2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Sunkia koronaviruso forma persirgęs LNOBT vadovas Jonas Sakalauskas: „Ši liga tikresnė, nei manote“

Sunkiai koronavirusu sirgęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) direktorius Jonas Sakalauskas pagaliau gali lengviau atsikvėpti – liga nugalėta. Vis dėlto jis ragina pernelyg neatsipalaiduoti ir susitaikyti su realybe, kad virusas dar ilgai bus tarp mūsų.
Jonas Sakalauskas
Jonas Sakalauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Ir pakartotinas COVID-19 testas neigiamas. Esu sveikas“, – džiugia žinia dalijasi nuo COVID-19 pasveikęs LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas bei perspėja šios ligos skeptikus: nereikia bijoti, bet saugotis ir tirtis – būtina.

Rūtos Andre nuotr./Jonas Sakalauskas
Rūtos Andre nuotr./Jonas Sakalauskas

Atvirame laiške savo socialinio tinklo paskyroje J.Sakalauskas pasakoja sekmadienį gavęs neigiamą pakartotino testo atsakymą.

„Pagaliau COVID-19 įveiktas. Virusą nugalėjo ir teatro darbuotojai. Persirgau ganėtinai sunkia ligos forma, kas mano amžiuje – labai retas atvejis. Labai noriu visiems palinkėti būti sveikiems, saugoti save ir savo artimus. Ypač stiprinti imunitetą, nes visi virusai ir infekcijos kėsinasi į silpnesnius. COVID-19 šalies ir pasaulio mastu greitai nepavyks įveikti, tad reikės susitaikyti su nauja realybe, kad šis virusas dar ilgai bus tarp mūsų...

Noriu padėkoti savo artimiesiems, draugams, LNOBT vadovų komandai ir visam kolektyvui, kurie mane palaikė ir labai padėjo. Labiausiai esu dėkingas Irenai Pivoriūnienei už ypatingą globą, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovei, profesorei Ligitai Jančorienei, gydytojai Ugnei Sakalauskienei bei visam ligoninės personalui.

Būkit sveiki, gražios Jums ateinančios savaitės ir kuo mažiau ligonių“, – dėkoja LNOBT generalinis vadovas.

Rūtos Andre nuotr./Jonas Sakalauskas
Rūtos Andre nuotr./Jonas Sakalauskas

Žinomas dainininkas J.Sakalauskas siunčia žinutę COVID-19 skeptikams.

„Ši liga tikresnė, nei manote, ir daliai susirgusiųjų būna rimtų komplikacijų. Džiugu, kad šios ligos gydymo galimybės taip pat sparčiai tobulėja: apie virusą surinkta daug informacijos, pritaikomi efektyvūs gydymo būdai. Panikuoti neverta, nes nežinomybės lieka vis mažiau.

Jei jaučiate pirminius galimus simptomus ir nors truputį įtariate, kad tai gali būti COVID-19, darykitės testus, taip apsaugodami save ir aplinkinius. Tik visi kartu galime sustabdyti virusą, o ateityje išmokti įveikti kitas negandas. Manau, kad labai daug žmonių net jausdami simptomus nesikreipia į gydytojus, bijo ir ignoruoja ligą bei taip užkrečia kitus. Deja, bet labai daug žmonių neatskleidžia visų turėtų kontaktų, nes nenori ar bijo dėl to, kad bus izoliuoti jų artimieji bei draugai. Patikėkite, niekas nenori būti izoliuotas, o visuomenės neigiama reakcija į susirgusius išgąsdina dalį tų, kurie serga be komplikacijų...

Niekas nekaltas, kad liga yra Lietuvoje. Mes turime su tuo susigyventi, o gyvenimas eina toliau. Gyvenimas nesustoja, o negandų buvo ir bus visada. Tikiuosi, kad ateityje visuomenė bus dar aktyviau testuojama, o testas bus dar greitesnis ir lengviau prieinamas. Tikiuosi, kad mūsų visuomenė neignoruos kitų problemų, kitų ligų ir socialinių aspektų, kurie taip pat buvo, yra ir bus labai pavojingi mums visiems“, – tikina J.Sakalauskas.

Nuo COVID-19 pasveikęs LNOBT generalinis direktorius ragina pagal galimybes padėti šiuo metu esantiems saviizoliacijoje.

„Taip pat noriu padėkoti LNOBT kolektyvui, kuris operatyviai susidorojo su iššūkiais. Mūsų teatras jau nėra viruso židinys. LNOBT laikosi ypatingų saugos reikalavimų ir esu įsitikinęs, kad teatre padaryta viskas, kad COVID-19 rizika būtų minimali. Man apmaudu, kad žmonės masiškai eina į prekybos centrus, kavines, barus, o teatrai ir kitos kultūros įstaigos minimos kaip potencialūs „viruso židiniai“, nors užsikrėsti pavojingu virusu galima visur...“ – sako J.Sakalauskas.

Rugpjūčio 24-ąją nuo COVID-19 pranešė pasveikusi ir buvusi Jono žmona, operos solistė Agnė Sabulytė.

15min primena, kad apie tai, jog LNOBT direktorius J.Sakalauskas serga koronavirusu, pranešta rugpjūčio 7-ąją. Tada buvo laikinai sustabdyta ir teatro veikla.

TAIP PAT SKAITYKITE: Koronavirusu užsikrėtęs teatro direktorius Jonas Sakalauskas: apie lankytas vietas ir jaučiamą apmaudą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką