Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 07 06, 20:14

Valstybės dieną muzikos žvaigždės ant Palangos tilto kartu su minia giedojo „Tautišką giesmę“

Pirmadienio vakarą Palangoje skambėjo renginys „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015“, skirtas Valstybės dienai paminėti. Pirmiausia čia išskleista 1 km ilgio Lietuvos vėliava, užklojusi J.Basanavičiaus gatvę ir Palangos tiltą, vėliau susirinkusieji kartu su muzikos žvaigždėmis giedojo Lietuvos himną – Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“.
Algirdas Kaušpėdas ir Stasys Povilaitis
Algirdas Kaušpėdas ir Stasys Povilaitis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015“
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015“

Simbolinę Lietuvos trispalvę J.Basanavičiaus gatvėje ir ant Palangos tilto skleidė ir nešti pradėjo per 100 Lietuvos skautijos ir Lietuvos šaulių sąjungos narių, iškilmingą eiseną lydėjo pučiamųjų orkestras.

Kol buvo skleidžiama vėliava, originalioje į septynių metrų aukštį pakeltoje arkos formos scenoje ant Palangos tilto koncertavo Algirdas Kaušpėdas, Stasys Povilaitis, grupės „Čilinam“, ŽAS, Neda, Edgaras Lubys ir kiti atlikėjai.

VIDEO: Palangoje nuskambėjo „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2015“

Renginį vedė žurnalistė Ugnė Galadauskaitė ir Giedrius Masalskis, jį režisavo Dalius Abaris. 

Lygiai 21 valandą į sceną užlipę žinomi žmonės kartu su Palangoje prie tilto ir į J.Basanavičiaus gatvę susirinkusia tūkstantine minia užtraukė Lietuvos himną. 

Tiesa, Algirdas Kaušpėdas pasiūlė publikai ir atlikėjams vienam kartui pakoreguoti himno žodžius – dainuoti „saulė Lietuvos“, o ne „saulė Lietuvoj“. Vieni paklausė, o kiti dainavo, kaip iš tiesų himne parašyta.

Šią akimirką giedoti Lietuvos himną buvo raginami viso pasaulio lietuviai. Kartu giedoti žmonės buvo kviečiami ir Vilniuje, ir kituose šalies miestuose, taip pat prisijungti prašyta tų, kurie gyvena kitose šalyse.. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka

Palangoje sugiedojus himną publika, o ir jį kartu atlikusios muzikos žvaigždės, pratrūko aplodismentais, audringai skandavo Lietuvos vardą

Pirmą kartą vieningai giedamas mūsų šalies himnas pasaulį apskriejo 2009-aisiais, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį.

Jachtos „Ambersail“ misijos „Tūkstantmečio odisėja“ buriuotojams pakvietus, pirmą kartą po visą pasaulį pabirusius lietuvius kelioms istorinėms akimirkoms į gyvą balsų grandinę sujungė „Tautiška giesmė“. 

Prieš septynerius metus pradėtas vieningas himno giedojimas iš mažo gesto išaugo į vieną didžiausių šiandien lietuvius visame pasaulyje vienijančių įvykių ir tapo gyva ir ryškia mūsų tautos tradicija švęsti Valstybės dieną.

VIDEO: Vilniečiai Kudrikos aikštėje giedojo Lietuvos himną
VIDEO: Kauniečiai gieda Lietuvos himną

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką