Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Trenerės Ilkos Adams patarimai, kaip iki pavasario patobulinti figūrą: 4 taisyklės

Kasmet, kai tik aptirpsta sniegas ir jau ima kvepėti pavasariu, daugelio mintis užvaldo tas pats įkyrus klausimas: kaip sulieknėti? Kaip pamesti vieną kitą šiltai ant sofos užsiaugintą kilogramą ir žiemišką kūną pakeisti vasariniu be didelių pastangų?
Ilka Adams
Ilka Adams / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Temos: 1 Ilka Adams

Stebuklingų triukų gal ir nėra, bet kankintis irgi nebūtina. Padailinti kūno linijas galima be vargo namuose atliekant sportinius pratimus ir žinant kelias pagrindines mitybos taisykles.

Sporto trenerė, knygų apie sveiką gyvenseną autorė Ilka Adams pakonsultavo ir Žmonės.lt skaitytojus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Po Naujųjų pradėjote sportuoti ir jau metėte? 10 Indrės Burlinskaitės patarimų aptingusiems

Pasak jos, yra trys pagrindiniai dalykai, iš kurių bent vieno nepaisant pasiekti trokštamų rezultatų taps kur kas sunkiau. Tie trys – sportas, sveika mityba ir... miegas.

Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams-Pauliukevičė
Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams-Pauliukevičė

„Tik miegas, poilsis padeda mums atsigauti po treniruotės. Jeigu, pvz., darysime pratimus kojoms, kad ir pačius geriausius, jei kūnas po to neatsipalaiduos, treniruotė praras efektyvumą, o raumenys nebus tvirti“, – sakė Ilka.

O ką daryti, jei apskritai į salę nesinori eiti? Jei lengviau prisižiūrėti, ką dedate į burną, nei prakaituoti sporto salėje? Tuomet reiktų žinoti kelias svarbiausias mitybos taisykles.

Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams
Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams

Pirmiausia – išmeskite iš savo raciono visą  netikrą maistą. T.y. tą, kurio sudėtyje yra daug ingredientų. Kuo jų daugiau, kuo juose daugiau chemijos, tuo labiau šis produktas jums nereikalingas, tuo jis sunkiau virškinamas“, – tikino Ilka.

Netinkamo maisto pavyzdžių daug: tai gali būti ir įvairūs miltiniai gaminiai, produktai, kuriuose gausu cukraus, nenaudingų riebalų ir pan. Verčiau rinktis kruopas, mėsą, varškę, daržoves ir pan.

Antra taisyklė – nepraleiskite pusryčių. Net jei ryte skubate ir neturite laiko dengti stalą, įpraskite ką nors įsimesti į rankinę, pasiruošti maisto iš vakaro. Proporcija čia paprasta – kuo sočiau pavalgote pirmoje dienos pusės, tuo mažiau norisi vakare, ir atvirkščiai, atsisakius pusryčių ar suvalgius lengvus pietus, vakare norėsis prisikišti.

Trečia taisyklė – valgyti reguliariai ir tarp valgymų nedaryti ilgų pertraukų. Idealiausia, jei kartu su užkandžiais skrandis būtų palepinamas maždaug 5–6 kartus per dieną.

Ketvirta taisyklė – nevalgyti angliavandenių vakarais. Vakare reikėtų rinktis baltyminį maistą, daržoves, galima šiek tiek sveiko riebalo, kurio turi pvz., avokadas. O ryžiams, bulvėms, duonai pasakykite griežtą „ne“. Vakare nereiktų valgyti ir vaisių. Nors iš pirmo žvilgsnio vaisiai tėra lengvas užkandis, juose gausu cukraus, kuris neišdegintas virsta riebalais.

Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams
Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams

Pasak Ilkos, norint sulieknėti, reikia žinoti ir tam tikrus populiarius mitus. Vienas jų – kad valgyti nereikėtų po 18 val., arba 3 val. prieš miegą.

Taip, atsisakant maisto prieš miegą bus lengviau užmigti, veikiausiai ir miego kokybė bus geresnė, tačiau kontroliuojant svorį reiktų žinoti kitą dalyką: svarbu ne kada valgote, o ką. Todėl renkantis baltyminį nekaloringą maistą užkąsti galima ir prieš pat gulantis į lovą, figūrai tai nepakenks.

Dar vienas populiarus mitas – kad norint atsikratyti papildomų kilogramų reikia gerti kuo daugiau vandens. Pasak Ilkos, toks požiūris nėra tikslus, kadangi kiekvieno žmogaus organizmui reikia skirtingo kiekio skysčių.

Ar geriate užtektinai vandens, geriausia pasitikrinti pagal šlapimo spalvą, jis turėtų būti skaisčiai geltonos spalvos. Jei šlapimas tamsus, vadinasi, kūnui trūksta vandens, jei itin šviesus – vandens geriate per daug, o tuomet atsiranda kitos problemos, su šlapimu iš organizmo pasišalina ir naudingi mineralai.

Asmeninio albumo nuotr./Andrius Pauliukevičius ir Ilka Adams
Asmeninio albumo nuotr./Andrius Pauliukevičius ir Ilka Adams

Dar vienas klaidingo požiūrio pavyzdys – intensyvios kardio treniruotės bandant sulieknėti. Organizmas pripranta prie krūvio labai greitai, todėl jei, pvz., bėgioti pradedate po valandą, netrukus norint pasiekti tą patį rezultatą jums teks bėgti pusantros. 

Todėl geriausia išeitis – neilgos, apie 20 min. trunkančios kardio treniruotės, o vėliau – tempimo pratimai ir pratimai su svoriais. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Ilka Adams išvardijo sveikos mitybos taisykles ir pasiūlė naudingo kokteilio receptą

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Andrius Pauliukevičius su žmona Ilka Adams

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Andrius Pauliukevičius su žmona Ilka Adams 

Daugiau sveikos gyvensenos patarimų rasite Ilkos Adams ir Andriaus Pauliukevičiaus knygose.

Jau netrukus Žmonės.lt skaitytojams – Ilkos Adams video pratimai, kuriuos darydami atrodysite gražiau ir jausitės geriau!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais