Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Vilniaus Antakalnio kapinėse palaidotas architektas, Editos Mildažytės vyras Gintautas Vyšniauskas

Trečiadienį Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, palaidotas architektas Gintautas Vyšniauskas. Žurnalistės Editos Mildažytės vyras, eidamas 57-uosius gyvenimo metus, mirė po sunkios kovos su vėžiu.
Gintauto Vyšniausko laidotuvės
Gintauto Vyšniausko laidotuvės / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Trečiadienį nuo ryto Vilniaus Bernardinų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Gintautą Vyšniauską. Jo palaikai antradienį buvo kremuoti.

Urną į bažnyčią įnešė G.Vyšniausko ir E.Mildažytės sūnus Mykolas. Su architekto artimaisiais šv. Mišiose meldėsi šeimos bičiuliai: aktoriai Kostas Smoriginas, Gediminas Storpirštis, istorikas Alfredas Bumblauskas, džiazo muzikantas Petras Vyšniauskas, Artūras ir Agnė Zuokai, menininkai Vilmantas ir Indraja Marcinkevičiai, žurnalistės Rūta Sinkevičienė, Algimanta Žukauskienė, Laisvė Radzevičienė ir kiti.

Vėliau Vilniaus laidojimo rūmuose vyko atsisveikinimas su velioniu.

Artėjant 15-tai val. iš rūmų išnešus urną su G.Vyšniausko pelenais, laidotuvių procesija pajudėjo Antakalnio kapinių link.

G.Vyšniauskas buvo palaidotas Menininkų kalnelyje.

Visus, norinčius atsisveikinti su G.Vyšniausku, artimieji kvietė į laidotuves vietoje gedulo vainikų atsinešti nebent po baltą rožę. 

Architekto Gintauto Vyšniausko gyvybė užgeso pirmadienį, namuose. 

„Vėžys... Dvejus metus mes buvome pasmerkti, dveji metai ir du mėnesiai buvo laimėti“, – pirmadienį Žmonės.lt sakė Edita Mildažytė.

Vasario mėnesį E.Mildažytė būtų minėjusi 7-ąsias bažnytinės santuokos su vyru G.Vyšniausku metines. Iki šios ceremonijos pora jau buvo oficialiai susituokusi penkiolika metų. 

E.Mildažytė ir G.Vyšniauskas susilaukė sūnaus Mykolo, ankstesnėse abiejų santuokose gimė po du vaikus.

Nors Gintautas Vyšniauskas viešumoje buvo labiau žinomas kaip garsios žurnalistės vyras, apie architekto darbinę veiklą negailima gerų žodžių.

Dabar baigė Lietuvos miestelių bažnyčių ciklą. Žmogus nepaeidamas, nepasėdėdamas, kad ir kur būdavo, tapė bažnyčias.

„Editos darbai yra matomi, o Ginto darbai būdavo paslėpti už jos darbų. Kokį žmogus paliko archyvą... Daugybę baigtų architektūrinių sprendimų, verslo projektų. Viską kūrė pats. Jis buvo menininkas – kiek parodų surengė...

Dabar baigė Lietuvos miestelių bažnyčių ciklą. Žmogus nepaeidamas, nepasėdėdamas, kad ir kur būdavo, tapė bažnyčias. Neseniai pristatė parodą iš atsiminimų po kelionės po Indiją... Jo archyvas yra begalinis“, – Žmonės.lt pasakojo E.Mildažytės ir G.Vyšniausko šeimos bičiulė, žurnalistė Rūta Sinkevičienė.

Apie Editos ir Gintauto santykius R.Sinkevičienė sakė: „Su Edita jie buvo auksinė pora. Taip verti vienas kito... Gal kažkada kažką panašaus ir esu skaičiusi literatūroje, bet gyvenime nesu mačiusi tokio ryšio, tokios meilės.“ 

Pora išties mokėjo džiaugtis gyvenimu. 2015-ųjų rudenį jiedu pakviesti bičiulio savaitgaliui vyko į Indiją dėl dviejų klasikinės muzikos koncertų. 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius