Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2020 08 26

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ albumo pristatymą pavertė žemaitiška roko opera

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ festivalyje „Untold City“ pristatė savo pirmąjį žemaitiškąjį albumą „Gervaza dūzgės“. Pusantros valandos trukęs koncertas Vilniaus universiteto didžiajame kieme virto įspūdingu reginiu: teatralizuotu šou, kurį galima drąsiai vadinti pirmąja žemaitiška roko opera arba kaip jie patys sako, „žemaitišku vesternu“.
Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pristatė pirmąjį žemaitišką albumą
Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pristatė pirmąjį žemaitišką albumą / Koncerto organizatorių nuotr.

Pasirodymui specialiai sukurta choreografija, kostiumai, šviesų spektaklis. Nei naujos renginių taisyklės dėvėti kaukes, nei prapliupęs lietus neišgąsdino grupės gerbėjų – išskirtinio grožio programa buvo rodoma vienintelį kartą ir neaišku, ar kada bus pakartota.

Albumo idėjos autoriai – tikra žemaitė Aistė Smilgevičiūtė ir pirmą sykį žemaitiškai uždainavęs Rokas Radzevičius. Kultūros paveldu besidominti muzikantų pora iš pasakojimų, atsiminimų ir padavimų apie Žemaitijoje tyvuliuojantį Platelių ežerą sukūrė vientisą istoriją. Ji ne tik sugulė į albumą, bet ir buvo papasakota festivalio „Untold City“ scenoje.

Koncerto organizatorių nuotr./Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pristatė pirmąjį žemaitišką albumą
Koncerto organizatorių nuotr./Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pristatė pirmąjį žemaitišką albumą

Istorijos veikėjai – iš Žemaičių Kalvarijos atlaidų grįžtantys ubagai, kilmingoji panelė Zifrina ir Platelių ežero skenduolis Gervazas, turėjęs priežasčių nusitempti šią kompaniją pas save į dugną ir užtaisyti jiems apokaliptines dūzges.

Kūrinio autoriai Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius scenoje įkūnijo Zifriną ir Gervazą, ubago Rimkūno rolė patikėta aktoriui Irmantui Jankaičiui. Ir jis, lydimas šokančių ubagų kompanijos (Lauro Smilgevičiaus ir Dariaus Padago), ją atliko išties uždegančiai ir įtikinamai.

Aktoriais vienam vakarui virto visi grupės „Skylė“ muzikantai: Enrikas Slavinskis (elektrinė, solinė gitara), Salvijus Žeimys (mušamieji), Gediminas Žilys (bosine gitara), Mantvydas Kodis (klavišiniai), Kęstutis Drazdauskas (fleita), Eglė Jačauskienė (pritariantis balsas).

Pasirodyme dalyvavo ir pučiamųjų grupė. „Žemaitijoje tebėra išlikusi itin stipri grojimo pučiamaisiais instrumentais tradicija. Ligi šiol tame krašte nereta „triūbomis“ groti per laidotuves, Vėlines“, – sako A. Smilgevičiūtė.

„Gervaza dūzgių“ kostiumų dailininkė – Agnė Rimkutė, grimo dailininkė – Eglė Mikalauskaitė-Gricienė, choreografas – Rapolas Radzevičius. Garso režisierius – Valdas Karpuška, šviesų dizainas – Marius Selevičius.

Koncerto organizatorių nuotr./Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pristatė pirmąjį žemaitišką albumą
Koncerto organizatorių nuotr./Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pristatė pirmąjį žemaitišką albumą

Visos albumo „Gervaza dūzgės“ dainos sukurtos ir atliekamos žemaitiškai – originalius tekstus joms parašė Aistė Smilgevičiūtė. Kas nesupranta žemaitiškai (o tokių išties nemažai), Aistė nuramina: dainų žodžiai aprašuose išversti į lietuvių kalbą.

Naujausią „Skylės“ albumą „Gervaza dūzgės“ jau galima pasiklausyti muzikos platformose ir įsigyti fiziniu formatu. Ilgokai dvejoję, ar verta leisti albumo kompaktinį diską, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius vis dėlto pasiryžo ir nutarė ištikimiausiems gerbėjams pagaminti ribotą jo tiražą, kurio dalis papuošta rankų darbo Zifrinos ir Gervazo įmautėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius