Dabar populiaru
Publikuota 2012 07 26, 17:41

Algirdas Kaušpėdas: „Anties“ ilgaamžiškumas – įrodymas, kad mūsų muzika išliko aktuali“

Ketvirtadienio vakarą grupė „Antis“ surengė pirmąjį „Roko maršo“ 25-mečiui skirto turo koncertą Vilniaus „Vasaros terasoje“. Kolektyvo lyderis Algirdas Kaušpėdas portalą Žmonės.lt tikino, kad puikiai jaučiasi skrisdamas per Lietuvą ir švęsdamas tokią sukaktį kartu su ištikimais ir naujais gerbėjais.
„Anties“ koncerto akimirka
Grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas / Mariaus Žičiaus nuotr.

„Jau sudalyvavome keliuose įdomiuose festivaliuose ir įsitikinome, kad Lietuvoje vyksta aktyvus vasaros kultūrinis gyvenimas ir žmonės laukia „Anties“ pasirodymų. Visus kartus buvome gražiai pasitikti ir išlydėti“, – šilta publika džiaugėsi A.Kaušpėdas.

Kolektyvo lyderis Žmonės.lt sakė neretai koncertų metu prisimenantis ir papasakojantis istorijų iš „Roko maršo“ laikų. „Visuomet pasakau kelis sakinius, nes tie įvykiai visgi padėjo Lietuvai išsivaduoti iš okupacijos, kėlė žmonių sąmoningumą, ryžtą būti laisvais. Dabar graži proga, 25-eri metai, tad ir programa kiek proginė – finale visuomet skamba kūrinys „Lietuvos valstybė“. Tai patriotinis kūrinys, aktualus ir šiandien“, – tikino A.Kaušpėdas, pats buvęs ir vienu Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių.

Didžiuojasi pavergę ir jaunąją kartą

Pasak „Anties“ dainininko, anuomet publika koncertuose būdavo margesnė.  „Ateidavo į koncertus visi, nuo vaikų iki senelių. Žmonės ne visuomet eidavo muzikos klausytis, neretai jie norėjo tik pasižiūrėti vieni į kitus, į minią. Buvo neįprasta, kad vienoje vietoje daug žmonių, visi buvo išsiilgę socialinio kontakto“, – prisiminimais dalijosi jis.

A.Kaušpėdas teigė savaitgalį vykusiame festivalyje „Tamsta muzika 2012“ atlikęs eksperimentą – paklausęs, kiek yra žmonių, jaunesnių nei 27-erių – tiek metų gyvuoja „Antis“. „Pakilo jūra rankų, vadinasi, mes praktiškai grojame savo vaikams... Taip publika ir pasikeitė per tuos 25-erius metus“, – linksmai Žmonės.lt kalbėjo atlikėjas. Anot „Anties“ vokalisto,  grupės ilgaamžiškumas ir kintantys gerbėjai – kokybinis rodiklis ir įrodymas, kad tokia muzika išliko aktuali.

„Dabartinis jaunimas yra labai aktyvus. Net keista kaip daug yra vadinamųjų indigo vaikų, kurie yra saviti ir žino, ko nori. Jie turi didelį bendrumo poreikį, mes tą jaučiame. Daugelis jų negali pakelti banalybių ir prastų dalykų. Gaila tik tiek, kad lietuviškos grupės, jei groja roką, dainuoja anglų kalba. Tai išlaiko atstumą tarp klausytojų ir muzikantų. Man patinka angliškai dainuojančios grupės, tokios kaip „Freaks On Floor“ ar „Happyendless“, bet patarčiau jiems turėti repertuare ir lietuviškų kūrinių“, – dar prieš lipdamas į sceną sakė A.Kaušpėdas.

Vakaro „Vasaros terasoje“ metu nebuvo pamiršta ir prieš metus nutikusi „varškės istorija“, kuomet į „Anties“ koncertą apsaugos darbuotojas į renginį neleido varškės įsinešti rašytojai ir žurnalistai Zitai Čepaitei. Prieš koncertą muzikantai žadėjo, kad pagerbdami žmonių norą valgyti varškę į savo repertuarą Vilniuje įtrauks kūrinį „Laima“, kuriame kažkada pažadėjo „Miestą, miestą, miestą, miestą – mes iškeisim į sūrį, varškę, sviestą!“

Penktadienį „Antis“ surengs koncertą Kaune Ryšių kiemelyje „837“, o rugpjūčio 18 dieną – Kražių festivalyje.

Mariaus Žičiaus nuotr./Anties koncerto akimirka
Mariaus Žičiaus nuotr./„Anties“ koncerto akimirka

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką