15min be reklamos
2022 12 04, 19:59

Utenoje antrus metus įžiebta karkasinė eglė: ant viršūnės – dviejų metrų angelas

Utenoje jau tapo tradicija, kad Kalėdos ir Naujieji metai turi labai daug gražių akcentų. Tai ir puošybiniai miesto elementai, ir gausybė šventinių renginių – tuo Utena gali pasidžiaugti ir didžiuotis.
Utenos Kalėdų eglės įžiebimas
Utenos Kalėdų eglės įžiebimas / Šarūno Trinkūno nuotr.

Jau antri metai prie Utenos kultūros centro puošiama karkasinė eglė. Kodėl pasirinkta karkasinė, o ne gyva eglė? Gyva eglė mieste yra statoma Utenio aikštėje, o prie Kultūros centro formuojasi nauja tradicija puošti karkasinę eglę.

Kaip sakė Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas, gyvų eglių puošyba yra gana ribota. Ją galima puošti įvairiais žaisliukais, lemputėmis ir žibintukais. Ir viskas. O ant karkaso galima eksperimentuoti: įvairiai sudėlioti šakas, pasirinkti spalvą.

Šarūno Trinkūno nuotr./Utenos Kalėdų eglės įžiebimas
Šarūno Trinkūno nuotr./Utenos Kalėdų eglės įžiebimas

Pernai visus uteniškius ir miesto svečius sužavėjo balta eglė. Šiais metais eglė kitokia – žalia, o jos viršūnėje atsisėdo dviejų metrų angelas, laikantis žvaigždę.

Papuoštas ir prie Kultūros centro esantis Laimės skveras: jį apglėbė šviečiančių žvaigždžių kompozicijos.

Gruodžio 4 dieną prie Utenos kultūros centro įvyko eglės įžiebimo šventė. Joje buvo daug visko: renginių, staigmenų, netikėtumų, koncertų, karuselės ir tradicinė mugė.

Kultūros centro fojė veikė kalėdinis paštas, kur vaikai galėjo piešti ir rašyti Kalėdų Seneliui laiškus. Su jais bendravo įvairūs pasakų personažai.

Utenos rajono savivaldybės nuotr./Utenos Kalėdų eglės įžiebimas
Utenos rajono savivaldybės nuotr./Utenos Kalėdų eglės įžiebimas

Šventę pradėjo Utenos kultūros centro meno kolektyvai ir solistė Austėja Lukaitė. Vyko susitikimas su Kapitonu Flintu, susirinkusieji klausėsi naujos grupės „El Fuego“ programos – kalėdinių giesmių ir dainų, parengtų specialiai Utenos eglės įžiebimo šventei.

Kai ant miesto nusileido prieblanda, atėjo laikas ir svarbiausiam momentui: Kalėdų eglės įžiebimui. Susirinkusius sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir, žinoma, Kalėdų Senelis su gausia savo palyda. Visi tikėjosi, kad Kalėdų Senelis išpildys visų į šventę atėjusiųjų norus ir dovanos tai, ko kiekvienas trokšta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką