2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vaškytė į soliariumą nepriguls

TV ir radijo laidų vedėja, žurnalistė Živilė Vaškytė dėl baltos odos spalvos nekompleksuoja ir sako, kad soliariume apsilankyti neketina.
Ž.Vaškytė supranta, kad radijuje grožybės – nesvarbu.
Ž.Vaškytė tikina soliariume nesilankanti, nes saugo odą. / LNK nuotr.

Įdegis – populiarus

Ne paslaptis, kad daugelis pramogų verslo atstovų bei dar daugiau paprastų lietuvių lankosi soliariume. Tie, kuriems dėl soliariumo seansų kyla odos problemų, naudoja savaiminio įdegio kremus bei kitas gudrybes, paslepiančias baltą odą.

Ž.Vaškytė – viena iš nedaugelio pramogų pasaulio atstovų, kurie neslepia, kad brangina odą.

Lankytis soliariume man nereikia. Kodėl turėčiau gadinti savo odą? – sako Živilė.

Moteris dėl baltos kūno spalvos nekompleksuoja ir nepasiduoda lietuviškai madai soliariume įgauti intensyvią auksinę kūno spalvą.

Saugo savo odą

„Lankytis soliariume man nereikia. Kodėl turėčiau gadinti savo odą? Visiems aišku, kad soliariumo seansai kenkia odai. Tai ne mano atrasta tiesa, visi tai žino. Mano oda yra balta ir dėl to nesijaučiu blogai", – tikino gražuolė.

Tai, kad reikia degintis ir būtinai įgauti mulatišką atspalvį, anot Živilės, tėra lietuviškas įsitikinimas. „Nuo saulės atostogaudama tikrai nesislepiu. Kai iš jų grįšiu, pamatysite“, – juokėsi Ž.Vaškytė.

Soliariumai ir melanoma

Onkologai ragina saugoti odą, o ypač – nuo soliariumo spindulių. Esą jie labiau koncentruoti nei saulės, todėl ir poveikis odai stipresnis. Statistika byloja, kad ypač piktybinės vėžio rūšies melanomos atvejų Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį padvigubėjo. Toks reiškinys siejamas su besaikiu lietuvių mėgavimusi soliariumu.

Vėžio informacijos tinklalapyje skelbiama, kad melanomos išsivystymo tikimybę sumažinti saulėtuoju metų laiku galima vilkint tinkamą aprangą bei naudojant apsauginius kremus.  Kosmetiniais sumetimais soliariume patariama nesilankyti.

Daugiau informacijos apie ultravioletinių spindulių poveikį odai rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką