15min be reklamos
2014 08 19, 12:00

Džiazo atlikėja Eglė Petrošiūtė kviečia į netradicinį koncertą Molėtuose

Eglė Petrošiūtė – viena iš jaunosios kartos Lietuvos džiazo atlikėjų. Šiuo metu ji studijuoja džiazo tradicijomis garsėjančioje Olandijoje, Karališkojoje Hagos konservatorijoje, tačiau vasarą leidžia Lietuvoje. Šį šeštadienį, rugpjūčio 23 d. įvyks neįprastas atlikėjos pasirodymas – ji žengs į Molėtų rajone esančio Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus sceną.
Eglė Petrošiūtė
Eglė Petrošiūtė / Asmeninio albumo nuotr.

Tai bus jau šeštasis koncertas iš ciklo „Dangaus šviesuliai“, skirto jauniesiems Lietuvos atlikėjams.

Pirmajame dainavimo konkurse Eglė dalyvavo būdama vos ketverių ir nuo to laiko nesiskiria su muzika. Šiemet ji pateko į svarbaus Latvijoje vykstančio konkurso „Riga Jazz Stage“ finalą, kur taip pat dalyvavo muzikantai iš D. Britanijos, Švedijos, Baltijos šalių. Jos koncertinė patirtis sukaupta ne tik Lietuvoje, bet ir Olandijoje. Šioje šalyje atlikėja mokosi ir koncertuoja su savo suburta muzikantų grupe. Dalis klausytojų Eglę pažįsta kaip muzikinio šou „Lietuvos balsas“ dalyvę.

Koncertui Etnokosmologijos muziejuje Eglė paruošusi programą, kuri susidarys iš jos pačios sukurtų dainų, naujai aranžuotų džiazo standartų, taip pat Lotynų Amerikos muzikos kūrinių. Dainas ji atliks kartu su grupe muzikantų: klavišiniais gros Donata Januševičiūtė, būgnais – Augustas Baronas, kontrabosu ir bosine gitara – Denis Murašov.

Dainininkė pasižymi stipriu, bet šiltu balsu. Improvizuoti dainuojant jai – įprastas dalykas koncertuose „Man balsas yra instrumentas, kaip ir bet koks kitas. Jis turi tik tiek ribų, kiek mes patys nusistatome“, – mano ji.

Eglė taip pat nori paneigti stereotipą, kad džiazo muzika yra skirta tik muzika giliai besidomintiems, rafinuotą skonį išlavinusiems klausytojams. Jos džiazas nėra paprastas, bet turi ir pop muzikos elementų. Be to, ji tiki, kad jei muziką atlieki nuoširdžiai, publika ją supras. „Jeigu nuoširdžiai visą save atiduodi, ir mažiau džiazo girdėjęs žmogus, gali pajausti, suprasti šią muziką. Pasistengsim tai padaryti.“

Vienu įspūdingiausių Lietuvos muziejų laikomas Etnokosmologijos muziejus yra įsikūręs Molėtų rajone, Kulionų kaime, 76 km nuo Vilniaus.

Eglės Petrošiūtės koncertas muziejuje įvyks kitą šeštadienį, rugsėjo 23 d., 19 val. Nusipirkusieji bilietą į koncertą taip pat galės aplankyti muziejų su tuo pačiu bilietu.

„Dangaus šviesulių“ koncertus organizuoja Lietuvos atlikėjus ir muzikos įrašų leidėjus vienijanti asociacija AGATA. Už parduotus koncerto bilietus surinktos lėšos atitenka patiems muzikantams ir jiems sceną suteikiančiam Etnokosmologijos muziejui.

Prieš porą savaičių „Dangaus šviesuliuose“ koncertavo vienas talentingiausių jaunųjų Lietuvos gitaristų Tadas Umbrasas, dar anksčiau pasirodė kiti jaunieji muzikantai. Visi jie buvo dalyvavę AGATA jaunųjų atlikėjų meistriškumo stovyklose ir dabar tęsia profesionalų muzikantų kelią.

„Dangaus šviesulių“ koncertų ciklas Etnokosmologijos muziejuje tęsis iki spalio mėnesio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką