2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Tamsoje“ laimėjęs Andžėjus ir ten sutikta Ieva susituokė bažnyčioje: šventė su trenksmu

Saulėtą šeštadienį, praėjus metams po įteisintos civilinės santuokos, Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje prie altoriaus žengė televizijos realybės šou „Tamsoje“ laimėtojas, neregys Andžėjus Ravanas ir ten jo sutikta matančioji Ieva Ravan. Poros santykiuose pastaraisiais metais buvo visko, tačiau jų meilė – tokia pat stipri kaip ir anksčiau. Sutuoktiniai 15min atvirauja apie vos nepražiopsotą ceremonijos laiko rezervaciją ir modernias vestuves, kuriose – su neregiais dirbęs vedėjas ir garsios grupės pasirodymas.
Ievos Ravan ir Andžėjaus Ravano vestuvės bažnyčioje
Ievos Ravan ir Andžėjaus Ravano vestuvės bažnyčioje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip portalas 15min rašė prieš tai, Ieva ir Andžėjus dar pernai planavo susituokti bažnyčioje, o vėliau santykių įteisinimą kaip reikiant atšvęsti. Jau buvo apgalvotas ir šventės vedėjas, ir valgiaraštis, ir vieta. Deja, dėl tuo metu galiojusio karantino į Lietuvą negalėjo parskristi JAV gyvenanti Ievos mama, todėl bažnytinę santuoką ir pagrindinę šventę buvo nutarta perkelti į šių metų birželį.

Tada atšauktos vestuvės bažnyčioje dar nereiškė, kad pora tais metais apskritai nesituoks – 2021-ųjų liepą mylimieji vienas kitam ištarė „taip“ palyginus kuklioje ceremonijoje Vilniaus santuokų rūmuose.

O jau šiemet didelių planų niekas nesujaukė – kaip ir ketino, 2022-ųjų birželio 11-osios pavakarę Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje savo meilę įteisino prieš Dievą. Iškart po ceremonijos svarbią progą atšventė gausiame artimųjų ir draugų būryje.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės

„Kadangi pernai turėjome vestuves, daug kas juokauja – ar šiemet jau paskutinės, o gal dar ir kitąmet bus? Sakau, mes abu neseniai pasidarėme po plastinę operaciją – vyrui operavo ausis, aš bandžiau pasikūdinti. Praeitų metų nuotraukos netiko, žiūrėsime, kaip bus šiais. Jei ir šiais po visų operacijų nepatiks, rudenį Turkijoje esu užsirašiusi tvarkytis dantukus. Tai gal dar ir trečios bus“, – šmaikštauja Ieva.

„Manęs irgi vis klausinėja. Vyko didelis įmonės suvažiavimas, apie 100 žmonių, tai kai pasakiau apie vestuves, visi stebėjosi – sako, gi jau buvo praeitais metais, o tai jūs jau išsiskyrėte, čia su ta pačia ar kaip?“, – juokiasi ir Andžėjus.

Per metus buvo visko

Dabar, praėjus lygiai metams po pirmųjų vestuvių ir atėjus laikui antrosioms, vėl kalbėdami su portalu 15min Ieva ir Andžėjus atviri – per tą laiką jų santykiuose ne viskas buvo rožėmis klota. Bet tai normalu, įsitikinusi pora.

„Žinokite, visko buvo – ir barnių, ir skyrybų, ir susitaikymų“, – juokiasi I.Ravan.

Tuo metu Andžėjus skuba patikslinti žmoną – tiesioginių skyrybų išvengta. Bet be pykčių išties neapsieita.

„Tačiau reikia kalbėtis, čia pats pagrindinis dalykas, – paklaustas, kaip pavyko tuos pykčius išspręsti, atskleidžia A.Ravanas. – Tik kelis kartus išėjo keistai, nes kad reikia kalbėtis, visą laiką sakydavau aš, bet pokalbius dažniausiai inicijuodavo Ieva. Išsikalbame ir tada atsiranda supratimas, kodėl tie pykčiai kyla.“

I.Ravan tvirtina, kad poroje abu yra karštakošiai ir užsispyrę. Patekę į konfliktinę situaciją, negali nutylėti, o susipyksta neretai dėl smulkmenų.

„Rytas už vakarą visada protingesnis, tai kitą dieną bendraujame lyg niekur nieko, bet kad nueiname miegoti susipykę – tikrai būna. Dažniausiai mūsų didžiausi pykčiai kyla dėl menkniekių, visiškai nesvarbių dalykų, tokių kaip politika.

O dabar rinkomės vestuvėms dainas, tai dėl jų vos neišsiskyrėme. Paskui kalbėdama su vedėju juokiausi – jūs mums atsiuntėte sąrašą ir tai vos nepasibaigė skyrybomis. Šiaip ne taip pavyko rasti kompromisą“, – šypteli Ieva.

Per pastaruosius metus poros gyvenime buvo ir daug kelionių. Sutuoktiniai džiaugiasi, kad po civilinės santuokos įteisinimo dėl darbų gausos neišvykę į medaus mėnesį, galėjo atsigriebti vėliau.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės

Vos neliko be ceremonijos laiko

Ne visos poros tuokiasi bažnyčioje, bet įteisinti santuoką prieš Dievą buvo ypač svarbu Andžėjui. Pastarajam ši šventė kur kas reikšmingesnė už pernykštę. Tuo metu Ieva į tai žiūri paprasčiau ir nemano, kad bažnytinė ceremonija kažką labai pakeis.

„Gal todėl, kad mano pavardė jau pasikeitusi ir aš jau seniai jaučiuosi žmona. Man nereikia būtinai nueiti į bažnyčią, kad taip jausčiausi. O jam tas svarbus taškas yra bažnyčia“, – 15min pasakoja I.Ravan.

„Man atrodo, kad būtent po bažnytinės santuokos turėtų prasidėti naujas gyvenimo etapas. Nepasakyčiau, kad esu labai tikintis, bet yra moralinis vidinis dalykas – jaučiu, jog tokia priesaika tikrai įpareigoja ir daug reiškia“, – dalijasi A.Ravanas.

Andžėjus neslepia, kad ir jaudulys šįkart buvo visai kitoks nei praėjusiais metais, didesnis.Ne tik dėl pačios bažnyčios, bet ir dėl planuotos šventės. Juk prisidėjo papildomų rūpesčių – reikėjo suderinti programą, vedėją, fotografą, sodybą...

Nors pora ginčijosi dėl muzikinio repertuaro, pykčių dėl vestuvių vietos, laimei, nekilo. Mylimieji susituokė Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Ją pasiūlė Andžėjus, o Ievai ši patiko savo interjeru.

„Tačiau aš esu toks žmogus, kuriam gyvenime ne dažniausiai sekasi. Susitarėme tuoktis Petro ir Povilo bažnyčioje, tai būtinai šiuo metu turi vykti jos renovacija, anksčiau nebuvo kada!“, – visgi priduria I.Ravan.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės

Planuojant vestuves pasitaikė ir kuriozinė situacija. Pasirodo, Ieva ir Andžėjus turėjo tuoktis 13:30 val., tačiau paaiškėjo, kad vyras neapsižiūrėjo ir nerezervavo laiko. Todėl galiausiai teko rinktis iš likusių ir ceremoniją kelti 16 val.

„Ačiū Dievui, turiu prisijungimus prie jo elektroninio pašto ir pamačiau tai aš, nes turbūt dar klausimas, ar šventė būtų įvykusi. Vyrui daviau vieną darbą, tik vieną!“, – galiausiai laimingai pasibaigusią situaciją prisimena I.Ravan.

O Andžėjus dar papildo: „Iš pradžių bažnyčią netyčia buvau rezervavęs apskritai kitai dienai.“

„Tai kaip nesipykti“, – šyptelėjusi ištaria Ieva.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės

Savo vestuves vadina moderniomis

Ievos ir Andžėjaus šventė prasidėjo dar ceremonijos išvakarėse. Tuomet pora apsistojo viešbutyje „Pacai“, ten pasilepino procedūromis.

O didžiąją dieną, nors vestuvės buvo suplanuotos tik 16 val., taip pat buvo ką veikti nuo pat ryto – laukė fotosesija Lietuvos rašytojų sąjungoje ir kitose vietose. Tam Ieva ir Andžėjus pasisamdė fotografą „Monte Melli“.

Pora sako nenorėjusi šventės su senomis tradicijomis, tokiomis kaip jaunųjų pasitikimas su duona ir druska, lėlių vystymas ar malkų kapojimas. Savo vestuves vadina moderniomis. Tiesa, viena graži tradicija išliko – nuotaką prie altoriaus lydėjo tėtis.

Modernumas, kaip 15min pasakoja pora, atsispindėjo ir automobiliuose, kuriais keliavo šventės dieną, ir Ievos vestuvinėje suknelėje. Taip pat vietoje, kurioje vyko vakarinė dalis – sodyboje „Villa Bonita“.

Vestuvių akimirkos – galerijoje:

Vedėjo darbas su neregiais ir grupė „16 Hz“

Ne visi pakviesti į Ievos ir Andžėjaus šventę galėjo dalyvauti. Atsisakė maždaug pusė, taigi liko kiek daugiau nei 30-imt svečių. Ieva įsitikinusi: „Tokio kiekio tikrai užtenka ir gal net būtų ne taip gerai, jei jų būtų daugiau.“

„Iškart pasakėme, kad kviesime tuos, kuriuos norime, o ne iš reikalo, kai sukviečiama visa giminė. Tačiau yra tokių, su kuriais senokai bendravome, nors jie ir faini. Vis dėlto daugiausia jų atkrito, tai liko mūsų tėvai, brolis, sesuo ir ta draugų kompanija, su kuria bendraujame nuolat“, – 15min sako A.Ravanas.

Šventėje nestigo linksmų žaidimų, o gerą nuotaiką padėjo kurti jos vedėjas Ovidijus Lieponis. Su pastaruoju iškart buvo sutarta, kad programos metu bus skirta daug dėmesio svečiams, kadangi būtent jie – svarbiausias vakaro akcentas.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės

Beje, kadangi Andžėjus yra neregys ir turi nemažai tokio paties likimo draugų, jų buvo ir tarp šventės dalyvių. Todėl vedėjui galbūt pirmą kartą teko tokia atsakinga užduotis – dirbti su jais. Tačiau jis pats į tai žiūrėjo su entuziazmu, priėmė šį iššūkį ir netgi pabrėžė: „Noriu jūsų šventės.“

Šventėje skambėjo ir muzika, dėl kurios jaunavedžiai buvo susipykę. Tai – senos geros dainos, kūriniai tokių atlikėjų kaip „Queen“, „Smokie“, „Modern Talking“ ir Džordana Butkutė.

O vakarą vainikavo šampano piramidė, torto pjaustymas ir grupės „16 Hz“ pasirodymas. Rinkdamiesi pastarąją sutuoktiniai turėjo kriterijų – kad tiktų ne tik jaunimui, bet ir vyresniems žmonėms. Be to, Ieva ir Andžėjus yra lankęsi grupės koncertuose ir buvo sužavėti to, kaip muzikantai užveda publiką.

Prieš ceremoniją – staigmenų kupini mergvakaris ir bernvakaris

Praėjusiais metais dėl karantino buvo nukelta ne tik poros bažnytinė santuoka, šventė, bet ir mergvakaris su bernvakariu. Tiesa, kadangi sodyba buvo užsakyta, tąkart moterys ir vyrai visgi susirinko į ją drauge, tačiau šiemet viskas jau vyko taip, kaip ir būdinga vestuvėms.

Ievos mergvakarį organizavo jos geriausios draugės. Vos pasidariusi makiažą, nuotaka buvo pasitikta iš pačio ryto, ir jau nuo pradžių netrūko humoristinių situacijų.

„Dvi draugės pareiškė, kad kitos kelios susipyko, tad švęsti mergvakario jos liko tik dviese. Turėjau truputėlį streso, galvojau, ką man dabar daryti, kam skambinti, bet paskambinusi sužinojau, kad tai buvo tiesiog pokštas“, – įspūdžiais dalijasi I.Ravan.

Vėliau, draugių teigimu, turėjo vykti fotosesija dvare už Vilniaus, bet viskas klostėsi ne taip, kaip Ieva tikėjosi. Kelią pastojo automobilis, iš kurio užlipo du kareiviai su šautuvais, uždėjo nuotakai ant galvos maišą ir „pagrobė“.

Asmeninio albumo nuotr./Ievos Ravan mergvakaris
Asmeninio albumo nuotr./Ievos Ravan mergvakaris

„Sužinojau, kad mano vyras kazino esą pralošė mane. Tuomet turėjau sušokti viliotinį, tada man nuo galvos nuėmė maišą ir toliau vykdžiau užduotis. Jos buvo visokiausios, grynai kaip per mergvakarį“, – draugių staigmeną prisimena Ieva, po minėtų išbandymų su bičiulėmis dar šventusi viešbutyje iki ryto.

Tuo metu Andžėjus tikina visiškai nesitikėjęs, kad draugai jam surengs kažką panašaus – manė, kad pernykštis pasisėdėjimas jau buvo užskaitytas kaip bernvakaris. Tačiau, kaip paaiškėjo, klydo, nes į namų duris netikėtai pasibeldė draugai, kartu atsivežę lėlę, vardu Sandra.

„Su Ievos žinia buvo priruošę daugybę klausimų apie mūsų bendrą gyvenimą, santykius, pažintį. Taip pat buvo užduotys, pavyzdžiui, aprengti Ievos drabužiais tą Sandrą. O galiausiai pasakė, kad pats galiu nuspręsti, kaip praleisti likusį bernvakarį“, – 15min pasakoja A.Ravanas.

Tuomet draugų kompanija nuvyko į... kazino. „Va, kada tu mane pralošei!“, – šmaikštaudama įsiterpia Ieva.

Tačiau bernvakaris nebūtų bernvakaris, jei ir čia nepasitaikytų kuriozinių ar net nesmagių situacijų – dingo vieno draugo kuprinė su dokumentais. Laimė, ji buvo rasta vienoje kavinėje, o vaikinai linksmybes pratęsė su savo merginomis.

Dabar svajoja apie namą ir vaikus

Šventės baigėsi, o kas toliau? Keliones dievinantys sutuoktiniai, paklausti, ar šiemet jau pavyks rasti laiko medaus mėnesiui iškart po vestuvių bažnyčioje, atsidūsta. Mat, kaip teigia abu, vasarą laukia juodas darbymetis – Andžėjus dviem savaitėms išvyksta į komandiruotę Kaune, Ieva irgi grįžta į darbą.

Vis dėlto pora viliasi už šį laiką atsigriebti vėliau – norisi dar daug pasaulio pamatyti. O ateities planus mylimieji dėliojasi po truputį. Nors jų tikrai turi, pavyzdžiui, svajoja iš buto persikraustyti į namą, tačiau neslepia, kad tai priklausys nuo ekonominės padėties. Be abejo, niekur nedingo ir noras susilaukti vaikų.

„Galvojame, kad būtų pats laikas šeimos pagausėjimui, nes mums jau apie 30-imt, norisi nebūti tais labai suaugusiais tėvais, kai užaugs vaikas. Tačiau viskas – dar po klaustuku. Jei dabar sulauktume šeimos pagausėjimo, būtų labai sudėtinga įsigyti namą“, – svarsto A.Ravanas.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Ievos Jankauskaitės ir Andžėjaus Ravano vestuvės

Suvedė televizijos socialinis eksperimentas

Portalas 15min dar anksčiau aprašė ir poros pažinties istoriją. Ievą ir Andžėjų suvedė 2018-ųjų vasarą transliuotas televizijos projektas „Tamsoje“. Šiame realybės šou-socialiniame eksperimente matantieji gyveno tamsoje kartu su neregiais ir silpnaregiais. Galiausiai vienu iš šou laimėtojų tapo A.Ravanas.

Tarp Andžėjaus ir projekte dalyvavusios matančios Ievos užsimezgė draugystė, kuri nenutrūko ir projektui pasibaigus. Vėliau įsiliepsnojo ir artimesni jausmai.

Visgi Andžėjus iš pradžių buvo skeptiškas savo ir Ievos santykių klausimu, nes manė, kad merginai gali būti per sunku gyventi su neregiu, todėl pats netgi atkalbinėjo ją nuo to. Ieva dar projekto pradžioje taip pat neįsivaizdavo tokio savo gyvenimo posūkio. Tačiau ateitis parodė priešingai, o kartu gyventi įsimylėjėliai pradėjo praėjus vos dviems draugystės mėnesiams.

Ieva neslepia, kad susipažinus su Andžėjumi, pažinus jo kasdienybę iš arčiau, jos nuomonė apie neregius ir silpnaregius labai pakito. Juk prieš tai nė karto nebuvo susidūrusi su tokiu žmogumi.

„Anksčiau maniau, kad jie nedirba, gyvena iš neįgalumo, kad kažkas jais rūpinasi, nes kaip jis, nematantis, nueis į parduotuvę, pereis kelią? Bet pradėkime nuo to, kad projekte jie mus mokė gyventi, jie mus vedžiojo per kelią. Mes turėjome jais pasitikėti, nes jie vedė į parduotuvę, gamino valgyti.

Tuomet mano suvokimas apie neregius visiškai pasikeitė. Gal tai mane ir sužavėjo. Mane apskritai žavi, kaip nematantis žmogus gali tiek daug gyvenime siekti, turėti, dirbti, sportuoti, ko neretas regintis negali. Čia vien pliusai“, – yra pasakojusi Ieva.

TAIP PAT SKAITYKITE: Meilė sujungė du pasaulius: „Tamsoje“ laimėtojas Andžėjus vedė ten sutiktą Ievą

15min rašė ir apie poros sužadėtuves. Jos 2020-ųjų vasarą įvyko itin originalioje vietoje – prekybos centre. „Andžėjus norėjo mane nustebinti ir pasipiršti tada, kai mažiausiai to tikėsiuosi“, – tąkart apie staigmeną pasakojo Ieva.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prekybos centre – gyvenimą keičianti staigmena: susižadėjo realybės šou „Tamsoje“ dalyviai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką