Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 01 06, 21:50

Teismo reikalaujantys Tomo Dobrovolskio artimieji surengė koncertą „Mes nepamiršim, Tomai...“

Žinomo menininko, kompozitoriaus ir perkusininko Tomo Dobrovolskio bendražygiai, kolegos ir artimieji trečiadienio vakarą Vilniuje surengė koncertą „Mes nepamiršim, Tomai...“.
Koncertas „Mes nepamiršim, Tomai...“
Koncertas „Mes nepamiršim, Tomai...“ / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Menininko nužudymo byla praėjus metams vis dar nepasiekė teismo – norėdami atkreipti dėmesį, kad  žudikai vis dar nėra įvardinti, o įtariamieji vaikšto laisvėje, jo bičiuliai ėmėsi iniciatyvos, kad „Lofte“ įvyktų šis renginys.

Koncerte pasirodo ir savo palaikymą išreiškė „Bix“, Jurgis Didžiulis, Pushaz, Jokūbas Bareikis, Jurgis Brūzga, „Saulės broliai“, „4Fun“, Liudas Mockūnas, Saulius Petreikis, Arkadijus Gotesmanas ir kiti.

Su draugo praradimu negalintys susitaikyti buvę Tomo bendraklasiai renka parašus po peticija, kuria reikalaujama, kad kompozitoriaus nužudymo byla būtų nagrinėjama neatidėliojamai. Norėdami pasirašyti peticijoje, tai galite padaryti čia.

Po peticija taip pat pasirašė žinomi menininkai – Andrius Mamontovas, Saulius Urbonavičius-Samas, Olegas Ditkovskis, Neda Malūnavičiūtė ir kiti. Iš viso jau surinkta daugiau nei 4,5 tūkstančio parašų. Jie buvo renkami ir koncerto metu „Lofte“.

„Tai, kad byla dar neišspręsta, yra labai skaudu ir pikta“, – sako A.Mamontovas.

Trečiadienį koncerto metu A.Mamontovas ne tik dainavo. T.Dobrovolskio artimiesiems jis įteikė 1978 metų laikraščio „Lietuvos pionierius“ iškarpą, kurioje – suvenyrą gaminančio Tomo nuotrauka vaikystėje.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Laikraščio iškarpa 
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

Išvakarėse Andrius Mamontovas dar nebuvo tikras, ar nuotraukoje tas pats Tomas Dobrovolskis.

Iškarpos nuotrauką jis publikavo feisbuke, kur sulaukė Tomo mamos patvirtinimo.

Dėmesio, detektyvas.Tvarkydamas savo archyvus, aptikau šią iškarpą iš "Lietuvos Pionieriaus", kur 1978-ais metais pirmą...

Posted by Andrius Mamontovas on 2016 m. sausio 5 d.

Kaltų nėra?

Po tragedijos jau praėjo metai: T.Dobrovolskis buvo žvėriškai nužudytas – suspardytas ir gavęs mirtiną dūrį skėčiu, nes, anot vieno iš įtariamųjų, „pasitaikė ne laiku ir ne vietoje“. 

Beprasmiškos Tomo žūties aplinkybių tyrimas iki šiol yra lyg akmuo po kaklu visai menininkų bendruomenei, jo artimiesiems ir buvusiems bendramoksliams.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Akvilė Dobrovolskė 

Nenorėdami prarasti vilties, Tomo artimieji imasi akcijų, kurios, tikima, galėtų padėti išjudinti ledus.

Suėjus lygiai metams nuo tragedijos dienos, gruodžio 23-ąją, prie nelaimės vietos „Psichbario“ vyko akcija „Ateik su skėčiu ir žvakute“. Tą vakarą visi neabejingi T.Dobrovolskio istorijai susirinko Vingrių gatvėje ir pagerbė menininko atminimą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką