodėl gali dirbti odontologai bei lazerinės ir plastinės chirurgijos klinikos, o kirpėjai negali? Būtinybė susidėti papus ar išsioperuoti vokus ir nusidažyti plaukų šaknis niekuo nesiskiria“, – LNK televizijos laidoje „Bučiuoju. Rūta“ pasirodysiančioje ketvirtadienį, 20 val., drąsiai rėžė vienas žymiausių plaukų stilistų Karolis Murauskas.

„Vertinant šiandieninę situaciją istoriniame kontekste, tai pats nykiausias laikas kino industrijoje – net per karą kino teatrai dirbdavo. Apskritai, niekur pasaulyje kino teatrai nebuvo kaip židiniai, tai yra 8 kartus saugesnė vieta už biurus. Bet, deja, tos mokslininkų analizės, kuri buvo padaryta, pavasarį valdžia neperskaitė“, – kritikos opozicijoje likusiems valstiečiams negailės G.Plytnikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką