15min be reklamos
2018 05 30, 16:49

Argentinietė Lily Dahab Lietuvos scenose pasakos, kas nutinka, kai tango sutinka bosanovą

Kalendorinę vasarą Lietuvoje įsiūbuos argentiniečių dainininkė Lily Dahab, svilinsianti klausytojus tango ugnimi ir svaiginsianti bosanovos romantika. Tepasirengia žiūrovai žadą atimančiai muzikos žanrų fiestai.
Lily Dahab
Lily Dahab / Christopho Giese nuotr.
Temos: 1 Argentina

Kiekvienas Lily koncertas – tarsi kelionė iš Pietų Amerikos į Europą ir atgal. Tai kosmopolitiškas stilių kokteilis, paaitrintas džiazo prieskoniais: ispaniškos dainos, su arabiškos muzikos gijomis, originalios ugningo tango interpretacijos (tango nuevo, A.Piazzolla), uždegantis flamenko, svajingai banguojanti bosanova brasileira, intymiai romantiški kubietiško bolero skambesiai, urugvajietiškos kompozicijos, lydimos užkrečiančio, iš Afrikos kilusio kandombės ritmo. O kur dar sambos pliūpsniai ir argentinietiško folkloro potėpiai...

Ši nesibaigianti egzotiškų muzikos žanrų fiesta – tai yra Lily DNR. Unikalus ir būdingas tik jai.

VIDEO: LilyDahab - Huellas

Dainininkė, kurios balsas, pasak kritikų, „bučiuojas“ ir „kandžiojas“, tarsi sirena hipnotizuoja ir atima žadą nuo pirmo iki paskutinio akordo. Vien ko verta klasika tapusios dainos „Bésame mucho“ interpretacija...

L.Dahab užaugo Buenos Airėse, ten mokėsi muzikos, įrašė bolero albumą ir pradėjo dainininkės karjerą. Tačiau, atlikusi pagrindinį vaidmenį Andrew Lloydo Webberio miuzikle „Katės“, ji persikėlė į Ispaniją. Ten dainininkė praleido net devynerius metus, sukūrė daug vaidmenų, tarp jų – Esmeraldos miuzikle pagal Viktoro Hugo romaną „Paryžiaus katedra“.

Asmeninio albumo nuotr./Lily Dahab
Asmeninio albumo nuotr./Lily Dahab

Po to meilė ir nauji karjeros lūkesčiai nubloškė Lily į Berlyną. Čia ji pradėjo bendradarbiauti su pianistu Bene’u Aperdannier, įrašė su jo kvartetu bolero, tango ir bosanovų albumą „Nomade“. Leidinys buvo nominuotas Vokietijos įrašų kritikų apdovanojimui, sulaukė daug liaupsių žiniasklaidoje, atvėrė dainininkei kelią į didžiųjų Europos džiazo festivalių scenas. Dabar ne mažesnė sėkmė lydi ir „Huellas“. Šį albumą taip pat pastebėjo ir spauda, ir radijo stotys.

„Jausmingumas turi naują vardą – Lily, o tokio dieviško, medaus saldumą primenančio balso jau seniai negirdėjome“, – žarsto pagyras dainininkei muzikos kritikai.

Lily Dahab pasirodys:

birželio 7 d. Babtyno-Žemaitkiemio dvaro scenoje, Kauno raj.,

birželio 8 d. – Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje,

birželio 9 d. – muzikos klube „Ramybė“, Palangoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką