2026-05-15 13:23

Stano parodė savo įspūdingą namą prie vandens: šis – jau trečias būstas toje pačioje vietoje

Lietuvoje fiksuojamas tikras kraustymosi bumas – žmonės perka namus, butus, žemės sklypus ir ryžtasi gyvenimo pokyčiams. Vieni iš miesto keliasi arčiau gamtos, kiti ieško daugiau erdvės šeimai, o treti įsitikinę – investuoti į nekilnojamąjį turtą šiandien kur kas saugiau nei laikyti santaupas kojinėje.
Stano ir jo namai
Stano ir jo namai / LNK nuotr.

„Visa laimė – migracija vyksta šalies viduje!“ – juokauja „KK2 penktadienio“ vedėja Viktorija Vaičiatė.

„Žmonės perka namus, butus, žemės sklypelius...“ – pastebėjo Domininkas Ramonas.

„Ir šventai tiki, kad kišti santaupas į NT kur kas geriau nei į kojines ar į pensijų pakopas!“ – pridūrė Keitė Arai.

Šio penktadienio LNK laidoje „KK2 penktadienis“ – žinomų žmonių naujakurių istorijos, jų patirtys, atradimai ir gyvenimo pokyčiai.

LNK nuotr./Iglė Bernotaitytė
LNK nuotr./Iglė Bernotaitytė

Dainininkė Iglė Bernotaitytė pasakoja, kad ilgą laiką norėjo gyventi tik bute, tačiau galiausiai suprato svajojanti apie nuosavą kiemą ir žolę, kuria galėtų vaikščioti basa. Kartu su Tadu Juodsnukiu namo užmiestyje pora ieškojo apie ketverius metus.

„Tai tas netinka, tai tas netinka, tai paskolos neduoda. Uždaviau klausimą sau – ko mergaitė nori? Drabužinės, indaplovės, tam tikros spalvos grindų ir didelių langų. Ėmė ir atsirado“, – juokiasi Iglė.

Atlikėja prisiminė ir momentą, kai nusprendė pirkti savo svajonių namą. „Tokį namą pamačiau skelbimuose – koks jis tobulas, bet ne mano nosiai. Tadas tą pačią dieną sako: „Tu matei tą namą?“ Tai visiška svajonė. Važiuojam tiesiog pasižiūrėti. Jeigu mums nuleidžia dešimt tūkstančių eurų, mes jį imam.“ Agentas sako: „Taip.“ Ir mes dabar kiekvieną dieną džiaugiamės“, – pasakoja ji.

Dainininkė Vaida Genytė – taip pat šviežia naujakurė. Su šeima ji apsigyveno Riešėje ir prisipažįsta niekada negalvojusi apie gyvenimą miesto pakraštyje.

LNK nuotr./Vaida Genytė
LNK nuotr./Vaida Genytė

„Šiek tiek už miesto, Riešėje, gyvename nuo spalio. Niekada negalvojau apie miesto pakraštį. Ieškojau buto mieste su terasa. Bet kai nuvažiavom į Riešę, į tą rajoną, aš supratau – noriu gyventi ten“, – pasakojo Vaida.

Naujuose namuose šeima viską kūrė patys, o daugiausia dėmesio Vaida skyrė interjero detalėms. „Man buvo labai svarbios grindys. Su tom plytelėm važinėjau tris mėnesius. Ryte vienaip atrodo, vakare kitaip. Malonus vargas“, – šypsosi ji.

Tuo metu Paulius Bagdanavičius ruošiasi dar vienam dideliam gyvenimo etapui – iš Vilniaus grįžti į gimtąją Marijampolę. Šiuo metu vyksta namo rekonstrukcija, planuojama įsirengti palėpę, o rudenį šeima tikisi įsikelti.

LNK nuotr./Paulius Bagdanavičius
LNK nuotr./Paulius Bagdanavičius

„Dirbam su architekte dėl būsto išplanavimo, stengiamės įrengti palėpę, rekonstruoti namą ir rudenį išsikelti. Daugiausia laiko praleidžiu mašinoje, todėl lokacija man nėra svarbi. Tėvai gyvena Marijampolėj, dukroms – septyneri ir vienuolika, bus smagu seneliams pasidžiaugti anūkėmis. Iki šiol neatsirasdavo laiko kelionėms, bus kam vaikus palikti, pakeliausim“, – pasakojo Paulius.

O štai dainininkas Stanislavas Stavickis-Stano juokauja, kad svajonę apie namą prie vandens įgyvendino savaip.

„Svajojau apie namą prie vandenyno, šiltos jūros, todėl nusipirkau tarp Galgių ir Naujosios Vilnios. Kūdra yra, karpių prileidau“, – juokiasi jis.

Tai jau trečias Stano namas toje pačioje vietoje. Atlikėjas neslepia, kad didelę įtaką jo požiūriui į architektūrą padarė bičiulis Tomas Lapė.

LNK nuotr./Stano namai
LNK nuotr./Stano namai

„Kai stačiau pirmą namą, jis man sakė, kad tai baidyklė, kad žmonės taip negyvena. Gerai, sakau, daryk taip, kaip reikia. Padarė taip, kaip turi atrodyti namas. Sienos baltos, be jokio pigmento – spalvą suteikia gamta. Sakė, kad sienas nudažys gamta – saulei kylant, leidžiantis ar kai bus apsiniaukę“, – pasakoja Stano.

LNK nuotr./Stano namai
LNK nuotr./Stano namai

Kokius kompromisus tenka priimti kuriant svajonių namus? Kodėl vis daugiau žmonių ryžtasi gyvenimo pokyčiams? Visa tai – jau šį vakarą 19.30 val. laidoje „KK2 penktadienis“ per LNK.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą