Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 03, 18:16

Vilniaus Kalėdų eglė šiemet – 2,5 karto brangesnė: už ką bus paklotas 231 tūkst. eurų?

Iki gražiausių metų švenčių likus vos keliems mėnesiams, viešojoje erdvėje išplito informacija dėl šių metų Vilniaus Kalėdų eglės Katedros aikštėje kainos. Pasirodo, pagrindinė kalėdinė miesto puošmena bus keliskart brangesnė ir kainuos daugiau nei 231 tūkst. eurų. Ši žinia socialiniuose tinkluose sukėlė nemažą diskusiją.
Kalėdų eglės įžiebimas Vilniuje
Kalėdų eglės įžiebimas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šiais metais pagrindinė Vilniaus Kalėdų eglė, stovėsianti Katedros aikštėje, bus gerokai brangesnė nei ankstesniais metais. Už ją Vilniaus miesto savivaldybė mokės 231710 eurų.

Ši žinia socialiniuose tinkluose sukėlė nemažą diskusiją. Pirmasis informacija bei kritika dėl išaugusios Vilniaus Kalėdų eglės kainos pasidalijo „Nacionalinio susivienijimo“ Audito komiteto pirmininkas Aleksandras Nemunaitis. Jis socialiniuose tinkluose skelbė, kad šiemet savivaldybė Vilniaus Kalėdų eglę Katedros aikštėje pirks už 250 tūkst. eurų, o konkurse dėl jos nuomos ir puošybos dalyvavo tik vienas paslaugų tiekėjas.

„VMS šiemet kalėdinę eglutę prie Katedros pirks už trigubai didesnę kainą.

Kodėl? Nes sugeba organizuoti konkursą, kad gautų tik vieną pasiūlymą.

Pernai mokėjome 90 tūkst. Eur už eglę, šiemet mokėsime 250 tūkst. Eur (vien už eglę!)“, – savo feisbuke rašė A.Nemunaitis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kalėdų eglės įžiebimas Vilniuje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kalėdų eglės įžiebimas Vilniuje

Portalas Žmonės.lt dėl šios situacijos susisiekė su Vilniaus miesto savivaldybe. Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas patikslino būsimos Vilniaus Kalėdų eglės kainą ir paslaugos teikėją.

„Šią vasarą buvo vykdytas supaprastintas atviras pirkimų konkursas dėl Vilniaus kalėdinės eglės Katedros aikštėje nuomos ir puošimo. Kvietimą dalyvauti pirkime priėmė keturi paslaugų teikėjai. Pirkime buvo gautas vienas pasiūlymas, kurio teikiamų paslaugų kainą sudaro 191 495,87 eurų bei 40 214, 13 eurų pridėtinės vertės mokestis. Viešąjį pirkimą laimėjo UAB „Švenčių studija“. Sutartis su įmone yra pasirašyta,“ – portalui Žmonės.lt teigė Gabrielius Grubinskas.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas portalui taip pat paaiškino, kas lėmė keliskart išaugusią Vilniaus Kalėdų eglės kainą. Priežastys – įvairios.

„Lyginant su ankstesniais metais, šių metų kalėdinio projekto kaina išaugo kelis kartus, tačiau tą lemia išaugusios medžiagų ir žmogiškųjų išteklių kainos. Jos priklauso ne tik nuo originalios kūrybinės idėjos ir kompozicijos išpildymo, bet ir ekonominių sąlygų. Tikimės, kad vilniečių ir miesto svečių lūkesčiai šiam Kalėdų simboliui bus išpildyti.

Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje per pastaruosius 8 metus įsitvirtino Europoje ir pasaulyje kaip viena iš gražiausių ir įdomiausių Kalėdų eglių. Ji yra vienas iš tarptautiniu mastu atpažįstamų Vilniaus atributų, kasmet sugeneruojantis daug tarptautinės žiniasklaidos ir socialinių tinklų vartotojų dėmesio bei padedantis įtvirtinti Vilnių tarp turistams rekomenduojamų kalėdinių krypčių Europoje“, – Žmonės.lt pasakojo G.Grubinskas.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką