2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Stogų kultūra: jaunoji dizainerė Ainė Bunikytė sukūrė stalelį kavai ant senamiesčio stogo

Žinomos Lietuvos dizainerės Audronės Bunikienės (52) dukra Ainė Bunikytė (26) kūrybiškumu nė per žingsnį neatsilieka nuo mamos. Neseniai Vilniaus dailės akademijoje interjero dizaino magistro studijų darbą pristačiusi mergina pasišovusi nustebinti visko mačiusius miestiečius. Mergina sukūrė šlaitiniams stogams pritaikytus baldus, tiksliau – stalelį kavai.
Dizainerė Ainė Bunikytė ir UMI direktorius Giedrius Bagdonas
Dizainerė Ainė Bunikytė ir Užupio meno inkubatoriaus direktorius Giedrius Bagdonas / Kerniaus Pauliukonio nuotr.

„Išgirdus apie mano projektą, mamos pirmas sakinys buvo: „Tai būtų nuostabu, bet aš neįsivaizduoju, kaip tai atrodys! – juokėsi mamos emocijas prisiminusi Ainė. – Ji labai bijo aukščio, tačiau sakė trokštanti tai išmėginti. Be to, aš pastebėjau, kad žmonės tik iš pradžių baidosi aukščio, o vėliau tie, kurie buvo užlipę, visiškai pamiršo, kad stovi ar sėdi ant šlaitinio stogo.“

Mariaus Žičiaus nuotrauka/Už palaikymą ir kantrybę dizainerė labiausiai dėkinga savo aeimai  vyrui Kęstučiui ir dukterims Ainei ir Martynai
Iš kairės: Ainė, Martyna, Kęstutis ir Audronė Bunikiai

Žmonės.lt portalui Ainė pasakojo, kad kurdama baldus šlaitiniams stogams ji negalvojo apie praktinį jų pritaikymą. Tačiau per mėnesį (tiek trunka jos baigiamojo darbo ekspozicija ant vieno iš Vilniuje esančio namo stogo), ji sulaukė itin daug palankių vertinimų ir nusprendė idėją realizuoti.

„Šiuos baldus kūriau kaip meninio dizaino projektą ir jis neturėjo būti funkcionalus. Įgyvendindama šią savo viziją, siekiau sužadinti svajonę. Trumpiau tariant, pirmiausia tai buvo kūrybinis eksperimentas, bet per mėnesį sulaukiau daug gerų atsiliepimų, pasiūlymų ir norų baldus įsigyti, juos išbandyti. Žmonės tikrai tiki šia mano idėja, todėl jau planuojame ją realizuoti. Šiuo metu mes jau užregistravome ją patentų biure“, – pasakojo Ainė.

Anot merginos, dauguma Vilniaus senamiesčio stogų – šlaitiniai, o jos idėja būtent ir buvo sukurti „baldelį šiems stogams“. Ainė savo projektu ketino suderinti žavėjimąsi panorama bei romantišką vakaro praleidimą, bet kartu ir suteikti galimybę sėdėti ten, kur paprastai nėra sąlygų tai daryti – ant stogo.

Kaip gi Ainei kilo ši kiek utopinė mintis apgyvendinti stogus? Mergina atvirai pripažino, kad įgyvendindama savo viziją, ji sugrįžo į vaikystę, kuomet ji pati rašė pasaką apie stogus.

„Aš pati labai mėgstu leisti laiką ant stogų – sėdėti, gerti vyną ar klausytis nuo Filharmonijos sklindančios muzikos. Su draugais ant stogų mes ir šokam, ir dainuojam. Kurdama šį projektą aš grįžau į vaikystę, nes antroje klasėje rašiau pasaką „Senamiesčio stogai“. Meilę stogams aš, matyt, turėjau nuo mažumės, – savo patirtimis dalijosi Ainė. Ji patikino, kad žmogus visuomet trokšta būti aukščiau už kitus, todėl šis interjero dizaino „stebuklas“ dabar leis tai be vargo padaryti. – Aš trejus metus tyriau funkcijas ir paradoksus kasdienybėje, dizaino objektuose, mene ir man buvo labai svarbus kuo daugiau sužinoti apie žmogaus norą pakilti ir būti kuo aukščiau. Žmogus nori turėti savo intymią erdvę ir į visus žiūrėti iš aukšto, būti nepasiekiamu, sėdėti tarp žemės ir dangaus“, – pokalbį baigė Ainė.

Kerniaus Pauliukonio nuotr./Stalelis kavai ant namo stogo Užupyje
Kerniaus Pauliukonio nuotr./Stalelis kavai ant namo stogo Užupyje

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką