Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Su K.Bartoševičiumi chore „Ąžuoliukas“ dirbęs V.Miškinis: „Gaila, kad čia mano mokinys“

Pirmadienį Lietuvą apskriejo žinia apie Seimo nariui, buvusiam berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ direktoriui Kristijonui Bartoševičiui mestus kaltinimus dėl vaikų seksualinio prievartavimo ir tvirkinimo. Po šios žinios prabilo ir buvęs K.Bartoševičiaus kolega – choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas ir dirigentas Vytautas Miškinis.
Kristijonas Bartoševičius ir Vytautas Miškinis
Kristijonas Bartoševičius ir Vytautas Miškinis / Žygimanto Gedvilos/BNS ir Gedmanto Kropio / BNS nuotr.

Portalas Žmonės.lt susisiekė su V.Miškiniu, kuris daugiau negu 40 metų yra choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas. Jo keliai anksčiau buvo susikirtę su K.Bartoševičiumi: šis tapo Vytauto mokiniu, o vėliau ėjo minėto choro direktoriaus pareigas.

„Išgirdęs žinią apie įtarimus Kristijonui, reaguoju labai liguistai. Gyvenime neturėtų būti tokių dalykų.

Bet ką žmogus galvoja, kokia jo seksualinė orientacija – nežinau. Nei įtarti, nei neįtarti negalėjau. Tik gaila, kad čia mano mokinys ir staiga išlindo tokie dalykai“, – tikino jis.

Gedmanto Kropio / BNS nuotr./Vytautas Miškinis
Gedmanto Kropio / BNS nuotr./Vytautas Miškinis

V.Miškinis susilaikė nuo situacijos įvertinimo, bet pažymėjo, kad K.Bartoševičius buvo talentingas vadybininkas. Be to, visą laiką buvo bendraujantis, jį vieną retai kada pamatydavai.

Anot Vytauto, Kristijonas „apžiojo“ daug darbų. Jo posūkis į politiką, pašnekovo teigimu, esą buvo keistas.

„Aš teigčiau tokį dalyką, kad žmogus pasaulyje yra neradęs savo vietos. Jis ieškojo ištisai“, – pažymėjo choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas ir dirigentas.

Pasak V.Miškinio, naujienos apie K.Bartoševičiui pareikštus kaltinimus jam visiškai netikėtos: „Tokiais dalykais nesigiriama nei draugams, nei priešams.“

Primename, kad Kristijono Bartoševičiaus vardas figūruoja ikiteisminiame tyrime dėl prievartavimo ir tvirkinimo. Jame minimi mažiausiai du galimai seksualiai išnaudoti nepilnamečiai vaikai, patvirtino su informacija apie tyrimą supažindinti šaltiniai.

Generalinė prokuratūra pirmadienį atsisakė suteikti daugiau oficialios informacijos apie ikiteisminį tyrimą.

Prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė sakė, kad sprendimas detaliau nekomentuoti tyrimo susijęs su tikslais nepakenkti jo sėkmei.

„Siekiant nepakenkti tyrimui, šiuo metu tiesiog negalime skelbti detalesnės informacijos“, – žurnalistams sakė ji.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Kristijonas Bartoševičius
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Kristijonas Bartoševičius

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą dėl K.Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo. Pora valandų iki prokuratūros pranešimo politikas pats patvirtino atsisakantis parlamentaro mandato, vėliau teigė, jog tai sutapimas, o tyrimas jo atžvilgiu yra staigmena.

Pernai lapkritį pradėtas tyrimas vyksta dėl veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 4 dalyje, 153 straipsnio 1 dalyje ir 150 straipsnio 3 dalyje.

Pagal šiuos straipsnius numatoma atsakomybė už seksualinį mažamečių ir nepilnamečių asmenų prievartavimą, tvirkinimą.

K.Bartoševičius naujienų portalui 15min sakė, kad „jokių istorijų, susijusių su prievarta prieš mažametį, nebuvo“.

K.Bartoševičius į Seimą buvo išrinktas 2020 metais pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą. 2020 metų Seimo rinkimų anketoje politikas nurodo, kad yra nevedęs. Pagal išsilavinimą jis yra anglų kalbos mokytojas, dirbo Kauno Jono Jablonskio, Kauno technologijos universiteto, Kauno Veršvų gimnazijose, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungoje, aštuonerius metus ėjo direktoriaus pareigas berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, nuo 2012 iki 2020 m., buvo Vilniaus džiazo klubo vadybininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius