Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 01 09

Duoklė smuikininkui

Penktadienį Vilniuje nuskambės pirmasis „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ (VEKS) programos projekto „Hommage a Heifetz“ koncertas.
J.Heifetzas
J.Heifetzas / Organizatorių nuotr.

XX a. smuiko genijui Jaschai Heifetzui pagerbti skirti renginiai yra vadinamosios „Kultūrų (at)pažinimo“ programos dalis. Ji yra skirta savitai Vilniaus kultūrinei įvairovei atskleisti bei skatina pažinti Lietuvos ir kitų šalių kultūrinius bendrumus ir skirtumus.

Šiandien 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, bendradarbiaujant su Europos muzikos konkursų jaunimui sąjunga, įvyks „Europos koncertas“. Jame su Lietuvos kameriniu orkestru muzikuos tarptautinių smuikininkų konkursų nugalėtojai iš Pietų Korėjos, Moldovos, Vokietijos ir Lietuvos.

Pavardė garsina Vilnių

„Hommage a Heifetz“ renginiai yra ne tik VEKS programos dalis, bet ir papildo šįmet trečiąjį kartą vyksiantį Tarptautinį J.Heifetzo smuikininkų konkursą. Išskirtinio talento smuikininkas Jascha Heifetzas (1901-1987) savo kūrybos ir gyvenimo kelią pradėjo Vilniuje. Gimęs daugelio tautų numylėtame, o žydų net „Lietuvos Jeruzale“ pramintame mieste, smuikininkas visą gyvenimą atmintyje išsaugojo ne tik savo namų gyvenimo ir muzikavimo tradicijas, bet ir vaikystėje patirtą gyvybingą daugiakultūrinės aplinkos poveikį. Būtent Vilniuje 2001 m., kuomet pasaulis minėjo J.Heifetzo 100- metų gimimo sukaktį, buvo surengtos iškilmingos Smuiko dienos ir Tarptautinis J.Heifetzo smuikininkų konkursas, tapęs pirmuoju pasaulyje, kurio pavadinime įrašytas legendinio smuikininko vardas.

Sausio 13-ąją, antradienį, 19 val., Nacionalinėje filharmonijoje su programa „Hommage a Heifetz“ pasirodys žymusis smuikininkas Gidonas Kremeris ir jo vadovaujamas kolektyvas „Kremerata Baltica“. Koncerte skambės lietuvių ir kaimyninių šalių kompozitorių kūriniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius