Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 17, 17:17

Stilistė J.Malakauskaitė pristatė paveikslų kolekciją: „Parašo ant jų dėti negaliu“

„Be eskizo, be nuotraukos. Tik iš jausmo, tik tai, kas šauna į galvą. Pasineri į emociją ir ranka pradeda pati judėti. Taip, kaip negaliu kirpti „iš vadovėlio“, taip ir tapyti negaliu pagal paruoštą eskizą“, – pristatydama pirmąją savo paveikslų kolekciją „Balta“ kalba žinoma plaukų ir įvaizdžio stilistė Jurgita Malakauskaitė.
Jurgitos Malakauskaitės parodos atidarymas
Jurgitos Malakauskaitės parodos atidarymas / Antano Minkevičiaus nuotr.

Parodos atidarymas sutapo ir su ypatinga proga – autorės gimtadieniu.

„Bet viskas prasidėjo prieš penkerius metus – tuomet, kai įrenginėjau savo būstą ir kūriau jo interjerą. Kaip ir visos kitos detalės, taip gimė ir pirmasis paveikslas – iš emocijos, šviesos troškimo, optimizmo. Žaidžiau spalvomis dieną po dienos, naktis po nakties. Euforija. Sluoksniai, tepimai. Pabaiga ir vėl nauja pradžia“, – taip apie vieną po kito gimusius ir jau savo namus suradusius darbus pasakoja sukaktuvininkė.

J.Malakauskaitė atvira – naują kūrybinį proveržį sustabdė pandemija. Pasaulyje vykusios permainos padarė įtaką ir jai.

„Po kelių mėnesių tylos atsirado dar vienas darbas. Tada supratau, kad mano paveikslai yra daugiasieniai. Jie tarsi neturi ribų ir gali kabėti visais kampais – priklausomai nuo erdvės, nuo krintančios šviesos, nuo kiekvieno žmogaus interpretacijos. Jie gali transformuotis. Todėl parašo po jais dėti negaliu“, – tvirtina kūrėja.

Jos tapyti vyro ir moters paveikslai – tik du darbai visoje kolekcijoje su autorės autografu.

„Paveikslams neduodu ir vardų, nes jie nekalba jais, o išsireiškia istorijomis ir jausmu. Būtent tokiu, kokiu mato konkretus žmogus“, – sako J.Malakauskaitė.

Vieną paveikslą ji nutapė tiesiai ant studijos sienos, o dar vieną, įkvėptą į užsukančių žmonių, kurti padėjo gamta.

„Nežinau, kaip vadinasi tokia technika, – šypsosi pašnekovė, – Naudoju teptukus, pirštus, druską, vandenį, laką. Ir daug jausmo“.

J.Malakauskaitė – viena ryškiausių Lietuvos plaukų ir įvaizdžio stilisčių, savo nuolat besikeičiančio interjero studijoje ne tik puošianti klientus, bet ir kasmet surengianti dešimtis įvairių performansų, renginių, fotosesijų, labdaros akcijų, atsinaujinimo projektų. Bene labiausiai ji išgarsėjo tuomet, kai, dėl pandemijos šalyje uždarius daugelį veiklų, ji „Selfstation“ laikinai buvo įkūrusi šviežių agurkų krautuvėlę.

Be daugybės šviesių spalvų drabužiais vilkėjusių bičiulių, J.Malakauskaitę su gimtadieniu sveikino meteorologas Naglis Šulija, fotografė Rūta Andrė, dainininkas Igoris Jarmolenka, menininkas Valerijus Šatunovas, „Džentelmenai“ Dainius Dimša ir Vytautas Mackonis bei kiti.

„Ši kolekcija – tai mano atgimimas. Tai šviesių spalvų šokis“, – patikina kūrėja.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką