Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 18, 11:48

Teisme atversta R.Ščiogolevaitės skyrybų byla: susitarti taikiai trukdo įtempti santykiai

Jau bene porą metų besitęsianti atlikėjos Rūtos Ščiogolevaitės (39) ir jos vis dar sutuoktinio Rolando Damijonaičio santykių drama pagaliau pasiekė Vilniaus regiono apylinkės teismą – ketvirtadienio rytą čia atversta jųdviejų skyrybų byla.
Rūta Ščiogolevaitė ir Rolandas Damijonaitis
Rūta Ščiogolevaitė ir Rolandas Damijonaitis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Ieškovė šioje byloje – Rūta Damijonaitienė. Teisminio proceso metu ji sieks įrodyti, kad santuoka iširo dėl sutuoktinio Rolando Damijonaičio kaltės.

Teisme taip pat turės būti išspręsti nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo ir kiti su santuokos nutraukimu susiję klausimai.

Tiesa, poros mūšis teisme dar tik prasideda – ankstų ketvirtadienio rytą įvyko pirmas parengiamasis posėdis. Dėl karantino jis buvo organizuojamas nuotoliniu būdu.

Posėdyje dalyvavo abiejų pusių advokatai, Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovas, atsakovas R.Damijonaitis. Ieškovė R.Damijonaitienė šįkart prisijungusi nebuvo.

Bylai vadovaujanti teisėja Dalia Zeniauskaitė posėdžio pradžioje abiejų pusių iškart paklausė: „Galbūt, nežiūrint į tai, kad byla jau pasiekė teismą, yra galimybė rasti kompromisą ir kilusį ginčą išspręsti taikiai?“

„Kompromisas – tai nusileidimas vienas kitam, radimas geriausio varianto, atitinkančio kiekvienos šalies interesus. O šiuo atveju šalys turi daug vaikučių, kurie yra nepilnamečiai“, – atkreipė dėmesį teisėja.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rolandas Damijonaitis, Rūta Ščiogolevaitė-Damijonaitienė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rolandas Damijonaitis, Rūta Ščiogolevaitė-Damijonaitienė

Vis dėlto ieškovės R.Damijonaitienės atstovė, advokatė Gintarė Girdzijauskienė tvirtino, kad dabartinėmis aplinkybėmis tai kol kas neįmanoma, nors tokį variantą ji tikrai palaikanti.

„Šalims visą laiką yra galimybė susitarti taikiai, jeigu jos to nori ir tikslingai to siekia. Bet šiuo atveju santykiai tarp šalių yra gana konfliktiški ir manau, kad šioje stadijoje susitarti nelabai pavyktų“, – sakė dainininkės advokatė.

Advokatė pridūrė, kad galimybę susitarti taikiai apsunkina ir tai, jog atsakovas R.Damijonaitis vis dar nėra pateikęs priešieškinio, nors žadėjo tai padaryti.

„Atsakovui galutinai suformulavus savo reikalavimus, bus galima pasižiūrėti, ar yra kažkokių atitikties taškų tarp šalių, ar vis dėlto šalys ginčą paves spręsti teismui. Bet šiandien atsiliepimai yra neišsamūs, mes ir patys nežinome, ką atsakovas mano dėl kai kurių pozicijų tam tikrais klausimais, nes jos nėra suformuluotos“, – teigė G.Girdzijauskienė.

Kad geriausias ginčo sprendimo būdas būtų taikos sutartis, pritarė ir atsakovo R.Damijonaičio advokatė Vida Kiselienė. Tačiau iš jos pusės pasigirdo kaltinimų ieškovei.

„Nors mano kolegė teigia, kad santykiai tarp šalių yra labai konfliktiški, aš manyčiau, kad atsakovas deda visas pastangas pašalinti bet kokius konfliktus. Aišku, kad atsakovas sutiktų sudaryti taikos sutartį abiem šalims priimtinomis sąlygomis, tačiau jis nori dalyvauti vaikų auklėjime, bendrauti su vaikais ir mano, kad būtent šiuo metu tam yra daromos kliūtys“, – aiškino atsakovo advokatė.

V.Kisielienė atrėmė ir priekaištą dėl vis dar nepateikto priešieškinio – esą tam buvo objektyvios aplinkybės, nes teismo dar pernai paprašius išreikalauti išrašus iš bankų sąskaitų, siejančių sutuoktinius, teismas į prašymą atsižvelgė tik prieš kelias dienas.

„Pati ieškovė geranoriškai nepateikė šitų išrašų, dėl to mes negalėjome sudaryti turto balanso ir pateikti priešieškinio“, – teigė R.Damijonaičio advokatė.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Rolandas Damijonaitis ir Rūta Ščiogolevaitė
Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Rolandas Damijonaitis ir Rūta Ščiogolevaitė

Vis dėlto ji patikino, kad bus dedamos pastangos ateityje siekiant taikaus susitarimo, nors šiuo metų aplinkybių, leidžiančių jį sudaryti, dar nėra.

„Tikrai galime jį pasiekti, kadangi, mano giliu įsitikinimu, šitoje byloje yra labai daug emocijų, tačiau teisine prasme tas klausimas yra gana aiškus. Dėl to, šiek tiek atmetus emocijas ir pasižiūrėjus į teisinius argumentus, šalys yra pajėgios sudaryti taikos sutartį“, – įsitikinusi V.Kisielienė.

Po dešimties minučių viešo nagrinėjimo R.Damijonaičio advokatė posėdį paprašė padaryti uždarą. Teismas, atsižvelgęs į argumentus, kad byla susieta su nepilnamečių vaikų interesais ir intymiomis šeimos detalėmis, prašymą tenkino.

15min primena, kad kalbos apie žinomos atlikėjos šeimą ištikusią santuokos krizę pasklido dar 2019 metų rudenį, kai R.Ščiogolevaitė laukėsi penktos atžalos. Tąkart dėl namuose kilusio konflikto Rūta net kelis kartus kreipėsi į policiją.

R.Ščiogolevaitė ir R.Damijonaitis susituokė 2013 metų birželį Kauno Rotušėje.

Jiedu susilaukė keturių bendrų vaikų – sūnų Arono, Agnaro bei dukrų Anabelės ir Aretos. Dar vieną atžalą – sūnų Adomą – Rūta augina iš santykių su šokėju Deividu Meškausku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką