Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2017 08 14

„Europavox“ projektas ieško lietuvių grupės, kuri pasiryš užkariauti Europą 

Liepos mėnesį Prancūzijoje baigėsi keturias dienas vykęs vienas reikšmingiausių „showcase'nių“ Europos muzikos festivalių „Europavox“, kurio scena jau antrus metus iš eilės įsikurs ir šiemet rugsėjo 8-9 d. vyksiančiame muzikos bei menų festivalyje „Loftas Fest“ Vilniuje.
„Loftas fest“ akimirka
„Loftas fest“ akimirka / „Lofto“ nuotr.

„Europavox“ festivalyje, kuris vyko Clermont-Ferrand mieste Prancūzijoje, lankėsi ir menų fabriko „Loftas“ įkūrėjai Viktoras bei Živilė Diawaros, kurie ne tik ieškojo naujų grupių, bet ir intensyviai dirbo su kitais Europos muzikos industrijos profesionalais. Jiedu iš Prancūzijos parsivežė ne tik naujų įžvalgų, muzikinių atradimų kuriuos išgirsime „Loftas Fest“ festivalyje, bet ir gerų žinių lietuvių atlikėjams – „Europavox“ projektas ieškos lietuvių grupės, kuri pasiryš užkariauti Europą.

Įspūdžiai po „Europavox“ festivalio Prancūzijoje

Iš Prancūzijos grįžę Viktoras ir Živilė Diawaros pasakoja, kad viešnagė „Europavox“ festivalyje buvo ne tik labai vertinga, bet ir įkvepianti patirtis.

„Europavox“ festivalyje šiemet lankiausi jau šeštą ar septintą kartą. Smagu matyti, kaip festivalis auga ir kasmet tampa vis didesniu. Kiekvienais metais jame pasirodo grupės iš kone kiekvienos Europos šalies – nuo Rytų iki Vakarų. „Europavox“ programos direktorius François Audigier per metus perklauso daugiau nei 3000 tūkstančių grupių – tai įspūdingas skaičius, bet dar įspūdingiau yra tai, kad iš šios gausybės jam pavyksta atrinkti tikrų tikriausius perliukus, kurie po kelerių metų tampa tarptautinėmis žvaigždėmis. F.Audigier turi labai gerą ausį ir jo skoniu visiškai pasitikiu“, – pasakoja V.Diawara.

Jam pritaria ir Ž.Diawara, teigianti, kad iš „Europavox“ jiedu parsivežė ne tik šviežios muzikos, bet ir naujų įžvalgų apie muzikos industriją. Žiniomis jie dalinosi su „Europavox“ kooperacijos projekto – Europos talentų apsikeitimų platformos, kuriai priklauso ir „Loftas“ partneriais. Iš viso, kartu su „Loftu“ šiam projektui priklauso septyni itin aktyviai veikiantys Europos muzikos festivaliai ir klubai: menų fabrikas „Loftas“, prancūzų festivalis „Europavox“ (ten yra grojusios tokios muzikos žvaigždės, kaip „Gus Gus“, Pete Doherty, „Placebo“, Benjamin Clementine, „Paprika Korps“, „Casiokids“ ir kiti), belgų kultūros centras „Le Botanique“ (pas juos grojo „the xx“, „Alt-J“, „Bonono“, „Apparat“, „Bat For Lashes“, „The Temper Trap“ ir kiti), italų klubas „Estragon“ („Editors“, „Franz Ferdinand“, Damien Rice, „Babyshambles“, „Queens of the Stone Age“, „The Lumineers“, „Caribou“ ir kiti), austrų klubas „WUK“ („Glass Animals“, „Youngblood“, „JP Cooper“ ir kiti), Kroatijos festivalis „INmusic“ („Kings of Leon“, „Arcade Fire“, „Alt-J“, „Kasabian“ ir kiti) ir graikų „Fuzz Club“ („Amon Amarth“, „Kreator“, „Morbid Angel“ ir kiti).

Viganto Ovadnevo / 15min nuotr./Živilė Diawara
Viganto Ovadnevo / 15min nuotr./Živilė Diawara

„Prancūzijoje ne tik ieškojome naujos įdomios muzikos, bet ir daug dirbome su „Europavox“ projekto partneriais. „Europavox“ festivalyje vykusios darbo sesijos, kurių metų dalindavomės renginių ir koncertų organizavimo patirtimis, trūkdavo nuo ankstaus ryto iki pat vakaro ir buvo be galo vertingos. Lietuvoje retai su kuo taip atvirai ir naudingai gali pasikalbėti panašiomis temomis, nes kiekvienas šių partnerių turi neįkanojamai didelę patirtį koncertų organizavimo srityje. Pavyzdžiui, Paul Henry iš belgų kultūros centro „Le Botanique“ muzikos industrijoje dirba net 35 metus. Visi šie partneriai matė, girdėjo ir patyrė labai daug. Tvirčiau jautiesi, kai supranti, kad tuo pačiu, kaip ir mes „Lofte“, gyvena daugelis Europos muzikos klubų ir festivalių“, – įspūdžiais dalinasi Ž.Diawara.

Ieškoma lietuvių grupė, kuri pasiryš užkariauti Europą

Paskutinės „Europavox“ darbo sesijos metu Prancūzijoje visi septyni partneriai sutarė dėl naujos muzikinių mainų strategijos – per ateinančius tris metus kiekvienas partnerių išrinks po vieną grupę iš savo šalies, kuriai bus skiriamas ypatingas dėmesys. Išrinkta grupė keliaus po visą Europą ir koncertuos ne tik partnerių klubuose ir festivaliuose, bet ir, pavyzdžiui, žymiajame „Rock En Seine“ festivalyje Prancūzijoje.

Lietuvių atstovą iki šių metų pabaigos išrinks menų fabrikas „Loftas“. Pagrindiniai kriterijai šiai grupei bus pasiryžimas užkariauti Europą: grupė turi būti aktuali, išleidusi naują albumą ar turinti daug šviežių kūrinių, veiklų vadybininką ar įrašų kompaniją ir daug ryžto pavergti europiečių ausis.

„Europavox“ mainų projekto misija yra pristatyti jaunus, bet labai perspektyvius muzikos atlikėjus ir grupes iš visos Europos, stengiantis, kad tai nebūtų muzikantai vien iš muzikos industrijoje šiuo metu lyderiaujančios Didžiosios Britanijos. Taip, ten be galo daug gerų grupių, bet jų yra ir kitose Europos šalyse – tik reikia juos atrasti. Šiuo projektu to ir siekiame – ieškome perspektyviausių jaunų grupių ir suteikiame joms sceną Europoje, – pasakoja V.Diawara. – Pagrindinis į mūsų ir „Europavox“ akiratį patenkančių grupių kriterijus – unikalumas, stiliaus ir žanrų įvairovė. Jei grupė dainuoja ne angliškai, o savo šalies kalba – tai ne minusas, o privalumas. Nes pajusti muzika nebūtina suprasti dainos žodžių – svarbiausia energija. Tai universali kalba, kurią supranta visi muzikos gerbėjai.“

„Loftas fest“ nuotr./„Loftas fest“
„Loftas fest“ nuotr./„Loftas fest“

Ši nauja strategija plačiau bus pristatyta rugsėjo 8-9 d. Vilniuje vyksiančio muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest“ metu per „What's Next in Music?“ muzikos konferenciją. Jos metu į Vilnių atvyksiantys „Europavox“ projekto atstovai iš Prancūzijos ne tik daugiau papasakos apie šias grupių paieškas, bet ir pristatys „Europavox“ platformą internete.

Sparčiai augantis muzikos portalas vienija Europos muzikos grupes, prodiuserius, koncertų ir festivalių organizatorius, muzikos kritikus. „Šio „Europavox“ portalo potencialas didžiulis – vis dažniau dideli Pranczūzijos ar kiti Vakarų Europos muzikos festivaliai naujų garsų ir grupių ieško būtent jame, nes šiame portale galima rasti kruopščiai atrinktą įdomiausių Europos grupių duombazę. Registruotis į ją gali bet kuri grupė, Lietuvos taip pat. Sulaukusi portalo komisijos patvirtinimo tokia grupė gali žengti labai svarbų žingsnį savo karjeroje,“ – atskleidžia V.Diawara.

„Europavox“ scena „Loftas Fest“ festivalyje

Šiemet „Loftas Fest“ festivalyje įsikursiančioje „Europavox“ scenoje pasirodys dešimt grupių iš devynių šalių: „Ulfur Ulfur“ iš Islandijos, „Noiserv“ iš Portugalijos, „Noep“ ir „vonKuusk“ iš Estijos, „Black Oak“ iš Olandijos, „Ezeri“ iš Latvijos. Šioje scenoje pasirodys ir dvi lietuvių grupės „ba.“ bei „Solo Ansamblis“.

Muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“ įsikursianti „Europavox“ scena bus nemokama („Facebook“ renginyje pasižymėjus „Going“) ir veiks abi festivalio dienas rugsėjo 8-9 d.

Daugiau informacijos apie „Europavox“ sceną ir „Loftas Fest“ programą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius