15min be reklamos
2022 12 07, 10:04

Telšiai įžiebė natūralią Kalėdų eglę: po ja – vienintelė tokia Lietuvoje prakartėlė

Artėjant gražiausioms metų šventėms, gruodžio 6 d., Telšių miesto gimtadienio proga Telšių Katedros aikštėje įžiebta miesto Kalėdų eglė. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Telšiuose žaliaskarė – vėl natūrali. Ją miestui padovanojo buvę telšiškiai, kaimyninės Rietavo savivaldybės gyventojai Kazimėra ir Arūnas Kaminskiai.
Telšių Kalėdų eglė
Telšių Kalėdų eglė / Agnės Vaitkienės nuotr.

Tradiciškai šventinę dieną Telšiuose šurmuliavo ir VII šilumos ir gerumo šventė – NVO Kalėdinė mugė, kurioje telšiškiai ir miesto svečiai galėjo įsigyti kalėdinės atributikos, karštų gėrimų ir originalių rankų darbo dovanų.

Kalėdų eglės įžiebimo šventė vyko Katedros aikštėje, į kurią telšiškiai ir miesto svečiai žengė pro didžiulę arką ir keliavo šviesos taku miesto Kalėdų eglutės link, kuri šiemet – ypatinga. Telšiai – tai ne tik Žemaitijos sostinė, tačiau ir Vyskupijos centras, šiemet miestas siekia dar labiau stiprinti sakralumą, kuriant mieste jaukumą ir išlaikant visas dvasines Šv. Kalėdų tradicijas. Būtent tik Telšiuose, menų mieste, sukurta išskirtinė, vienintelė tokio dydžio stiklo Betliejaus prakartėlė Lietuvoje. Prakartėlę galima išvysti po miesto Kalėdų egle. Ją sukūrė profesionalūs menininkai telšiškiai: žemaičių muziejaus ,,Alka“ stiklius Vygantas Paulauskas, apšvietimą parengė VDA dėstytojas, skulptorius Marius Norkus.

Gruodžio 2 d. viešoji įstaiga Žemaitijos turizmo informacijos centras, surengė žaidimą internete „Žemaičių egzaminas“ ir jau antrus metus iš eilės aiškinosi, kas labiau žemaitis. Šiandien, gruodžio 6-ąją dieną, per Žemaitijos sostinės 231-ąjį gimtadienį, buvo apdovanoti egzamino nugalėtojai:

· I – oji vieta – Gintautas Naglisas (Telšiai);
· II – oji vieta – Aldona Norkienė (Telšiai);
· III – osios vietos laimėtoja Nijolė Sereikienė (Klaipėda)

Eglutės įžiebimo metu susirinkusiuosius džiugino Manto Jankavičiaus gyvo garso koncertas, Telšių kultūros centro dainavimo studijos „ŠaLTinis“ pasirodymai.

Pačiomis nuostabiausiomis spalvomis, jaukumu alsuojanti ir unikalų Telšių grožį, seną miesto istoriją atskleidžianti Telšių miesto eglutė jau nušvito, tad kviečiame visus aplankyti ir pasigrožėti miesto žaliaskare!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką