2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Verkių rūmų parke – Bastilijos paėmimo dienos minėjimas: į šventę rinkosi kviestiniai svečiai

Liepos 20-ąją Verkių rūmų parke Vilniuje nestigo šventinės nuotaikos – čia buvo minima Bastilijos paėmimo diena. Nacionalinės Prancūzijos šventės minėjimo nepraleido kviestiniai svečiai.
Bastilijos dienos minėjimas Verkių rūmų parke
Bastilijos dienos minėjimas Verkių rūmų parke / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Į Prancūzijos nacionalinės dienos paminėjimą, kurį rengė Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmai kartu su Prancūzijos ambasada Lietuvoje, susirinko gausus būrys kviestinių svečių.

Bastilijos dienos minėjimo svečiai paisė aprangos kodo ir Verkių rūmų parką nudažė Prancūzijos vėliavos spalvomis – mėlyna, balta bei raudona

Neįpareigojanti popietė buvo kupina laisvės, lygybės ir brolybės dvasios, linksmybių ir prancūziškos kultūros – vienoje vietoje buvo suburti geriausi šalies tradicijų elementai. Svečių laukė gurmaniški prancūziški delikatesai ir gėrimai, kultūrinės ir sportinės veiklos bei muzika.

Fotogalerija:

Bastilijos paėmimo diena – tai nacionalinė Prancūzijos šventė, skirta paminėti Bastilijos paėmimui, kuris įvyko 1789 m. liepos 14 d.

Šis įvykis buvo svarbus Prancūzijos nepriklausomybės kelyje – Paryžiuje dvejomis dienomis anksčiau prasidėjo revoliucija, kuri pasibaigė Bastilijos pilies užėmimu. Taip pat 1790 m. liepos 14 d. buvo minima nacionalinė šventė, skirta pažymėti tautos vienybę ir taiką Didžiosios Prancūzijos revoliucijos metu.

Nuo 1880 m. liepos 14 d. vyksta seniausias ir didžiausias karinis paradas Europoje. Jis vyksta Eliziejaus laukų alėjoje, jį stebi šalies prezidentas ir kiti aukšti Prancūzijos bei kitų šalių vadovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką