Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Už vaidmenį rusų propagandiniame seriale sukritikuota Severija Janušauskaitė: „Jaučiuosi irgi apgauta“

Fotografas Augustas Didžgalvis liko nemaloniai nustebęs Rusijoje pripažinimą pelniusią ir ne vieną vaidmenį atlikusią aktorę Severiją Janušauskaitę išvydęs propagandiniame seriale. Tiesa, 15min susisiekus su aktore, ji tikina, kad dėl vaidmens buvo apgauta.
Severija Janušauskaitė
Severija Janušauskaitė seriale / Stop kadras ir Tomo Kaunecko nuotr.

Į 15min redakciją besikreipęs fotografas Augustas Didžgalvis tikina smarkiai nustebęs, kai pastebėjo žinomą aktorę propagandiniame seriale. Penktadienio vakarą peržiūrėjęs viena iš serialo „Miegantys“ (rus. Spiaščyje) serijų, pasipiktino dėl lietuvės atlikto vaidmens.

„Net loštelėjau nustebęs – Severija filmavosi juodžiausios rusiškos propagandos seriale, kur atliko „blogosios amerikietės“ vaidmenį. Aktorė vaidina Rusijos pagrindinio „Pirmojo kanalo“ seriale, kuris rodo, kokie rusai ir jų spec. tarnybos (ypač FSB) yra didvyriai bei kokie niekšai yra JAV Valstybės departamentas, Centrinė žvalgybos agentūra, opozicijos atstovai, nevalstybinė žiniasklaida, žmogaus teisių gynėjai, ukrainiečių aktyvistai ir apskritai Vakarų pasaulis“, – laiške rašė A.Didžgalvis.

15min skaitytojo atsiųstas stop kadras. /Severija Janušauskaitė seriale
15min skaitytojo atsiųstas stop kadras. /Severija Janušauskaitė seriale

Asmeniškai susisiekus su fotografu, jis tikino jau seniai besidomintis propaganda skirtingose multimedijose. Anot jo, Lietuvos aktorė ne pirmą kartą vaidina dviprasmiškai vertinamuose serialuose.

„Pernai pasirodė dar vienas propagandinis serialas „Optimistai“, pasakojantis apie „šauniuosius“ sovietinius diplomatus ir jų darbo romantiką bei kasdienybę. Jį transliavo Lietuvoje ne vieną kartą uždrausta RTR-Planeta (t.y. kanalas „Rossija 1“). Tada ji vaidino aršią komunistę“, – teigė fotografas.

Raymond Vyšniausko nuotr./Augustas Didžgalvis
Raymond Vyšniausko nuotr./Augustas Didžgalvis

Tąkart manęs, jog tai tebuvo vienetinis atvejis, šį kartą nusprendė nebetylėti. Fotografas taip pat pabrėžia, kad aktorės nepažįsta ir asmeninių interesų neturi.

„Tada jau galvojau, kad keista, jog vienus mokome, o vieną iš pagrindinių kino aktorių...Aš suprantu, kad aktorius gali vaidinti, kur jis nori, suprantu, kad reikia pinigus uždirbti, norisi ir filmuotis pas rusus, nes rinka didesnė. Bet ko tada verti mūsų visi pašnekesiai ir diskusijos“, – 15min kalbėjo fotografas.

Severija Janušauskaitė: „Tai buvo klaida“

15min susisiekus su aktore Severija Janušauskaite, ji patikino nedalijanti interviu. Vos spėjus pristatyti pokalbio temą, aktorė kelis kartus pakartojo nenorinti kalbėti, ir tarusi „Tai buvo klaida“ baigė pokalbį.

Susisiekus antrąjį kartą aktorė patikino pati norėjusi užbėgti įvykiams už akių ir laukė momento, kai galės viešai pakomentuoti, kas įvyko.

„Suprantu, kad metoo temos nebe tokios aktualios ir reikia ieškoti naujų. Manau, kad klaidų nedaro tie, kurie nedirba. Aš dirbu labai daug ir ne visi mano filmai yra tie, kuriais aš galiu didžiuotis. Man kartais reikėtų būti atsargesnei“, – 15min sakė aktorė.

Kelis kartus patikinusi, kad vaidmuo seriale „Miegantys“ (rus. Spiaščyje) yra „absoliuti klaida“, aktorė teigia buvusi apgauta serialo kūrėjų, o vaidmuo tebuvo epizodinis.

„Man buvo suformuota šiek tiek kitokia informacija apie būsimą darbą. Kitaip tariant, aš irgi jaučiuosi apgauta. Bet taip kartais nutinka aktoriams, kad vaidindami mes kartais iki galo nežinome tikslų ar konteksto. Man tai yra labai gera pamoka. Dabar su tam tikrais žmonėmis daugiau gyvenime reikalų neturėsiu, bet tokia jau ta šalis. Joje sunku išlaviruoti. Iki šiol man puikiai sekėsi, bet patekau į savotiškus spąstus, bet pernelyg nenorėčiau to sureikšminti“, – kalbėjo aktorė.

Vilijos Buivydės nuotr. /Aktorė Severija Janušauskaitė
Vilijos Buivydės nuotr. /Aktorė Severija Janušauskaitė

Pasak S.Janušauskaitės, tai buvo vienintelis kartas, kai ji suvaidino propaganda dvelkiančiame seriale. Visgi, kaip pati sako, žiūrovai turėtų nepamiršti ir kitų jos puikiai įvertintų vaidmenų, už kuriuos yra pelniusi prestižinius apdovanojimus,

„Tai buvo paskutinis vaidmuo, kuris buvo bereikšmis ir kontekste klaidingas dėl didelio darbo ir inercijos. Aš pati padariau išvadas ir tikslingai rinksiuosi žmones, su kuriais dirbti. Man ne visada taip pavyksta, bet todėl, kad kai kurie kūrėjai yra gudrūs ir sugeba prieiti prie žmonių visai kitais būdais, nei aš tikiuosi. – 15min kalbėjo Severija Janušauskaitė. – Aš nežinau, kodėl žmonėms reikia ieškoti priešų ten, kur jų nėra. Aš labai tikiuosi, kad mūsų visuomenė išgis nuo tų pastovių priešų ieškojimo“.

2014-ųjų metų birželį Severija už pagrindinį moters vaidmenį Annos Melikyan filme „Žvaigždė“ gavo atvirojo Rusijos kino festivalio „Kinotauras“ apdovanojimą ir kaip metų atradimas buvo nominuota nacionalinei Rusijos kino premijai „Nika“. Po debiuto filme „Žvaigždė“ suvaidino dar keturiuose filmuose, jai skirtas pagrindinis vaidmuo ir tarptautiniuose festivaliuose pripažinto režisieriaus Aleksejaus Popogrebskio filme.

TAIP PAT SKAITYKITE: Naujausios Ramunės Piekautaitės kolekcijos veidu tapo aktorė Severija Janušauskaitė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvio verslas, stebinantis drąsiu pažadu: „Valyti iš tiesų gali būti tikras malonumas!“
Karaliaus dovaną – ladaną – atranda vis daugiau lietuvių
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką