Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Stano pristatė „skaniausią“ albumą

Stanislovas Stavickis-Stano naujojo albumo „Delfinai 2.0“ proga visus svečius vaišino paties keptomis picomis. Tačiau naujojo albumo pristatymas gerokai nublanksta prieš dar džiugesnį įvykį – neseniai atlikėjas tapo tėčiu.
Stanislovas Stavickis-Stano
Stanislovas Stavickis-Stano / Viganto Ovadnevo nuotrauka

Keletas faktų

Gimė 1981 m. lapkričio 25 d. Sočyje (Rusija).
Mokslai: Vilniaus universitete baigė filologiją, Lietuvos meno ir teatro akademijoje įgijo muzikos, kino ir teatro vadybos bakalauro diplomą. Dabar studijuoja magistrantūroje.  
Veikla: atlikėjas, prodiuseris, dainų ir tekstų kūrėjas. Yra išleidęs dvi knygas „Kiek kainuoja ilgesys“ ir „Neįtikėtinos istorijos“.
Šeiminė padėtis: vedęs.
Zodiako ženklas: Šaulys.

Kodėl  naujojo albumo pristatymui pasirinkote piceriją?

Norėjosi kažko originalesnio. Ilgai svarstėme, koks albumo apibūdinimas labiausiai atspindėtų jo esmę. Netiko nei „geriausias“, nei „naujausias“, kol pagaliau šovė mintis pristatyti kaip „skaniausią“ popmuzikos albumą. Tai pasufleravo idėją surengti pristatymą picerijoje, kur visi svečiai galėtų paskanauti ne tik mano paties keptų picų, bet ir „skaniausio“ albumo.

Mėgstate picas?

Gal skambės keistai, bet nelabai. Užtat su didžiausiu malonumu picas gaminau svečiams. Man apskritai patinka ruošti valgį, nes tai – irgi savotiška kūryba. Ypač namuose, kai gali improvizuoti. Per pristatymą surengiau mini spektaklį. Nors nemėgstu pompastikos, reklaminių vakarėlių, be šito pramogų pasaulyje neišsiversi. Tokiame pasaulyje gyvename, tokios taisyklės.

Ką turėjote omenyje sakydamas „Šioje tuštybių mugėje dar vienas neblogas produktas – mano albumas“?

Pastaruoju metu daugeliui rūpi ne kokybė, o kiekybė. Esame nusipiginę, vartotojams, taip pat klausytojams, brukamas visoks šlamštas. Vien faktas, kad šį albumą kūriau beveik trejus metus, – įrodymas, kad man yra daug svarbiau kokybė. Kiekviena daina išgyventa, subrandinta.

Ar per tuos trejus metus pasikeitė jūsų dainos, tekstai?

Jos tapo brandesnės, prasmingesnės. Manau, tam daugiausia įtakos turėjo šeima, vedybos. Gyvendamas su mylimu žmogumi, į daugelį imi žiūrėti kitaip, natūraliai keičiasi vertybės. Ir niekaip nesuprantu, kai kiti sako, jog šeima varžo jų kūrybinę laisvę, yra tarsi kilpa po kaklu. Man – priešingai.

Daugelis atlikėjų skundžiasi, kad per sunkmetį niekas neperka albumų, o jūs ėmėte ir išleidote...

Ši krizė, manau, tik į naudą. Sumažėjus koncertų, atsirado daugiau laiko, kurį galėjau skirti sau, kūrybai, tekstams nugludinti. Todėl šis albumas, mano galva, išėjo brandus.
Be to, man kur kas paprasčiau, nes turiu savo įrašų studiją. Labai padėjo ir draugai muzikantai, kurie įrašė albumą be jokio atlygio, todėl man beveik nieko nekainavo. Ir leidau jį ne dėl pasipinigavimo. Didelių pinigų ir nesitikiu. Tai buvo tarsi dovana klausytojams. Norėjosi parodyti, kaip pasikeičiau, kaip patobulėjau. Tie, kurie klausosi mano dainų, pastebės, kad pasikeitė skambesys, atsirado daugiau gyvų instrumentų. 

Turite ir rašytojo talentą. Gal dabar sėsite rašyti trečiosios knygos?

Nors į rašytojų gretas nepretenduoju, minčių visada yra. Tik kol kas tam dar neturiu laiko. Pastaruoju metu su žmona ketiname persikraustyti į namą, tad pečius užgulę kitokie malonūs rūpestėliai.  

Gal tai būtų pasakų knygelė?..

Visai įdomi mintis. Nes pasakos, manau, vienas sudėtingiausių žanrų. Suaugusiam žmogui sugebėti parašyti pasaką vaikui suprantama kalba ir taip, kad jam būtų įdomu, reikia talento.

Kas jums yra rašymas?

Esu jautrios sielos, todėl kūryba man padeda išreikšti tai, kas susikaupia viduje. Kurdamas dainų tekstus, neturiu tokios galimybės, nes fantaziją riboja formatas, pristinga erdvės. O rašydamas knygą gali leisti laisvai ir nevaržomai lietis mintims ir jausmams.

Anksčiau ketinote eiti į politiką. Kas paskatino persigalvoti?

Norėjau eiti į politiką, nes man neužtenka vien pakeiksnoti valdžią prie bokalo alaus – toks politikavimas ne man. Norisi kažką keisti iš esmės. O persigalvoti privertė praėjusieji metai, kurie parodė, kokia esame politiškai nesubrendusi tauta (ypač turiu omenyje mūsų politikus), kaip esame nutolę nuo tikrosios demokratijos. Manau, tai bus gera pamoka 2010 metams.
Supratau, kad kiekvienam reikia daryti tai, ką jis geriausiai išmano. Mano galva, man geriausiai sekasi kurti dainas. Tą ir norėčiau toliau daryti.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius