Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 23, 13:45

Socialinių tinklų žvaigždės pasimatavo tautinį kostiumą: už to slypi graži misija

Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su „Neregėtos Lietuvos“ autoriumi ir leidėju Mariumi Jovaiša pradėjo tautinio kostiumo populiarinimo kampaniją #taudrabuzis. Projekto tikslas – atkreipti jaunimo dėmesį socialiniuose tinkluose ir paskatinti domėjimąsi tradiciniais drabužiais. Instagramo ir feisbuko garsenybės dalyvavo fotosesijose ir dalinasi nuotraukomis bei trumpais vaizdo siužetais savo paskyrose.
Deimantė Kazėnaitė, Jonas Nainys ir Indrė Stonkuvienė
Deimantė Kazėnaitė, Jonas Nainys ir Indrė Stonkuvienė / Mariaus Jovaišos nuotr.

Jonas Nainys, Dovilė Filmanavičiūtė, Beata Nicholson, Deimantė Kazėnaitė, Karolina Meschino, Indrė Stonkuvienė, Ignas Lelys ir kitos tautiniais drabužiais vilkinčios ryškios asmenybės fotografavosi moderniame biure, restorane, automobilyje, oro balione, sporto aikštyne, oro uoste ir pan.

Kampanija nevengs kontrasto, švelnios provokacijos, kai tradicinis kostiumas derinamas su šiuolaikiniais aksesuarais, tatuiruotėmis, auskarais ir kitais atributais.

Mariaus Jovaišos nuotr./Aukštaitijos krašto kostiumu pasipuošusi Deimantė Kazėnaitė
Mariaus Jovaišos nuotr./Aukštaitijos krašto kostiumu pasipuošusi Deimantė Kazėnaitė

Tikimasi, kad toks naujoviškas požiūris suintriguos jaunus žmones, įkvėps idėjų ir paskatins paieškoti progų apsirengti tautinį drabužį – visą kostiumą ar tik atskirą jo dalį – tradiciniais raštais margintus delmonus, riešines, juostas, kojines, lininius marškinius, vilnones skaras ar kitas detales.

Tautinis kostiumas, kaip etninio tapatumo forma, yra šalies kultūros išraiška, mūsų istorijos paveldo dalis, vienas svarbiausių tautos ir valstybės simbolių. Tautinis drabužis – bene geriausias būdas pristatyti savo šalį.

Mariaus Jovaišos nuotr./Klaipėdos krašto kostiumu pasipuošęs Marius Jovaiša
Mariaus Jovaišos nuotr./Klaipėdos krašto kostiumu pasipuošęs Marius Jovaiša

Domėjimasis tautiniu kostiumu šiandien ypač jaučiamas: žmonės noriai puošiasi kostiumais, dalyvauja įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose, televizijos projektuose, šeimos šventėse. Įsigyjant tautinį drabužį domimasi jo kūrimo istorija, raštų ornamentais, jų reikšme, detalėmis, papuošalais.

Skatindamas lietuvius domėtis nacionalinių drabužių prigimtimi, kultūrine bei menine jų verte, Lietuvos nacionalinis kultūros centras jau kurį laiką vykdo įvairias akcijas, rengia gražiausio kostiumo konkursus, projektus su žymiais šalies dizaineriais, kuriančiais jaunimui skirtas drabužių kolekcijas, kuriose derinami tradiciniai raštai ir spalvos, išlaikomas etninės aprangos stilius. Ypatingas dėmesys tautiniams drabužiams skiriamas didžiausio šalies kultūrinio renginio – Dainų šventės – metu.

Naujoje Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir garsaus fotografo M.Jovaišos kampanijoje moderniai jaunajai kartai siekiama parodyti ir priminti, kad tautiniai drabužiai yra gražūs, stilingi ir juos galima dėvėti įvairiomis progomis ir įvairioje aplinkoje, siejant praeitį su dabartimi.

Daugiau fotosesijos akimirkų – galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką