Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 04, 14:32

Barokinės muzikos albumą išleidusi Jurga: „Slapčiomis dainuodavau bažnyčioje ir tai mane stiprino“

Praėjusių metų pabaigoje išleidusi geriausių dainų albumą ir šiuo metu pradėjusi kurti savo naujas dainas Jurga belaukiantiems jos naujos kūrybos pateikia nemenką staigmeną. Prieš kelias dienas dainininkė net pati nepatikėjo į rankas paėmusi savo barokinės muzikos albumą „To the Sky“, kurį kartu su vargonininke Diana Enciene įrašė koncertų Vilniaus arkikatedroje ir Halgrimo bažnyčioje Reikjavike metu.
Jurgos Šeduikytės koncerto Panevėžyje akimirka
Jurgos Šeduikytės koncerto Panevėžyje akimirka / Egidijaus Krikščiūno nuotr.

Šiame albume Jurga atlieka kompozitorių Antonio Vivaldi, Johanno Sebastiano Bacho, Georgo Friedricho Händelio, Wolfgango Amadeus Mozarto kūrinius ir tris autorines savo dainas – „Seniai toli“, „Goal of Science“ ir „Prie žalio vandens“. Albume taip pat skamba Dianos Encienės sugroti instrumentiniai Jehano Alaino ir Henry’io Mortono Dunhamo kūriniai.

Jurga tvirtina negalinti patikėti, kad prieš metus „Sostinės dienų“ koncerto užkulisiuose pradėti derinti koncertai ne tik sėkmingai įvyko, bet ir praėjus metams ji vėl prieš lipdama į „Sostinės dienų“ sceną rankose jau laikė kompaktinę ir vinilo plokšteles su įrašais iš šių koncertų.

„Šis albumas man labai brangus. Koncertai buvo jaudinantys, įsimintini, labai džiaugiuosi, kad ši muzika toliau gyvens įrašuose“, – sako Jurga.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jurga Šeduikytė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jurga Šeduikytė

„Užaugau apsupta klasikinės muzikos ir už tai esu labai dėkinga tėvams. Pirmąsias savo dainas, prieš joms išpopuliarėjant, esu slapčiomis dainavusi įvairiose bažnyčiose ar koplyčiose, tai mane stiprino kaip dainininkę ir teikė pasitikėjimo savo jėgomis“, – dalinasi prisiminimais Jurga.

Dabar jai slapstytis nebereikia. Pernai rugsėjį Jurga kartu su Diana Enciene surengė nemokamą barokinės muzikos koncertą Vilniaus arkikatedroje, kur visos vietos buvo užimtos. Šis pasirodymas sulaukė didelio susidomėjimo, gerų atsiliepimų, tad Jurga nutarė šią programą pasiūlyti svajonių koncerto vietai – Halgrimo bažnyčiai Reikjavike.

Asmeninio albumo nuotr./Jurga Šeduikytė
Asmeninio albumo nuotr./Jurga Šeduikytė

Jos nustebimui islandai šiam sumanymui pritarė ir įsitraukė į savo metinę renginių programą. Ir nors į šį koncertą Reikjavike buvo prekiaujama bilietais, lietuvių paklausyti susirinko pilna bažnyčia, per keturis šimtus klausytojų, tarp jų žymūs Islandijos politikos bei visuomenės veikėjai, o koncertą anonsavo didžiausias šalies dienraštis.

Abu koncertai Vilniuje ir Reikjavike buvo įrašyti, todėl atsirado galimybė išleisti barokinės muzikos albumą, kuris prieš kelias dienas ir išvydo dienos šviesą. Albumą „To the Sky“ ribotu kompaktinės plokštelės ir vinilo formatu išleido muzikos kompanija M.P.3, jo leidybą dalinai finansavo autorių teisių asociacija Latga ir gretutinių teisių asociacija AGATA. Viršelio ir nugarėlės piešinius šiam albumui nupiešė Eglė Narvilė.

Jurga neatmeta galimybės ateityje surengti ir daugiau barokinės muzikos koncertų. „To the Sky“ – tai jau dešimtasis jos albumas. Per savo karjerą ji išleido šešis studijinius albumus, vieną albumą muzikos spektakliui, du rinktinius albumus ir ką tik pasirodžiusį barokinės muzikos albumą.

Jį Jurga kartu su vargonininke Diana Enciene pristatys šį sekmadienį Vilniaus tarptautiniame vinilo festivalyje, kuris įvyks „Piano Man Outside“ kieme.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jurga Šeduikytė ir Vidas Bareikis paminėjo 10-ąsias vestuvių metines: „Tai – tarsi atspirties taškas“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką